Jump to content
Sign in to follow this  
mag

9 opcji

Recommended Posts

9 opcji:

e-foto.pl

autografy.pl

fotorelacje.pl

brie.pl

camembert.pl

youcandance.pl

nazsa-klasa.pl

blog.com.pl

fakty.com.pl

 

Cena 99 zl + VAT za komplet.

Oferta wazna do 20.00 - 25.05.2011

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 opcji (wszystkie oprocz e-foto.pl) oddam teraz za 48 zl (za komplet 8 domen - wychodzi 6 zl za szt).

Wplata na konto - kody authinfo

Przy fakturze VAT cena jest cena netto (dochodzi VAT).

Oferta wazna do 10.07.2011

Share this post


Link to post
Share on other sites
youcandance.pl

 

Sprzedajesz opcję na domenę którą masz u siebie w portfolio?

Według mnie jest to trochę nie etyczne pod względem biznesowym.

 

Pozdrawiam

Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam i nie ukrywam tego faktu (podobnie jest z autografy,pl) jednak gdy domena zmieni wlasciciela to wtedy z praktyki czesto dochodzi do spadku domeny (nowy wlasciciel czesto zapomina o oplaceniu domeny). Dla osob trzecich nie ma znaczenia czy to moja domena czy kogos innego - opcja w NASKu zawsze kosztuje 30 zl a przeciez jakby opcja byla wolna to nikt nie zwrocilby uwagi na to czy ta domena nalezy do mnie i zaplacilby 30 zl albo zlapal ja za 40 zl. Takze wg mojej opinii rynkowa wartosc tej opcji nie zalezy od tego czy domena nalezy do mnie czy tez do innego domainera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potwierdzam i nie ukrywam tego faktu (podobnie jest z autografy,pl) jednak gdy domena zmieni wlasciciela to wtedy z praktyki czesto dochodzi do spadku domeny (nowy wlasciciel czesto zapomina o oplaceniu domeny). Dla osob trzecich nie ma znaczenia czy to moja domena czy kogos innego - opcja w NASKu zawsze kosztuje 30 zl a przeciez jakby opcja byla wolna to nikt nie zwrocilby uwagi na to czy ta domena nalezy do mnie i zaplacilby 30 zl albo zlapal ja za 40 zl. Takze wg mojej opinii rynkowa wartosc tej opcji nie zalezy od tego czy domena nalezy do mnie czy tez do innego domainera.

 

Bzdury chłopie piszesz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bzdury chłopie piszesz...

 

OK to napisz mi w takim razie jaka jest roznica dla nabywcy pomiedzy dwoma przypadkami (jezeli chodzi o prawdopodobienstwo spadu domeny i realizacji opcji co przeklada sie bezposrednio na wartosc opcji):

1) Ja mag jestem wlascicielem domeny youcandance.pl i wystawiam na sprzedaz opcje youcandance.pl

2) Ja mag jestem wlascicielem domeny youcandance.pl a opcje na domene posiada i wystawia na sprzedaz inna osoba/inny uzytkownik di.pl

 

W obu przypadkach wlascicielem domeny jestem ja mag i w obu przypadkach bedac jej wlascicielm zalezy mi na jej regularnym przedluzaniu.

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze oto kilka faktow i podstawowych informacji z obszaru zarzadzania w tym zarzadzania ryzykiem (a nie filozofii :D).

 

Opcje to nic innego jak realizacja ryzyka (w tym przypadku szansy) uzyskania korzysci w przypadku nieprzedluzenia domeny przez poprzedniego wlasciciela. Wartosc/wielkosc tej szansy przeklada sie bezposrednio na wartosc opcji. Tym samym wartosc opcji (pomijajac okres waznosci opcji i koszt jej odnowienia) zalezy tylko od dwoch czynnikow:

1) P - Prawdopodobienstwa realizacji szansy = Pradopodobienstwa realizacji opcji = Prawdopodobienstwa nie przedluzenia domeny przez aktualnego wlasciciela

2) S - Skutku realizacji szansy = Uzyskanym korzyscia wynikajacym z realizacji opcji = Wartosci rynkowej domeny

 

Wartosc opcji = Ryzyko (Szansa) = P x S

 

Patrzac na omawiane dwa przypadki.

P - w obu przypadkach wlascicielem domeny jestem ja mag = w obu przypadkach tak samo zalezy mi na utrzymaniu wartosciowej domeny i jej przedluzeniu = zatem w obu przypadkach wartosc prawdopodobienstwa realizacji opcji jest taka sama P1 = P2

S - w obu przypadkach chodzi o ta sama domene (ta sama wartosc domeny) czyli S1 = S2

 

Zatem nie moze byc inaczej jak P1 x S1 = P2 x S2

 

Tym samym wartosc opcji nie zalezy od jej wlasciciela tylko od wlasciciela domeny oraz wartosci tej domeny. Tym samym dla ew. nabywcy nie ma roznicy czy opcje na domene posiadana przeze mnie kupuje on ode mnie czy tez od innej osoby - w obu przypadkach bedzie mial takie samo prawdopodobienstwo jej realizacji.

 

Bede wdzieczny za ew. merytoryczne odpowiedzi podwazajace te wzory i wartosci a nie puste odpowiedzi w stylu sciema, glupoty itp, do ktorych ciezko sie odniesc.

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze oto kilka faktow i podstawowych informacji z obszaru zarzadzania w tym zarzadzania ryzykiem (a nie filozofii ;)).

 

Opcje to nic innego jak realizacja ryzyka (w tym przypadku szansy) uzyskania korzysci w przypadku nieprzedluzenia domeny przez poprzedniego wlasciciela. Wartosc/wielkosc tej szansy przeklada sie bezposrednio na wartosc opcji. Tym samym wartosc opcji (pomijajac okres waznosci opcji i koszt jej odnowienia) zalezy tylko od dwoch czynnikow:

1) P - Prawdopodobienstwa realizacji szansy = Pradopodobienstwa realizacji opcji = Prawdopodobienstwa nie przedluzenia domeny przez aktualnego wlasciciela

2) S - Skutku realizacji szansy = Uzyskanym korzyscia wynikajacym z realizacji opcji = Wartosci rynkowej domeny

 

Wartosc opcji = Ryzyko (Szansa) = P x S

 

Patrzac na omawiane dwa przypadki.

P - w obu przypadkach wlascicielem domeny jestem ja mag = w obu przypadkach tak samo zalezy mi na utrzymaniu wartosciowej domeny i jej przedluzeniu = zatem w obu przypadkach wartosc prawdopodobienstwa realizacji opcji jest taka sama P1 = P2

S - w obu przypadkach chodzi o ta sama domene (ta sama wartosc domeny) czyli S1 = S2

 

Zatem nie moze byc inaczej jak P1 x S1 = P2 x S2

 

Tym samym wartosc opcji nie zalezy od jej wlasciciela tylko od wlasciciela domeny oraz wartosci tej domeny. Tym samym dla ew. nabywcy nie ma roznicy czy opcje na domene posiadana przeze mnie kupuje on ode mnie czy tez od innej osoby - w obu przypadkach bedzie mial takie samo prawdopodobienstwo jej realizacji.

 

Bede wdzieczny za ew. merytoryczne odpowiedzi podwazajace te wzory i wartosci a nie puste odpowiedzi w stylu sciema, glupoty itp, do ktorych ciezko sie odniesc.

 

Wszystko w porządku, na aukcjach poinformuj o tym że sprzedajesz opcje na własne domeny, następnie podaj powyższy wzór i będzie uczciwe (pytanie tylko "czy głupi kupi?") :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bede wdzieczny za ew. merytoryczne odpowiedzi podwazajace te wzory i wartosci a nie puste odpowiedzi w stylu sciema, glupoty itp, do ktorych ciezko sie odniesc.

 

Merytorycznie rzecz biorąc jest bardzo niewielka szansa, że ktoś odkupi od Ciebie domeny youcandance.pl i autografy.pl za duże pieniądze (bo to dobre domeny) i następnie je puści wolno, a Ty na pewno nie puścisz. O wiele większa szansa jest na realizację opcji na domenę, której abonent do końca nie zdaje sobie sprawy z jej wartości albo zwyczajnie jest mu potrzebna (nie można tego wiedzieć, więc przyjmijmy, że P wynosi tu od zera do średniego procenta realizacji opcji czyli 10%). Kupując domenę od Ciebie to albo będzie mu potrzebna (a może nawet zostanie wykorzystana) albo jej wartość przeliczy (co najmniej) po cenie zakupu i szansa na realizację opcji bardzo mocno spada (przyjmijmy, że P będzie niższe od 1%). :D

 

W pierwszym przypadku (losowy abonent) P będzie w przedziale 0-10%, w drugim (domena Twoja lub odkupiona od Ciebie) P będzie niższe niż 1%, więc wiadomo, że opłaca się bardziej kupić opcję z grupy pierwszej, nawet niezależnie od wielkości parametru S czyli wartości tejże domeny, za wyjątkiem tej jednej jedynej sytuacji, gdy S będzie ekstremalnie wysokie, a domena mogła być po realizacji opcji sprzedana "od ręki" czyli mówimy tu o opcjach na pułapie wycieczki.pl czy wakacje.pl, te akurat aż takie nie są. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, co wy studiowaliście? Macie jakieś tytuły naukowe?

 

Logika i erudycja pierwsza klasa Thomaso, a Mag tak bardziej ekonomicznie napisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Merytorycznie rzecz biorąc jest bardzo niewielka szansa, że ktoś odkupi od Ciebie domeny youcandance.pl i autografy.pl za duże pieniądze (bo to dobre domeny) i następnie je puści wolno, a Ty na pewno nie puścisz. O wiele większa szansa jest na realizację opcji na domenę, której abonent do końca nie zdaje sobie sprawy z jej wartości albo zwyczajnie jest mu potrzebna (nie można tego wiedzieć, więc przyjmijmy, że P wynosi tu od zera do średniego procenta realizacji opcji czyli 10%). Kupując domenę od Ciebie to albo będzie mu potrzebna (a może nawet zostanie wykorzystana) albo jej wartość przeliczy (co najmniej) po cenie zakupu i szansa na realizację opcji bardzo mocno spada (przyjmijmy, że P będzie niższe od 1%). :D

 

W pierwszym przypadku (losowy abonent) P będzie w przedziale 0-10%, w drugim (domena Twoja lub odkupiona od Ciebie) P będzie niższe niż 1%, więc wiadomo, że opłaca się bardziej kupić opcję z grupy pierwszej, nawet niezależnie od wielkości parametru S czyli wartości tejże domeny, za wyjątkiem tej jednej jedynej sytuacji, gdy S będzie ekstremalnie wysokie, a domena mogła być po realizacji opcji sprzedana "od ręki" czyli mówimy tu o opcjach na pułapie wycieczki.pl czy wakacje.pl, te akurat aż takie nie są. ;)

 

Jak najbardziej zgadzam sie z Toba thomaso - dlatego te opcje sprzedaje po 6 zl a niektore inne opcje kupowalem sam za 500 zl kierujac sie podanymi przez Ciebie kryteriami (albo wieksze P albo wieksze S)

 

Jednak zarzuty w watku jakie padly nie dotyczyly tego ze opcja jest kiepska czy tez za droga, tylko tego, ze wg niektorych uzytkownikow nie piszac o tym ze to moje domeny postapilem w sposob nie etyczny/nie fair a ew. kupiec moglby byc przez to poszkodowany (kwestia zatajenia waznej informacji wplywajacej na wartosc towaru/uslugi) dlatego wyjasnilem, ze konkretnie w tym przypadku nie ma to znaczenia dla kupujacego i wg mnie przedstawiona przeze mnie oferta sprzedazy byla ok. Poza tym domeny z czasem moga zmienic wlasicicela tak bylo w przypadku brie i camembert (te domeny tez mialem i wlasciciel ich sie zmienil - ale wartosc opcji moim zdaniem jest na tym samym poziomie (naukowo rzecz biorac trzeba by bylo przeaalizowac sumiennosc starego i nowego wlasciciela, zasady zarzadzania domenami u starego/nowego rejestratora i na podstawie tych danych mozna ocenic czy ta zmiana wplynela na wzrost czy tez obnizenie P dla tych opcji).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×