Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

Kiedy .co osiagnie 1 mln domen?

  

32 members have voted

  1. 1. Kiedy .co osiagnie 1 mln domen?

    • juz osiagnelo albo osiagnie jeszcze w marcu 2011
      2
    • w kwietniu 2011
      3
    • w maju 2011
      3
    • w czerwcu 2011
      1
    • lipiec-wrzesien 2011
      2
    • pazdziernik-grudzien 2011
      0
    • w 2012 albo pozniej
      4
    • nigdy
      17


Recommended Posts

Porównanie domen .co do .pl jest dla mnie żadnym porównaniem. Wystarczy wejść tutaj Link jak po ostatnim wpisie z sierpnia zeszłego roku chyba już zbrakło sił na promowanie domen .co

 

Moim zdaniem ok 50-60% zostanie przedłużonych po pierwszym roku a głosowałem za nigdy ale teraz zmieniam zdanie i obstawiam na 2 kwartał 2012 roku :wacko: może jakiś konkursik na obstawiany miesiąc/kwartał/rok ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porównanie domen .co do .pl jest dla mnie żadnym porównaniem. Wystarczy wejść tutaj Link

 

Rzeczywiscie:

Pod Twym linkiem jest polska strona o (kolumbijskich) domenach .co :wacko:

Masz racje: .pl bedzie dopiero mozna porownywac do .co, jak pojawia sie kolumbijske strony o domenach .pl :P

Poki tak nie jest: .pl to porazka

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
CYTAT(Daniel Dryzek @ śro, 04 sie 10)

Ja generalnie wszystkim którzy zarejestrowali domeny .co naprawdę życzę jak najlepiej. Im więcej pieniędzy w branży tym lepiej dla wszystkich (również dla mnie!!!). Sam mam natomiast mocno pesymistyczne podejście do nich i nie uważam, że nabiorą znaczenia globalnego. Jako domena Kolumbii - oczywiście, czemu nie.

 

Tu się nie mogę zgodzić. Te pieniądze nie zostały zainwestowane - a przy pomocy zręcznej kampanii marketingowej - zostały wyssane z rynku.

 

Dlatego nie podobają mi się działania, które podejmuje m.in. Alexis żeby promować co.

Widziałem mnóstwo zarejestrowanych w rozsz .co kompletnie bez sensu polskich słów. To konkretny pieniądz który na rynek już nie wróci.

 

Porównywanie czasu osiągnięcia 600 000 czy miliona przez Kolumbię i Polskę - to oczywiście przykład bezmyślnej zabawy liczbami - bez wartości.

 

Co do wartości domen .co - dla Kolumbii - jak najbardziej, literówki com - ok, wartościowe słowa w j. angielskim i hiszpańskim - rownież, ale zakładanie w Polsce domeny firmowej na rozszerzeniu kraju kojarzącego się z mafią, morderstwami i kokainą - to dość odważne marketingowo przedsięwzięcie. Zakładając, że kupiec domeny ma pojęcie skąd takie rozszerzenie. Kolejnym niebezpieczeństwem jest niestabilność polityczna regionu - i możliwe zmiany polityki dotyczącej domen.

 

A kiedy milion? - to zależy od planu marketingowego/ cen rejestracji/odnowień a te z kolei są pochodną maksymalizacji zysków rejestru. Te rejestracje nie rozwijają się w sposób naturalny a są sterowane - stąd przewidywania - bez danych i założeń - nie bardzo mają sens.

Powtórzę - celem rejestru nie jest liczba domen - a maksymalizacja zysku. Jeśli dla celów marketingowych będzie trzeba milion - to będzie milion. Wystarczy na jakiś czas partnerom obniżyć znacząco cenę rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To po co było kupować całe portfolia? :wacko:

 

Moze sprecyzuje:

w porownaniu do .co, .pl to porazka.

 

Portfolia .pl kupowalem w 2009, w 2010 pojawily sie jak widac inne, lepsze mozliwosci inwestycji. Co nie oznacza oczywiscie, ze nie mozna pod .pl korzystnie inwestowac, ale atrakcyjnosc takich inwestycji jest obecnie zdecydowanie gorsza niz pod .co i polaczona z wiekszym ryzykiem

 

Wole kupic topowa domene .co niz trzyczlonowca .pl za te sama cene. Mysle ze najpozniej teraz to powinno byc jasne dla kazdego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wole kupic topowa domene .co

 

pomijając literówki serwisów com i najlepsze keywordy, których jest ze 100 tys., w jaki sposób wyjść z takich inwestycji, jeżeli nie będzie tam ruchu, i na domeny nikt z KK nie będzie zaglądać,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego nie podobają mi się działania, które podejmuje m.in. Alexis żeby promować co.

Widziałem mnóstwo zarejestrowanych w rozsz .co kompletnie bez sensu polskich słów. To konkretny pieniądz który na rynek już nie wróci.

 

Co ty masz do mnie? Czy GDZIEKOLWIEK namawialem do rejestrowania polskich keywordow pod .co? Kto zabrania polakom rejestrowac angielskich albo hiszpanskich keywordow? To ze ktos mysli o polskich keywordach myslac o .co swiadczy tylko o klapkach na jego oczach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
polaczona z wiekszym ryzykiem

 

No nie wiem czy po niecałym roku domen .co można wyciągać tak daleko idące wnioski...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pomijając literówki serwisów com i najlepsze keywordy, których jest ze 100 tys., w jaki sposób wyjść z takich inwestycji, jeżeli nie będzie tam ruchu, i na domeny nikt z KK nie będzie zaglądać,

 

skad ten pesymizm? jakos na .pl ktos wchodzi, nawet KK. no chyba ze twierdzisz ze .pl sa sprzedawane tylko domeniarzom :wacko:

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nie wiem czy po niecałym roku domen .co można wyciągać tak daleko idące wnioski...

 

te wnioski trzeba juz bylo wyciagnac duzo wczesniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
skad ten pesymizm? jakos na .pl ktos wchodzi.

 

skoro powstało tyle tematów o .co, to czy podasz przykłady ruchu na swoich domenach .co oraz ile miałeś zapytań od KK, to byłby jakiś konkret w tej powodzi postów, bo czy warto inwestować w .co to jedno, a drugie to brak istotnych informacji o domenach .co, poza informacjami o sprzedaży na rynku d2d,

Share this post


Link to post
Share on other sites
skoro powstało tyle tematów o .co, to czy podasz przykłady ruchu na swoich domenach .co oraz ile miałeś zapytań od KK, to byłby jakiś konkret w tej powodzi postów, bo czy warto inwestować w .co to jedno, a drugie to brak istotnych informacji o domenach .co, poza informacjami o sprzedaży na rynku d2d,

 

@Andro:

Komu jak komu, ale mi chyba nie mozna zarzucic, ze informacji o .co brakuje na tym forum :wacko:

Podawalem np. regularnie sprzedaze d2kk w zakresie .co, ale spotkalo sie to z ostrym oporem (np. ze strony DD), wiec przestalem sie bawic w samarytanina. Nawet w Twojej wypowiedzi widac oznaki niecheci wobec tych informacji. Piszesz o "powodzi postow" na temat .co, podczas gdy ja w tym roku utworzylem zdecydowanie mniej tematow na temat .co niz przecietny uzytkownik tego forum na temat .pl. W marcu to jest JEDYNY utworzony temat o .co. Trudno wiec mowic o powodzi. Ile w marcu zostalo utworzonych tematow o .pl, .eu, .com? Czy ja skarze sie na ich powodz?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ty masz do mnie? Czy GDZIEKOLWIEK namawialem do rejestrowania polskich keywordow pod .co? Kto zabrania polakom rejestrowac angielskich albo hiszpanskich keywordow? To ze ktos mysli o polskich keywordach myslac o .co swiadczy tylko o klapkach na jego oczach.

 

Nie mam nic do Ciebie.

Ale podawałeś przykłady polskich firm i znajomego/klienta który kupił .co. Uważam, że wprowadziłeś go w błąd nie informując że to końcówka z Kolumbii.

Podawanie przykładów stron firmowych z pl na stronach .co - jest jakby nie patrzeć reklamą polskich słów w rozszerzeniach .co.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś sobie taką stronę utworzył, ale powinien wiedzieć, że to nie jest domena globalna.

 

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ciągłe trąbienie o .co w wielu tematach na forum powoduje zwiększenie ilości rejestracji .co w Polsce. Może o kilka - może o kilkaset domen - tego nie wiem. Może ktoś wyszukał dzięki Tobie jakąś hiszpańskojęzyczną perełkę, ale w owczym pędzie najczęściej wpada się po prostu do przepaści. To oczywiście szerszy temat, ale - znów mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że jesteś pierwszym piewcą domeny .co na naszym forum. Stąd - a nie z jakiegokolwiek uprzedzenia do Ciebie - moje komentarze.

 

Ze dwa lata temu - po zarejestrowaniu wszystkich trójliterówek ktoś rzucił na forum hasło " teraz czas na czteroliterówki". I nie wątpię, że kilka fajnych rejestracji z tego wynikło, ale rok później można było obserwować spadki czteroliterówek "z tej akcji" bodaj setkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam nic do Ciebie.

Ale podawałeś przykłady polskich firm i znajomego/klienta który kupił .co. Uważam, że wprowadziłeś go w błąd nie informując że to końcówka z Kolumbii.

Podawanie przykładów stron firmowych z pl na stronach .co - jest jakby nie patrzeć reklamą polskich słów w rozszerzeniach .co.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś sobie taką stronę utworzył, ale powinien wiedzieć, że to nie jest domena globalna.

 

A jednak masz cos do mnie. Ja polecilem znajomemu WYRAZNIE I JEDNOZNACZNIE, by KUPIL .pl

On natomiast ZAREJESTROWAL .co (nie kupil), nie sluchajac mojej rady i wiedzac ze .co to koncowka kolumbii, bo mu o tym powiedzialem. Przepraszam ze nie bylem w stanie zmusic go do kupienia .pl. Nastepnym razem postaram sie bardziej konsekwentnie bronic Twoich interesow :wacko:

 

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ciągłe trąbienie o .co w wielu tematach na forum powoduje zwiększenie ilości rejestracji .co w Polsce. Może o kilka - może o kilkaset domen - tego nie wiem. Może ktoś wyszukał dzięki Tobie jakąś hiszpańskojęzyczną perełkę, ale w owczym pędzie najczęściej wpada się po prostu do przepaści. To oczywiście szerszy temat, ale - znów mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że jesteś pierwszym piewcą domeny .co na naszym forum. Stąd - a nie z jakiegokolwiek uprzedzenia do Ciebie - moje komentarze.

 

Calkowicie zdaje sobie sprawe z faktu, ze pojawienie sie .co (a takze przyszle wprowadzenie wielu nowych koncowek globalnych) nie sluzy interesom posiadaczy trzeciorzednych .pl, a tym bardziej .com/.eu/.info/.net, dlatego wlasnie tematyzuje to na forum, ostrzegajac przed inwestowaniem w trzyczlonowce.pl i slabe globalne, bo rzeczywistosc jest taka, ze klient woli zarejestrowac dobre .co niz kupic slabe .pl. Taka jest natura ludzka i ja osobiscie jej nie zmienie, nawet jesli chcialbym bronic interesow tych, ktorzy zainwestowali w trzeciorzedowe.pl

 

Mowisz o owczym pedzie. Ja wlasnie probuje powstrzymac czytelnikow przed owczym pedem i zaslepieniem wobec .pl

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jednak masz cos do mnie. Ja polecilem znajomemu WYRAZNIE I JEDNOZNACZNIE, by KUPIL .pl

On natomiast ZAREJESTROWAL .co (nie kupil), nie sluchajac mojej rady i wiedzac ze .co to koncowka kolumbii, bo mu o tym powiedzialem. Przepraszam ze nie bylem w stanie zmusic go do kupienia .pl. Nastepnym razem postaram sie bardziej konsekwentnie bronic Twoich interesow :wacko:

W poście o którym pisałem nie było informacji, że wiedział że to końcówka Kolumbii. W takim razie zwracam honor.

A sarkazm niepotrzebny. Mam zbyt mało domen żeby jakikolwiek wpis na forum czy Twoje działanie wpływało na moje interesy.

 

Calkowicie zdaje sobie sprawe z faktu, ze pojawienie sie .co (a takze przyszle wprowadzenie wielu nowych koncowek globalnych) nie sluzy interesom posiadaczy trzeciorzednych .pl, a tym bardziej .com/.eu/.info/.net, dlatego wlasnie tematyzuje to na forum, ostrzegajac przed inwestowaniem w trzyczlonowce.pl i slabe globalne, bo rzeczywistosc jest taka, ze klient woli zarejestrowac dobre .co niz kupic slabe .pl. Taka jest natura ludzka i ja osobiscie jej nie zmienie, nawet jesli chcialbym bronic interesow tych, ktorzy zainwestowali w trzeciorzedowe.pl

 

Mowisz o owczym pedzie. Ja wlasnie probuje powstrzymac czytelnikow przed owczym pedem i zaslepieniem wobec .pl

 

Jakoś mnie to podkreślone zdanie nie przekonuje. Jeśli chcesz rozszerzyć horyzonty inwestycyjne innym - to masz do dyspozycji mnóstwo rozwiązań, zarówno rozszerzenia globalne jak i cała masa ccTLD. Zrób analizę według dostępności internetu, ilości domen, ilości ludności, dochodu narodowego, siły nabywczej, języka i proponuj - nawet za pieniądze takie raporty. Tutaj bym Cię popierał - bo w sposób rzeczywisty pomogłoby to podjąć decyzje inwestycyjne na innych rynkach.

A Ty skupiłeś się na udowadnianiu, że od prawie roku masz rację. To coś jak kibice piłkarscy, którzy niezależnie od wyników ligi są przekonani, że ich drużyna jest najlepsza - i oczywiście nigdy ich nie przekonasz, że tak nie jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś mnie to podkreślone zdanie nie przekonuje. Jeśli chcesz rozszerzyć horyzonty inwestycyjne innym - to masz do dyspozycji mnóstwo rozwiązań, zarówno rozszerzenia globalne jak i cała masa ccTLD. Zrób analizę według dostępności internetu, ilości domen, ilości ludności, dochodu narodowego, siły nabywczej, języka i proponuj - nawet za pieniądze takie raporty. Tutaj bym Cię popierał - bo w sposób rzeczywisty pomogłoby to podjąć decyzje inwestycyjne na innych rynkach.

 

Tutaj bys mnie popieral, powiadasz?

 

Taka analiza zostala juz dawno zrobiona i zacytowalem ja na poczatku sierpnia zeszlego roku:

 

Zainteresowanych tematem proponuje spojrzec tu:

http://thedomaininvestor.org/

 

Ta lista okresla stosunek GDP danego kraju do liczby zarejestrowanych domen. Jest to dobry indykator atrakcyjnosci OBECNEGO dlugoterminowego inwestowania w dana koncowke krajowa.

 

.co znajduje sie na 2gim miejscu

.pl na 68mym

 

Oczywiscie lista nie uwzglednia ew. globalnych aspektow domeny, ktore raczej przemawiaja na niekorzysc .pl

 

Jak widac, nie poparles mnie jednak :wacko:

 

Na poczatku marca zrobilem analize rozwoju znaczenia roznych koncowek patrzac na rozwoj (przyrost/spadek) ilosci serwisow w danej koncowce w Top1M najwiekszych serwisow:

http://polecanedomeny.pl/2011/03/04/lokali...c-imperium-com/

 

Tez raczej mnie nie wsparles :P

Tak na marginesie: Odpowiedz mi najpierw na pytanie, ktore Ci w tamtym temacie postawilem, jesli chcesz zebym w dalszym ciagu reagowal na Twoje pytania:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=64208

 

To coś jak kibice piłkarscy, którzy niezależnie od wyników ligi są przekonani, że ich drużyna jest najlepsza - i oczywiście nigdy ich nie przekonasz, że tak nie jest.

 

Trafny obrazek.

Dokladnie tak jest ze zwolennikami .pl slepo inwestujacymi w .pl, niezaleznie od wszelkich wskaznikow, bo sie do nich przyzwyczaili, bo wszyscy "amatorzy" tak robia i wspolnym chorem wykrzykujacych sobie nawzajem slowa otuchy :P

 

Ja mam udzialy w obu "druzynach" (i jeszcze w paru innych), wiec trudno mi zarzucic, ze nie jestem zainteresowany sukcesem druzyny .pl, albo ze "moja" druzyna jest .co :P

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyjdzie czas odnowień i pewnie ostro spadnie :wacko:

 

Tak, ta wypowiedz jest oczywiscie prawdziwa, ale tez trywialna.

Poziom odnowien w .pl waha sie miedzy 50% i 60%, tzn. 40% do 50% spada.

Dlaczego w .co mialoby byc inaczej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ta wypowiedz jest oczywiscie prawdziwa, ale tez trywialna.

Poziom odnowien w .pl waha sie miedzy 50% i 60%, tzn. 40% do 50% spada.

Dlaczego w .co mialoby byc inaczej?

Naprawdę nie widzisz różnicy? :wacko: Nie będę Ci więc ułatwiał :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę nie widzisz różnicy? :wacko: Nie będę Ci więc ułatwiał :P

 

Oswiec mnie ekspercie :P Z checia poznam przyczyny niepowtarzalnej wyjatkowosci .pl, ktora do tej pory umknela mojej percepcji.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oswiec mnie ekspercie :wacko: Z checia poznam przyczyny niepowtarzalnej wyjatkowosci .pl

Pal sześć .pl, ale to są dwa zupełnie inne przypadki, osadzone w innej czasoprzestrzeni, z innymi uwarunkowaniami, innym otoczeniem itd. To złożony temat.

 

Innej osobie pewnie chętnie przedstawiłbym moją opinię na ten temat (opinię, bo przecież mogę się mylić!). Ale jakoś wizja niekończących się potyczek w wątkach na temat .co i udowadniania kto ma rację mnie nie pociąga, dlatego się powstrzymam :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pal sześć .pl, ale to są dwa zupełnie inne przypadki, osadzone w innej czasoprzestrzeni, z innymi uwarunkowaniami, innym otoczeniem itd. To złożony temat.

 

"Inna czasoprzestrzen" powiadasz :wacko: pewnie dlatego jest to poza moim horyzontem :P

 

Nie rozumiem. Chcesz powiedziec, ze w lipcu spadnie wiecej .co niz spada .pl (ktorych spada do 50%)? Ile spadnie 60%/70%/80%? Czy chcesz raczej powiedziec, ze rowniez i ta "czasoprzestrzen" krzywdzi .pl?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×