Jump to content
Sign in to follow this  
Orsay

Jak rozwinąć mój serwis? - bardzo proszę o porady

Recommended Posts

Witam. Chciałabym się was poradzić odnośnie mojej strony. Stronę mam od roku. Artykuły dodaję średnio co 4 dni. Niestety przez ten czas nie zarobiłam ani złotówki. :niewiem2: Ostatnio postanowiłam to zmienić i opracować plan rozwoju strony.

Staram się pisać ciekawe artykuły. Wyjątkiem jest ostatni artykuł - Co to jest psychologia?- ten arykuł ma na celu pomóc w wypozycjonowaniu serwisu na frazę - psychologia. Drugi też jest pod konkretną książkę ale z reguły pisze na ciekawe tematy.

 

Chciałabym aby strona stała się często odwiedzanym serwisem. Przede wszystkim postanowiłam popracować nad wyglądem strony. Dlatego mam do was pierwsze pytanie

 

1. Co zmienilibyście w wyglądzie strony? Tak na marginesie, gdyy ktoś chciałby mi pomoc zmienić grafikę, to mogłabym mu za to napisać kilka artykułów, bo na codzień zajmuje się copywritingiem. Myślałam o tym aby z lewej strony wstawić taką babkę jak na tej stronie - http://www.lula.pl. Co jeszcze powinnam zmienić w wyglądzie aby czytelniczki chętnie tu wpadały?

 

Moja strona źle się wyświetla w Mozilli, czy powinnam na tym popracować?

 

2. Problem mam trochę z grupą docelową. Na poczatku miał to być serwis opsychologii mody i psychologii urody. Ale potem dodałam działy - psychokariera, psychodiety, psychosex. W ankiecie mi wyszło, że czytelniczki najbardziej lubią czytać o seksie, potem o psychologii urody. No i nie wiem czy mam pozostać o tej tematyce takie ogólnej - taka lekka psychologia, czy skupić się tylko na psychologii urody i mody - strona byłaby wtedy bardziej oryginalna. Jak mi radzicie?

 

Poza tym strona była trochę pozycjonowana na takie frazy jak - serwis dla nastolatek, strony dla nastolatek i inne. No i jak zrobiłam ankietę na stronie to wyszło na to, że najwięcej jest użytkowniczek w wieku 15 - 20 lat. Ja chciałabym trochę podwyższyć grupę docelową do ok. 24 lat. W mecie strony mam - serwis dla kobiet, dziewczyn, nastolatek. To powinnam wpisać tylko - serwis dla kobiet i dziewczyn?

 

Jeśli chodzi o tę grupę docelową, to postanowiłam przeglądać fora dla nastolatek i młodych kobiet i poszukać informacji - jakie problemy ich interesują. Ale jak mówiłam nie chcę się skupiać tylko na nastolatkach. No bo ja z tak młodą grupą się właściwie nie identyfikuję. Więc gdzie powinnam szukać inspiracji?

 

3. No i w ogóle chciałabym się was poradzić co zrobić aby rozwinąć moją stronę? Ostatnio zaczęłam pozycjonowac stronę na frazę - psychologia, bo na mniejsze frazy już kiedyś zleałam poycjonowanie takiej firmie.

 

Ja mam taki plan

 

- poprawić estetykę strony, grafikę i wstawić na głównej taki moduł wyświetlający artykuły (mam trochę problem z jego obsługą)

- dodawać artykuły codziennie

- wstawić newsletter

promować stronę na naszej klasie (odwiedzać poszczególne profile a użytkownicy będą sprawdzać kto ich odwiedził - czytałam, że to skuteczne), na facebooku, blipie i innych serwisach sołecznościowych

- pisać bardziej perswazyjne artykuły (wiem jak to robić i mam takie wskazówki, tylko nie zawsze e stosowałam)

- badać swoją grupę docelową aby dowiedzieć się jakie mają problemy. Tylko tak dokładnie nie wiem gdzie szczegółowo ją badać bo gdzie są młode kobiety interesujące się psychologią mody, czy na forum o modzie?)

- umieścić więcej linków na stronie - na końcu artykułu - poczytaj jeszze o tym...

- marketing wirusowy

 

 

No i co o tym myślicie? Czy taki plan może być skuteczny? Co byście jeszcze dodali? Inną sprawą jest zarabinie na stronie, bo na razie nie udalo mi się zarobić. Może nie mam zbyt traionych reklam do mojej grupy docelowej? Dlatego ostatnio zrobiłam taką ankietę - co najczęściej kupujesz w internecie. Ale proszę nie brać udziału w w ankiecie - bo to jest dla mojej grupy docelowej pytanie. :(

 

Bardzo proszę o porady :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda nie jestem specem od grafiki, lecz wydaje mi się, że Twoja witryna pod tym względem nie jest słaba. I to nie w grafice, wyglądzie upatrywałbym jej słabości.

 

 

Jeśli chcesz mieć dużo uu, to pracuj nad social media ( twitter, N-K FB.com czy Wykop.pl). W ten sposób pozyskasz ruch, i być może stałych czytelników. Warto też, aby artykuły prowokowały do dyskusji i skłaniały czytelnika do napisania komenta.

 

powinnam wpisać tylko - serwis dla kobiet i dziewczyn?

I to i to wg mnie.

 

Jeśli chodzi o tę grupę docelową, to postanowiłam przeglądać fora dla nastolatek i młodych kobiet i poszukać informacji - jakie problemy ich interesują. Ale jak mówiłam nie chcę się skupiać tylko na nastolatkach. No bo ja z tak młodą grupą się właściwie nie identyfikuję. Więc gdzie powinnam szukać inspiracji?

 

Bądź aktywna na konkurencyjnych forach czy stronach dla kobiet ( np. Wizaz.pl czy inne), załóż profil pt. PsychoSzminka.pl. Dzięki temu podkradniesz trochę społeczności tym molochom, a Ci ludzie nowi poczują się na Twojej stronie lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

moze to troche obok pytania, ale nie podoba mi sie nazwa serwisu - brzmienie oraz wizualnie jakos nie gra... pierwsze i drugie wrazenie rownie nieciekawe... imo - brandu z tego nie bedzie, nie bedzie to nazwa przekazywana z ust do ust

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja powiedziałem mojej kobiecie o Twojej stronie, trochę nawet sam poczytałem z ciekawości. Wydaje mi się że strona jest spoko, zawartość nawet też. Problemem jest raczej mała liczba artykułów i reklama, reklama, reklama... Przydałoby się ją jakoś rozreklamować, właśnie na dużych forach czy może nawet podrzucić znajomym link, a już może parę osób się zainteresuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. Z tego co się orientuję, to kobiety nie lubią słowa "szminka". Używają określenia "pomadka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanów się na początku dla kogo ma być ta strona (rozumiem że dla kobiet), ale wczuj się w zwykłą kobietę szukającą wiadomości w internecie. Szuka informacji o urodzie to wklepuje np. "makijaż krok po kroku", "porady dla kobiet" itp. nie szukają strony z contentem dla kobiet pod słowo psychologia więc zastanów się czy idziesz w dobrą stronę. Grafika? do wymiany na bardziej cukierkowatą taką typowo dla kobiet w kolorkach takich jak obecnie masz na stronie. Pomyśl nad nawigacją bo jak dla mnie jest ona koszmarna, strasznie wkurza mnie ten przedrostek "psycho", wywal to i zostaw np "zakupy", "moda" itp. Poczytaj o "web usability".

 

Co do promocji, nie zaszkodzi śmiecenie po portalach społecznościowych, ale zobacz ile na to tracisz czasu czy to w ogóle się opłaca? Dobierz dobrze słowa kluczowe do pozycjonowania, zmień domenę (na taką która kojarzy się z poradami dla kobiet, na starej domenie zrób przekierowanie 301 w .htaccess na nową), pomyśl nad stroną na facebooku i jakąś kampanią reklamową chociażby za 50zł wybierając grupę docelową która Cie interesuje.

 

W kwestii zarabiania na reklamach stosuj reklamy kontekstowe (na nich zarobisz najwięcej) dopóki nie będziesz miała takiej oglądalności aby zainteresowała się tobą jakaś sieć reklamowa. Pamiętaj aby umieszczać reklamy tematyczne, jak na stronie dla kobiet będą wyświetlać się np. laptopy, opony itp. to nikt w takie reklamy nie będzie klikać.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×