Jump to content
Sign in to follow this  
cygan

Podbijamy.pl

Recommended Posts

Trafiłeś na mój taki okres, kiedy wyceniam pomiędzy 0 a reg fee ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wsparcie, mam nadzieję, że ta ocena jest zbliżona do prawdy. A jest ktoś w stanie podać przybliżoną sumę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra domena, minium x xxx. Zdecydowanie na serwis aukcyjny.

 

 

Na jakiej podstawie tak sądzisz?

 

Moim zadaniem nie widzę nic konkretnego w tej domenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego tak myślisz? Moim zdaniem nadaję się na serwis typu podbij.pl lub podobny

 

 

Właśnie m.in. dlatego, że uważasz iż nadaje się ona na taki serwis.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie domena źle się kojarzy: hej chłopaki, trafił się frajer - podbijcie mi aukcję to może "wyciągnę" z niego więcej.

Wypisz, wymaluj - cwaniaczki na giełdach samochodowych.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie m.in. dlatego, że uważasz iż nadaje się ona na taki serwis.

Więc co radzisz zrobić, ponieważ nie bardzo rozumiem Twoich sugestii kolego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Latacie wokoło tematu jak smród po gaciach zamiast wprost napisać.

 

@cygan

Im chodzi o to że Twoja domena MOŻE naruszać znak towarowy, który został zastrzeżony przez serwis Podbij.pl.

 

Osobiście jednak uważam, że Podbij.pl nie doszedł by swoich praw w sądzie co do domeny Podbijamy.pl argumentując ochronę znaku towarowego jeśli nie powstał by tam serwis tego samego typu.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc co radzisz zrobić, ponieważ nie bardzo rozumiem Twoich sugestii kolego ?

 

 

Zwyczajnie kolego, nie stawiaj na niej serwisu tego typu.

 

Poza tym, uważam tak jak Maryuse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Latacie wokoło tematu jak smród po gaciach zamiast wprost napisać.

na forum jest masa podobnych dyskusji, nie jestem biurem doradczym aby opiniowac kazdą domene na zawołanie, wystarczy samemu ruszyc du...ko i poczytac...

 

TM to jedna kwestia, a druga to ze nastepny serwis tego typu poprostu ma nikłe szanse aby wogóle przeżyć

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbijam.pl a podbijamy.pl to chyba 2 inne nazwy i 2 inne wyrazy

Troche naciaganie prawa autosrkiego

Share this post


Link to post
Share on other sites
podbijam.pl a podbijamy.pl to chyba 2 inne nazwy i 2 inne wyrazy

Troche naciaganie prawa autosrkiego

 

 

 

Nie znam się dokładnie na prawie ale chyba jest tak, że wystarczy iż jedna fraza/słowo zawierają się w innych i już jest naruszenie praw ...

 

podbij.pl jest chronione i tak samo "podbij".

 

Nie ma problemu jeśli podbijamy.pl nie będzie nawiązywało do usług takich jakie świadczy portal podbij.pl.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
podbijam.pl a podbijamy.pl to chyba 2 inne nazwy i 2 inne wyrazy

Troche naciaganie prawa autosrkiego

 

jesli pod ta nazwa powstanie podobny serwis to niestety nie jest to juz naciąganie, co innego jesli powstanie dzialalnosc zupełnie nie zwiazana z podbij

Share this post


Link to post
Share on other sites
Latacie wokoło tematu jak smród po gaciach zamiast wprost napisać.

 

@cygan

Im chodzi o to że Twoja domena MOŻE naruszać znak towarowy, który został zastrzeżony przez serwis Podbij.pl.

 

Osobiście jednak uważam, że Podbij.pl nie doszedł by swoich praw w sądzie co do domeny Podbijamy.pl argumentując ochronę znaku towarowego jeśli nie powstał by tam serwis tego samego typu.

A gdyby tak coś podobnego do Snajpera, czyli narzędzie do podbijania licytacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
zastanowilbym sie przed rejestracją takiej domeny

http://img263.imageshack.us/img263/8044/podbij2.jpg

 

Ja bym się nie zastanawiał, przynajmniej jeśli chodzi o takie kwestie. Dopóki nie zaczniesz im robić konkurencji nie wydaje mi się abyś miał mieć problemy.

 

Poza tym sam mam parę domen z nazwami firm, o które miałem normalne zapytania o cenę, bez opierania spraw o drogę sądową.

 

#podbije.pl

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Poza tym sam mam parę domen z nazwami firm, o które miałem normalne zapytania o cenę, bez opierania spraw o drogę sądową.

 

Zuch chłopak! Następnym razem pomyśl dwa razy zanim dasz "Dodaj odpowiedź".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zuch chłopak! Następnym razem pomyśl dwa razy zanim dasz "Dodaj odpowiedź".

 

Czasem powiem szczerze zadziwiasz mnie ze swoimi odpowiedziami. Nie wiem skąd w Tobie tyle negatywnych emocji i pogardy dla innych - tak przynajmniej ja to odbieram czytając niektóre Twoje wypowiedzi.

 

Jednemu psu na imię burek jak to mawiało się kiedyś? Wpisz sobie proszę w google np. "Autopartner" Ile wyników uzyskałeś? Jest wiele firm, które istnieją pod takim samym brandem i jakoś wszystkie zajmują się sprzedażą części samochodowych, naprawami pojazdów itp., a jednak jakoś nikt nie ciąga się po sądach.

To, że mam taką domenę wcale nie znaczy, że utrzymuję ją w złej wierze i po to aby "nabruździć" konkurencji (w ogóle jakiej konkurencji skoro nic nie sprzedaje pod tym adresem, nie wysyłam mailingu itd.)

 

Następnym razem pomyśl trzy razy nim zaczniesz bezpodstawnie mieszać z błotem innych użytkowników tego forum.

 

Edit: Przepraszam za osobistą wycieczkę, ale od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zadania tego pytania naszemu forumowemu koledze. Jednak jeśli on na takowe wycieczki sobie pozwala względem innych to czemu nie miałby ktoś zrobić tego samego w stosunku do niego.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
To, że mam taką domenę wcale nie znaczy, że utrzymuję ją w złej wierze "bla bla jestem uczciwy"

 

Cybersquatting - mówi Ci coś to pojęcie? Jeśli nie to poczytaj najpierw o tym zanim napiszesz kolejny bezsensowny i homerycki post.

 

PS. Z błotem to Ty się wg mnie sam zmieszałeś pisząc:

Poza tym sam mam parę domen z nazwami firm, o które miałem normalne zapytania o cenę, bez opierania spraw o drogę sądową.
Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cybersquatting - mówi Ci coś to pojęcie? Jeśli nie to poczytaj najpierw o tym zanim napiszesz kolejny bezsensowny i homerycki post.

 

PS. Z błotem to Ty się wg mnie sam zmieszałeś pisząc:

 

Cybersquatting - praktyka rejestrowania domen internetowych znanych marek, osób lub nazw identycznych z nazwą wybranej firmy i odsprzedawania ich po zawyżonej cenie. Cybersquatter to "dziki lokator internetowy".

 

Wbrew niektórym opiniom, pod cybersquatting kwalifikuje się także rejestracja nazw, które nie są zastrzeżonymi znakami towarowymi, ale w dużym stopniu kojarzą się z daną firmą lub produktem istniejącym przed datą rejestracji domeny.

 

Ślepo polegając na tej definicji to każdy z nas jest cybersquatterem...

 

Twoja literówka, o którą pytasz TUTAJ albo chwalisz się sprzedażą TUTAJ też podciąga się pod cybersquatting Panie nieskazitelny.

 

PS. Z błotem to Ty się wg mnie sam zmieszałeś pisząc:

"Poza tym sam mam parę domen z nazwami firm, o które miałem normalne zapytania o cenę, bez opierania spraw o drogę sądową."

 

Czyli idąc Twoim tokiem myślenia - rejestruję sobie z palca domenę xyz.pl i jednocześnie xyz.com.pl Następnie sprzedaję KK xyz.pl jednak pozostaję wciąż w posiadaniu xyz.com.pl - jestem cybersquatterem tak? Powinienem w ząbkach oddać mojemu KK też .com.pl nawet jeśli nie wyraża zainteresowania jej odkupieniem?

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×