Jump to content
mysz

Dropped.pl - rekordy dns

Recommended Posts

Witam...

 

Mam taki problem.

Chciałem zrobić tak aby jakąś domenę wydelegować na jakiś serwer tylko że w taki sposób aby pocztę wydelegować na serwery gmail natomiast sama strona miała by działać na innym serwerze.

 

Chodzi o to że w panelu serwera nie mam możliwości zrobienia wpisów MX, więc chciałbym je zrobić w dropped, ale też jakoś z dropped wydelegować domenę na mój serwer żeby www działało.

 

Chyba wiecie o co mi chodzi? Czy da się tak zrobić i jeżeli tak to jakie wpisy dns potrzebował bym zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba wiecie o co mi chodzi? Czy da się tak zrobić i jeżeli tak to jakie wpisy dns potrzebował bym zrobić?

 

A nie mozesz domeny zostawic na serwerach DNS dropped.pl, na nich ustawic rekord MX na serwery pocztowe gmail i rekord A na adres IP serwera obslugujacego www?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i tak tez zrobiłem, tzn.

Zmieniłem dnsy domeny z powrotem na dnsy dropped.pl

i zrobiłem takie wpisy:

 

domena.pl A adres_ip_serwera

www.domena.pl A adres_ip_serwera

 

Niestety strona nie działa. Zamiast mojej strony pokazuje się ta standardowa strona aftermarket... czyli że domena jest zarejestrowana w aftermarket i ble ble ble....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalezy wpisywac w hostach tylko to co ma sie znalezc przed .domena.pl

 

np.

 

www A 127.0.0.1

 

lub

 

@ A 127.0.0.1

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok działa.

A jak będę chciał dla wszystkiego co się znajdzie przed .domena.pl, czyli dla wszystkich subdomen to co mam wpisać?

 

I co oznacza @?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×