Jump to content

Recommended Posts

MF: bitcoin nie jest nielegalny

 

Ciekawe co by powiedziało Ministerstwo Finansów na dogecoiny albo na to, by pieniądze z ZUS i OFE przełożyć do DOGE. :D

 

zus.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: już 9 pozycja. ;-) Przy okazji pochwalę się, że dziś zjechałem spory kawał Gdyni i poznałem kilka nowych sklepów komputerowych, ale udało mi się złożyć profesjonalną "koparkę" do kryptowalut. Łączny koszt sprzętu wyniósł grubo ponad 3000 zł (najwięcej karty graficzne), ale wydajność "kopania" przekracza 2 mln hashy na sekundę, w porównaniu do 80 tys. hashy, którą miał mój "zwykły" komputer stacjonarny z jedną średniej jakości kartą graficzną, więc jest naprawdę duża różnica. Moja "koparka" wygląda tak:Ciekawe jak szybko pokłócę się z elektrownią. ;-) Zawsze w sumie karty graficzne (bardzo porządne i do gier) czy płytę główną spokojnie sprzedam na Allegro, więc ryzyko wcale nie jest tu tak duże. :)

 

Thomaso, można u Ciebie zamówić dwa wagony dogecoinów? ;) Ewentualnie transport przenośnikami taśmowymi z kopalni bezpośrednio na moje barki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłem wszystko co było możliwe - poświęciłem dwa dni - byle tylko uruchomić koparkę. Przez dwa dni walczyłem z oprogramowaniem, ze sterownikami żeby skorzystać z okazji i nie przegapić wykopywania psiaków tak jak w przypadku BTC, bo wiedziałem, że jak taka waluta ma spore poparcie, to wartość urośnie i będzie można zarobić na bańce i nie chciałem tego przegapić, ale przegapiłem! No szlag mnie trafia! Zaczynałem przy trudności 16, a teraz jest 245 i przy czymś takim, to można pocałować psa w...nos, a nie brać się za kopanie.

 

Znikające programy, niepewna konfiguracja i brak pewności czy to cokolwiek kopie, bo cały czas worker nie był aktywny i to mnie dobiło. A do tego luckyminers który pojawiał się i znikał - na 5 minut w ciągu doby i człowiek nie wiedział co się dzieje. To jak cholerne pole minowe, same przeszkody.

 

I zostałem z pustym portfelem - jak w życiu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

zus.jpg

Emerytura dla mas w dogecoinach - zawsze w dniu wypłaty świadczenia, spadałby kurs.

...a dla "aparatczyków" w bitcoinach :P

(bardzo realistyczny wykres ;) )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emerytura dla mas w dogecoinach - zawsze w dniu wypłaty świadczenia, spadałby kurs.

...a dla "aparatczyków" w bitcoinach :P

(bardzo realistyczny wykres ;) )

 

Odwrotnie, w dniu wypłaty kurs by rósł 10x, a dzień po spadał z powrotem. Dzięki temu udałoby się zachować podstawową zasadę sprawiedliwości społecznej wg ZUS: emerytury mają być głodowe. :ph34r:

 

[edit] hm, chyba myślimy o tym samym, tylko Tobie chodziło o kurs doge/pln, a mnie o pln/doge. ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

[edit] hm, chyba myślimy o tym samym, tylko Tobie chodziło o kurs doge/pln, a mnie o pln/doge. ;-)

Wybrnąłeś ;-)

 

... PL rok 2015.

10 milionów rencistów i emerytów od 14 dni czekaja na przelew zusowskich psiaków z włączonym doge-klientem, po otrzymaniu coinów w jednej chwili rzuca się na liliontransfer w celu ich wymiany.

Po 4 godzinach 70% wysyła tickety, że psiaki zaginęły a 30% wymieniło je po zbyt niskim kursie, co nie pozwoli aby przetrwać do kolejnej psiej emerytury.

W sumie być może ta opcja byłaby lepsza niż obecna hmm.

:P

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dominer

 

U mnie coś tam kopie nie za wiele bo wydobywam przez CPU z i7-2600 na 8 wątkach daje około 46 Khash/s mocy.

W porównaniu do nowoczesnej karty grafiki która ma moc od 2 do 20 razy większą to niezbyt fajnie (przy okazji liczenie nie obciąża całej maszyny tylko GPU). Ale zawsze się ukopie troche.

 

Liczę za pomocą cpuminera pod Freebsd.

 

 

Próbuje na 2 poole'ach

http://doge.msurma.net/

 

Nawet ładnie daje (nie odrzuca hashy) tylko ludzi (mocy) jest za mało więc co kilka h jest blok robiony i dopiero wtedy przydzielane dogecoiny

 

Na http://doge.pool.webxass.de/

 

Plusy: bardzo często rozbijany jest blok i przydzielane doge. Minus jest mocno obciążony (coraz gorzej) i ostatnio coraz więcej odrzuca zrobionych hashy. Dziś nawet im strona WWW wysiadła.

 

 

PS. jak chcesz jakieś symboliczne dogecoiny to można skorzystać z darmowych kranów:

http://95.85.13.147/faucet/

https://bitcointalk.org/index.php?topic=376255.0

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na http://doge.pool.webxass.de/

Plusy: bardzo często rozbijany jest blok i przydzielane doge. Minus jest mocno obciążony (coraz gorzej) i ostatnio coraz więcej odrzuca zrobionych hashy. Dziś nawet im strona WWW wysiadła.

 

Czytaj ogłoszenie na górze kopalni:

 

!!! if the fronend is getting slow ... PLS LEAVE THE FRONTEND ... watch your stats on ur miners itself instead of the frontend ... im off for some hours and cant fix it than ... so be nice and leave the frontend ... mining will work much better than for the next few hours ..... !!!!!!!!!!

 

Właściciel kopalni chwilowo nie ma dostępu do komputera, ale w przeciągu kilku godzin problem ze stroną będzie zrobiony. Ja kopię w tamtej kopalni też i normalnie nalicza dogecoiny, problemem są tylko spore lagi na stronie (ale na to aktualnie nie patrzę, bo w "koparce" nawet nie mam podłączonego na stałe monitora tak jak ma np. większość serwerów - nie jest on potrzebny).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Czytałem ogłoszenie, wspomniałem tylko o tym Domainerowi gdyby miał kłopot z wejściem na WWW.

Nie zmienia to faktu, że jest gorzej niż wczoraj i dużo mi "odrzuca" tzn" nie zalicza tylko otrzymuje komunikat

" Stratum detected new block" i zaczyna liczyć od nowa :)

na tym polskim jest lepiej. rzadko są tego typu komunikaty.

 

No w porównaniu do Twojej koparki to ja mam łopatkę z piaskownicy;)

Gratuluje maszynki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to nie polecam kopalni http://doge.scryptpools.com, bo wczoraj wykopałem tam przez 3 godziny całkiem sporo dogecoinów i mieli "awarię" i nic nie wypłacili kopiącym - wszystko ponoć znikło, a naprawdę pewnie sami zabrali. ;) Za 3 godziny kopania dostałem w sumie z tej kopalni rekompensatę wysokości 0.81503481 dogecoina "wartą" mniej niż 1 grosz - poważne jaja. -_-

 

Na http://doge.pool.webxass.de nie miałem żadnych problemów, by wypłacić to co wykopane do portfela (od zlecenia wypłaty do przelania środków czekałem max kilka minut), wypłaciłem już stamtąd dziesiątki tysięcy DOGE - dlatego jeśli miną ich problemy techniczne w 100% można ich polecić.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso widzę, że poważnie się wkręciłeś :P - ale cóż do odważnych świat należy, mnie żona chyba by "zje...a" za zakup takiej koparki. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ma ktoś z Was problem z synchronizacją portfela? Już trzeci dzień nie mam połączenia.

 

Oczywiście dogcoinowego :)

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doge rośnie jak na drożdzach, już 425 % w 24h, jak tak dalej pójdzie to przybędzie kilku milionerów z Tomkiem na czele ;) i pomyśleć że to wszystko przez Fontasa :D

A tak w ogóle, z czystej ciekawości (raczej nie będę brał się za kopanie) ciekawy jestem jak to się będzie kalkulowało. Tomek, sprawdzałeś już ile prądu dziennie to ciągnie ? Robiłeś jakieś kalkulacje ? Jakbyś miał ochotę to pochwał się jak to wygląda (może być na priv :P).

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy kiedyś Ci działał ? i czy widać, że się synchronizuje? Czy też nic. Jak Ci nie działał i próbujesz pod Windows z

dogecoin-qt to:

 

a. przeczytaj readme.txt ;] wgraj dogecoin.conf do katalogu

"Document and Settings/<User>/Dane aplikacji/Dogecoin" lub innego adekwatnego dla systemu

 

b. jak uruchamiasz i wywala błąd RPC (u mnie wywalał) to w .conf (w tym wgranym) zmień opcje server na

0 I uruchom ponownie program.

 

Powinien się połączyć po kilku minutach i synchronizować dość długo za pierwszym razem.

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy kiedyś Ci działał ? i czy widać, że się synchronizuje? Czy też nic. Jak Ci nie działał i próbujesz pod Windows z

dogecoin-qt to:

a) przeczytaj readme.txt ;] wgraj dogecoin,conf do katalogu "User/Dane aplikacji/Dogecoin" lub innego adekwatnego dla

systemu

B) jak uruchamiasz i wywala błąd RPC (u nie wywalał) to w .conf (w tym wgranym) zmień opcje server na 0.

I uruchom ponownie program.

 

powinien się połączyć po kilku minutach i synchronizować dość długo za pierwszym razem.

 

Dzięki, to wszystko mam zrobione. Mam cały czas Out of sync.

 

Zmieniłem server na 0 i coś chyba ruszyło. Pokazało się przynajmniej na dole w prawym rogu, że mam nawiązane jedno połączenie.

 

BTW czy na routerze przekierowywać port 22555?

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak w ogóle, z czystej ciekawości (raczej nie będę brał się za kopanie) ciekawy jestem jak to się będzie kalkulowało. Tomek, sprawdzałeś już ile prądu dziennie to ciągnie ? Robiłeś jakieś kalkulacje ? Jakbyś miał ochotę to pochwał się jak to wygląda (może być na priv :P).

 

Pewnie, że robiłem kalkulacje. Zasilacz mam 1000-watowy, bo 3 karty graficzne ciągną prądu jak smok. Rachunek liczyłem normalnie na Polskę (bez zagranicznych kalkulatorów, które liczą inaczej) na http://www.calculla.pl/pl/koszt_pradu i wychodzi, że działając 24/7 taka włączona koparka będzie mnie kosztowała ok. 16 zł dziennie więcej do rachunku czyli miesięcznie ok. 500 zł więcej do rachunku za prąd. Nie sądzę, bym wykopał DOGE w miesiącu o mniejszej wartości niż te 500 zł (będzie to raczej niemożliwe przy takim szalonym wzroście cen).

 

Aktualnie jestem w stanie wykopać ok. 30 tys. DOGE dziennie, o wartości wg obecnego kursu ok. 100 zł, ale ta wartość powinna tylko rosnąć czyli jutro np. 120 zł itd. - po odjęciu tych 16 zł za prąd (cena prądu nie zwiększy się) powinno zostać naprawdę sporo na czysto. W momencie, w którym przestanie się to kalkulować to koparkę oczywiście wyłączę. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem że włączyłem w routerze UPnP . W pliku User/Dane aplikacji/Dogecoin/debug.log

zgłaszał mi problem z tym.

Jak masz już m.in. 1 połączenie to zacznie synchronizować.

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem że włączyłem w routerze UPnP . W pliku User/Dane aplikacji/Dogecoin/debug.log

zgłaszał mi problem z tym.

Jak masz już m.in. 1 połączenie to zacznie synchronizować.

 

Co chwile traci to połączenie. Włączyłem upnp i dam znać za jakiś czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, że robiłem kalkulacje. Zasilacz mam 1000-watowy. Rachunek liczyłem normalnie na Polskę (bez zagranicznych kalkulatorów, które liczą inaczej) na http://www.calculla.pl/pl/koszt_pradu i wychodzi, że działając 24/7 taka włączona koparka będzie mnie kosztowała ok. 16 zł dziennie więcej do rachunku czyli miesięcznie ok. 500 zł więcej do rachunku za prąd. Nie sądzę, bym wykopał DOGE w miesiącu o mniejszej wartości niż te 500 zł (będzie to raczej niemożliwe przy takim szalonym wzroście cen).

 

Aktualnie jestem w stanie wykopać ok. 30 tys. DOGE dziennie, o wartości wg obecnego kursu ok. 100 zł, ale ta wartość powinna tylko rosnąć czyli jutro np. 120 zł itd. czyli po odjęciu tych 16 zł za prąd (cena prądu przez cały miesiąc nie zwiększy się zbytnio) zostanie naprawdę sporo na czysto. W momencie, w którym przestanie się to kalkulować to koparkę oczywiście wyłączę. :)

No ładnie ładnie, wyjdzie na czysto jakieś 4000 zł miesięcznie (oczywiście przy obecnym kursie, a koszty są raczej stałe). Jak przestanie się kalkulować kopanie doge to można zacząć kopać coś innego (ciągle powstają nowe waluty). Czas porzucić domeny i zacząć kopać :D

Edited by sebastian0000
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ładnie ładnie, wyjdzie na czysto jakieś 4000 zł miesięcznie (oczywiście przy obecnym kursie, a koszty są raczej stałe). Jak przestanie się kalkulować kopanie doge to można zacząć kopać coś innego (ciągle powstają nowe waluty). Czas porzucić domeny i zacząć kopać :D

 

Prawdziwa goraczka wirtualnego zlota :) Wiecie kto wtedy na tym najwiecej zarobil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ładnie ładnie, wyjdzie na czysto jakieś 4000 zł miesięcznie

 

Ja przewiduję, że do końca miesiąca będę miał ok. 200-300 tys. DOGE, a kurs będzie 0,1-0,2$ za jeden DOGE, więc wartość tego powinna wynieść nie 4000 zł, a z 75000 zł.

Ale to możliwy tylko teraz taki jednorazowy strzał i tylko jak będzie duży hype na to, potem będzie trudno już tak zarobić i bliżej tych kilku tysięcy zł / m-c lub nawet mniej.

 

To jest w sumie optymistyczny scenariusz, a taki średni to 0,01-0,02$ za jeden DOGE i wartość 7500 zł, więc zwróci się i prąd i zakup koparki wtedy, ale na czysto dużo nie zostanie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×