Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Automatyczny kategoryzator domen

Recommended Posts

Dzisiaj wdrożony został w naszym serwisie mechanizm automatycznie przyporządkowujący domeny do kategorii tematycznych na podstawie słów kluczowych. Po zarejestrowaniu, zaimportowaniu lub przetransferowaniu nowej domeny, na liście domen na sprzedaż pojawia się zaproponowana kategoria zamiast "Pozostałe domeny".

 

Mechanizm nie jest oczywiście doskonały, jak każda sztuczna inteligencja może się mylić. Jednak wstępne testy pokazują, że w większości przypadków jeśli już coś zgaduje, to zgaduje dobrze. Oczywiście dla łąmańców językowych typu wsrwd.pl nic nie pomoże :)

 

Będę wdzięczny za komentarze dotyczące tej funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie wygoda funkcjonalność, choć wymaga dopracowania. Im lepiej i więcej domen automat rozpozna, tym oczywiście lepiej.

 

Mam prośbę, żeby dopasowana kategoria pokazywała się nie tylko w dziale Sprzedawaj domeny --> Domeny na sprzedaż, ale również w Zarządzaj domeną --> Giełda domen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla kulturyści.pl system dobrał mi kategorię... Kultura :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może mój pomysł jest abstrakcyjny ale ciekawą alternatywą byłaby możliwość szukania domen po wybranych przez użytkownika tagach. Wiem że to pole do nadużyć ale jakby ograniczyć liczbę tagów do trzech to każdy chciałby je jak najlepiej dopasować (albo może robić to system bez ingerencji użytkownika) przykładowo:

 

Dla przykładu dla Home.pl dodajemy tagi mieszkania, handel, domeny :) Wiem że od tego są płatne kategorie ale nie każdy KK wie co chce kupić, a niektórzy dopiero potrzebują natchnienia (patrząc po ofertach w Kupię może to rodzić nawet całkiem ciekawe propozycje na które nie wpadłby nawet cały sztab marketingowców :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mój pomysł jest abstrakcyjny ale ciekawą alternatywą byłaby możliwość szukania domen po wybranych przez użytkownika tagach. Wiem że to pole do nadużyć ale jakby ograniczyć liczbę tagów do trzech to każdy chciałby je jak najlepiej dopasować (albo może robić to system bez ingerencji użytkownika) przykładowo:

 

Dla przykładu dla Home.pl dodajemy tagi mieszkania, handel, domeny :) Wiem że od tego są płatne kategorie ale nie każdy KK wie co chce kupić, a niektórzy dopiero potrzebują natchnienia (patrząc po ofertach w Kupię może to rodzić nawet całkiem ciekawe propozycje na które nie wpadłby nawet cały sztab marketingowców :))

Tagowanie domen jest wprowadzone między innymi w brokerdomen.pl (i chyba nigdzie indziej w Polsce). Uważam, że to powinien być kolejny krok na drodze rozwoju funkcjonalności giełd domen :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×