Jump to content
CzarnyElo

maszbud*pl

Recommended Posts

Witam, otrzymałem zapytanie o cenę niedawno przechwyconej domeny:

MaszBud*pl

Jak sama nazwa wskazuje MaszBud - wg. mnie dość ciekawy skrót od "Maszyny Budowlane" i nawet ciekawa nazwa na brand. A Wy jak myślicie?

 

Zapytanie otrzymałem z darmowej skrzynki na onecie, także nie wiążę z tym wielkich nadzieji, jednak proszę o Waszą wycenę i opinię!

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nawet nie sprawdziłem tego wcześniej.

 

Poniekąd nie uważam, że to problem. Powiedzmy, że myślę o założeniu Firmy o profilu działalności związanym z maszynami budowlanymi i ich wypożyczaniem, więc kolekcjonuję w pierwszej kolejności domeny z tym związane.

 

Mam już wypozyczalnia-maszyn.pl + IDN i teraz tą do kompletu.

 

Chyba mam do tego prawo?

 

Czy firmy spod maszbud.com.pl, maszbud.eu, maszbud.net, maszbud.info, maszbud.net.pl też mają się obawiać, że stracą domenę? Podany przez Ciebie podmiot jest w posiadaniu domeny .com, jakby chciał to mógł zarejestrować sobie .pl Czy zarejestrowanie znaku daje komuś wyłączność? Jeśli tak to niech zarejestruje i utrzymuje wszystkie rozszerzenia...

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elo, ja tam nie twierdzę że masz się bać, po prostu zwracam uwagę na taki a nie inny fakt TM. Może to potencjalny KK? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bym probowal sprzedac za 2k, tez ja dodalem do zlapania....

Dzięki za wycenę, proszę o więcej!

 

PS. Dlaczego nie licytowałeś? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytanie otrzymałem z darmowej skrzynki na onecie, także nie wiążę z tym wielkich nadzieji, jednak proszę o Waszą wycenę i opinię!

 

Pozdrawiam!

 

Do Ricka Schwartza też pewnego razu napisał ktoś z darmowej skrzynki pytając o cenę candy.com, Jak się później okazało była to fabryka cukierków a domenę odkupili od niego za 3 mln $ :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzytkownik też czasami myślę, że Firmy, żeby otrzymać jak najniższą cenę piszą celowo z jakiejś darmowej poczty, żeby ukryć swoje prawdziwe oblicze :(

 

Ktoś jeszcze wyceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
uzytkownik też czasami myślę, że Firmy, żeby otrzymać jak najniższą cenę piszą celowo z jakiejś darmowej poczty, żeby ukryć swoje prawdziwe oblicze :(

 

Ktoś jeszcze wyceni?

 

wg mnie domeny slownikowe mozna probowac wyceniac, a reszte domen trzeba traktowac w taki sposob "ile PLN mnie na dzis zadowoli"

 

Jesli wystarczy Ci 500zl to krzycz 500zl, ustaw 500zl na AM, podaj linka do gieldy klientowi i powiedz ze cena jest wazna 7 dni. Moze sie okazac ze jutro wstaniesz i bedziesz mial na koncie AM 500zl.....takie sytuacje sa u mnie normalne.

 

Staraj sie podawac przy ofertach date, bo czasem klient po 3 miesiacach pisze ze kupuje ....a Ty w tym czasie mozesz dostac lepsze oferty i ta cena Ci nie pasuje, a klient twierdzi ze ma na pismie ze dales mu oferte 500zl ....mialem takie przypadki nieraz.

 

A z datą wazności oferty, to nawet przedwczoraj .....napisalem klientowi cene 1/2 z AM i 7 dni waznosci oferty...i dzwoni do mnie 7-ego dnia o 20ej wieczorem , ze nastepnego dnia rano kupuje....i czy mu zostawie tą promocyjne cene.

 

Wracajac do ceny, mozesz dac 5k, i sie nie nikt odezwie przez pol roku, lub bedzie dawal 50-100zl, a moze powie 4500zl.

 

Kazda sprzedac to inna sytuacja, wazne zeby byl ruch w interesie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak się składa że mam lepiej brzmiącą domenę MotBud.PL i dziedzina nie jest sprecyzowana, ale jest dużo firm związanych z budownictwem jak i z mechaniką widać pod adresem motbud.com.pl zazwyczaj ludzie z tej branży nie orientują się za bardzo na domenach "a na co mi ona jak mogę mieć inną np com.pl" ja bym opylił ją na twoim miejscu za 1200-1300 + VAT jak ci się uda oczywiście, bo dla takich firm domena nie ma aż tak ogromnego znaczenia żeby wydać sporo gotówki i możesz spłoszyć KK a potem cisza tak jak u mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO85 dzięki za opinie. Osobiście uważam, że motbud jest dużo mniej komercyjna niż maszbud i brzmienie nie ma tu dużego znaczenia, tylko znaczenie (rozwinięcie skrótu). Zresztą widać po zajętości pozostałych rozszerzeń, przy motbud, prawie wszystkie wolne, a przy maszbud wszystko zajęte i co najważniejsze wykorzystane.

 

ryskadow jesteś doświadczony, w przypadku mailingu jaką podałbyś cenę wyjściową za tą domenę biorąc pod uwagę konkurencyjność?

Share this post


Link to post
Share on other sites
PRO85 dzięki za opinie. Osobiście uważam, że motbud jest dużo mniej komercyjna niż maszbud i brzmienie nie ma tu dużego znaczenia, tylko znaczenie (rozwinięcie skrótu). Zresztą widać po zajętości pozostałych rozszerzeń, przy motbud, prawie wszystkie wolne, a przy maszbud wszystko zajęte i co najważniejsze wykorzystane.

 

ryskadow jesteś doświadczony, w przypadku mailingu jaką podałbyś cenę wyjściową za tą domenę biorąc pod uwagę konkurencyjność?

oczywiście masz rację bardziej mi chodziło o charakter tych firm, że nie zapłacą sporo (czyli wysokie x.xxx) za domenę. Jeśli chodzi o mailing to też wątpie żeby ktoś sie przyczepił, że wysyłasz ofertę, ale jak ktoś się na tym zna to ty raczej zapłacisz karę za łamanie prawa. Więc podstawa to nie wysyłać ofert cenowych za domenę, bo ja jako początkujący już zostałem pouczony od pewnej firmy i miałem mieć sprawę z tego powodu! Sądzę że nie wyciagniesz więcej niż 1,500tyś + Vat

Share this post


Link to post
Share on other sites
oczywiście masz rację bardziej mi chodziło o charakter tych firm, że nie zapłacą sporo (czyli wysokie x.xxx) za domenę.
Zgadzam się z tym.

 

Jeśli masz zapytanie, sprzedaj tanio, albo musisz poczekać kilka lat - domeny z branży budowlane do tej porze sprzedałem tylko do poprzedniego właściciela za rozsądne pieniędzy - i mam ich trochę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Ciężko jest wyceniać domeny które w swoim adresie mają nazwę własną. Wszystko wtedy zalęzy od możliwości klienta końcowego. Jeśli jest to większa firma to krzyknąbym im 1200zł, a jeśli jest to jednoosobowy rodzinny biznes to cena będzie znacznie mniejsza.

------------------------

RozliczeniaSkarbowe.pl Tubedirty.pl Postacie.pl KomorowskiBronisław.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×