Jump to content
Sign in to follow this  
NorbNet

prezydentlechkaczynski.pl - jak myślicie, ile jest warta?

Recommended Posts

Od średniego do górnego xxx z tendencją spadkową wraz z upływem czasu.

 

Dziękuję Tomek1974 - jednakże Twoja wycena jak to przystało na domenę polityczną jest zbyt dyplomatyczna i nie wynika z niej za wiele ;-)

 

Dodam tylko, że domena na frazę "prezydent lech kaczyński" w google.pl jest na Top6 czyli upragniona pierwsza strona ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja subiektywna ocena wynika z następujących faktów:

 

1. Lech Kaczyński już nie jest prezydentem

2. Emocje związane z katastrofą w Smoleńsku powoli, ale jednak cichną. W końcu za kilka lat (dwa? trzy przedłużenia domen?) będzie to już tylko smutny fakt z historii najnowszej.

 

Stąd taka ocena.

 

Co do Google... z doświadczenia wiem, że w Google liczy się pierwsza trójka. Następne w kolejności są pozycje do linii załamania, czyli do krawędzi ekranu. Reszta - to pierwsza strona poniżej krawędzi ekranu. Tylko... pozycja w Google nie jest dana raz na zawsze. Sama domena nie gwarantuje jeszcze jakiejkolwiek pozycji w Google. Dopiero treść witryny, jakość i unikalność treści oraz uzyta technologia determinuje pozycję witryny w google.

 

Uważam, że domena LechKaczynski.pl + IDN ma wartość XXXX lub nawet XXXXX, choć też z lekką tendencją spadkową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wyceniam, bo sprzedałem w życiu jedną domenę i nie mam doświadczenia. Mogę co jedynie wyrazić własne zdanie.

 

Kiedyś na tym forum przeczytałem ważną zasadę: "Przed rejestracją domeny, postaw się na miejscu kupującego-pomyśl co mógłbyś pod takim serwisem postawić i czy opłacałoby się to na tyle by wydać na upatrzoną domenę nawet 100 zł"

Powracając do Twojej domeny, mimo dużej ilości wyników w google jest troszkę za długa. Z tego co się orientuję długa domena z komercyjnym zastosowaniem .pl jeszcze przejdzie ale długiego IDN będzie ciężko sprzedać (choć domyślam się, iż ewentualnie sprzedajesz komplet) Wystaw domenę na AM lub innym serwisie i zobacz czy otrzymasz jakieś propozycje. Jeśli dostaniesz kilka zapytań-możesz sobie ustalać cenę według swoich upodobań, mało ofert lub wcale- cena nie wysoka. To będzie chyba najlepszy sposób na wycenę.

 

Pozdrawiam

 

P.S Domen łatwo się nie sprzedaje :) (chyba że te dobre)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja subiektywna ocena wynika z następujących faktów:

 

1. Lech Kaczyński już nie jest prezydentem

2. Emocje związane z katastrofą w Smoleńsku powoli, ale jednak cichną. W końcu za kilka lat (dwa? trzy przedłużenia domen?) będzie to już tylko smutny fakt z historii najnowszej.

 

Stąd taka ocena.

 

Co do Google... z doświadczenia wiem, że w Google liczy się pierwsza trójka. Następne w kolejności są pozycje do linii załamania, czyli do krawędzi ekranu. Reszta - to pierwsza strona poniżej krawędzi ekranu. Tylko... pozycja w Google nie jest dana raz na zawsze. Sama domena nie gwarantuje jeszcze jakiejkolwiek pozycji w Google. Dopiero treść witryny, jakość i unikalność treści oraz uzyta technologia determinuje pozycję witryny w google.

 

Uważam, że domena LechKaczynski.pl + IDN ma wartość XXXX lub nawet XXXXX, choć też z lekką tendencją spadkową.

 

1. Nie prawda. Poprawność dyplomatyczna nakazuje zwracać się do byłego prezydenta per "Panie Prezydencie".

2. Po części prawda.

Co do tendencji spadkowej to sie zgodzę.

Natomiast ta historia niestety zawsze będzie "żywa".

Co do pozycji w google, nie zgodzę się - liczy się pierwsza strona, oczywiście im wyżej tym lepiej ale wazna jest 1 strona.

To jaka cena minimalna Twoim zdaniem?

Może ktoś jeszcze się wypowie? Zachęcam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest warta 0.

 

Nie mam pomysłu na komercyjne zastosowanie takiej domeny i tym samym nie widzę nikogo kto miałby ją kupić za więcej niż xx.

Osoba chcąca prowadzić witrynę na temat nieżyjącego prezydenta będzie szukała darmowego adresu.

 

Ludzie z ekipy Jarosława nie chcieli przed kampanią kupić JaroslawKaczynski.pl więc tym bardziej nikt nie kupi takiego potworka jak: prezydentlechkaczynski.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Nie prawda. Poprawność dyplomatyczna nakazuje zwracać się do byłego prezydenta per "Panie Prezydencie".

2. Po części prawda.

Co do tendencji spadkowej to sie zgodzę.

Natomiast ta historia niestety zawsze będzie "żywa".

Co do pozycji w google, nie zgodzę się - liczy się pierwsza strona, oczywiście im wyżej tym lepiej ale wazna jest 1 strona.

To jaka cena minimalna Twoim zdaniem?

 

Chciałbym uniknąć sporów politycznych o to co jest poprawne a co nie jest. Bardziej mi chodziło o to, żeby spojrzeć na przydatność domen zarówno z punktu widzenia inwestora chcącego postawić pod tymi domenami serwis oraz z punktu widzenia internautów - potencjalnych użytkowników portalu widniejącego pod tymi domenami. Dopiero po bezemocjonalnym zastanowieniu się nad tymi pytaniami można byłoby zastanawiać się nad konkretnymi cenami.

 

Jak na mnie to jest to od średnio-niskiego do średnio-wysokiego xxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie jest warta 0.

Myślę podobno.

 

PS: kaczynski.com.pl tanio na sprzedaż :)

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 zł BRAK KK... trzeba myśleć komercyjnie... to już nie sentymentalne czasy dla domen... business is business...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie!

 

Apeluję o schowanie swoich sympatii i antypatii politycznych do kieszeni :)

 

Zmarły Prezydent - Lech Kaczyński dla wielu był autorytetem. I tylko dlatego domena ta ma swoją wartość. Wartość na pewno większą niż proponowane przez Was zero. Bo to dla nich można pod nim stworzyć serwis internetowy. Niemniej ta domena nie nadaje się do wykorzystania komercyjnego, dlatego można z niej wyciągnąć xxx zł. W mojej ocenie średnie xxx.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Edited by Tomek1974

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmarły Prezydent - Lech Kaczyński dla wielu był autorytetem. I tylko dlatego domena ta ma swoją wartość. Wartość większą niż zero. Bo to dla nich można pod nimi stworzyć serwis internetowy. Niemniej ta domena nie nadaje się do wykorzystania komercyjnego, dlatego można z niej wyciągnąć xxx zł. W mojej ocenie średnie xxx.

 

Nie interesuję się polityką i nie patrzę na domenę z perspektywy fanatyka,którejś z partii.Pisanie,że domena jest warta ponieważ Kaczyński był autorytetem to jakieś kompletne brednie.

 

 

com.pl wolna net. wolna .com wolna .eu wolna

 

Strata - 12 zł .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie!

 

Apeluję o schowanie swoich sympatii i antypatii politycznych do kieszeni :)

 

Zmarły Prezydent - Lech Kaczyński dla wielu był autorytetem. I tylko dlatego domena ta ma swoją wartość. Wartość większą niż zero. Bo to dla nich można pod nimi stworzyć serwis internetowy. Niemniej ta domena nie nadaje się do wykorzystania komercyjnego, dlatego można z niej wyciągnąć xxx zł. W mojej ocenie średnie xxx.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

 

Nie lubię żadnej partii. Przedstawiam mój tok myślenia, pod frazę "prezydent lech kaczynski" adwords wskazuje na 2400 wyszukiwań (mało), pod "lech kaczynski" 60 000 no nieźle. Może tworząc stronę pod adwords dałoby się coś zarobić, sprawdzam domeny patrze, o "e-lechkaczynski.pl" jest wolny, stawiam sobie stronkę i rozpoczynam pozycjonowanie. Tutaj nazwa domeny nie ma żadnego wpływu na cenę bo przecież nie będzie budować wizerunku firmy, tylko szukasz domeny pod pozycjonowanie. Wystarczy domena która zawiera w sobie frazę "lech kaczynski" i można zaczynać (z tym że zainteresowanie frazą będzie spadać z czasem).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisanie,że domena jest warta ponieważ Kaczyński był autorytetem to jakieś kompletne brednie.

 

Czy mogę prosić Ciebie o uzasadnienie swojego stanowiska?

 

Dla mnie domena warta 0 zł to mniej więcej taka: kasjdhfslkajdfhalksjdfh.pl albo zawierająca jakieś dziwne słowotwórstwo.

 

Ale dopóki są ludzie dla których LK był autorytetem, którzy chcą ten fakt podkreślać na każdym kroku, w tym także za pośrednictwem witryn internetowych własnego autorstwa to ta domena przedstawia wartość dla tych, którzy chcieliby ją wykorzystać. Pytanie tylko brzmi jaka jest to wartość?

 

I na pewno nie jest to wartość zerowa.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. Niniejszym oświadczam, że nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem PiS i panów Kaczyńskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie lubię żadnej partii. Przedstawiam mój tok myślenia, pod frazę "prezydent lech kaczynski" adwords wskazuje na 2400 wyszukiwań (mało), pod "lech kaczynski" 60 000 no nieźle. Może tworząc stronę pod adwords dałoby się coś zarobić, sprawdzam domeny patrze, o "e-lechkaczynski.pl" jest wolny, stawiam sobie stronkę i rozpoczynam pozycjonowanie. Tutaj nazwa domeny nie ma żadnego wpływu na cenę bo przecież nie będzie budować wizerunku firmy, tylko szukasz domeny pod pozycjonowanie. Wystarczy domena która zawiera w sobie frazę "lech kaczynski" i można zaczynać (z tym że zainteresowanie frazą będzie spadać z czasem).

 

No i tu się zgadzam w 100% :) Przekonałeś mnie, że średnie xxx w tej sytuacji zdaje się wygórowaną stawką, ze realna wydaje się cena xx a w najlepszym razie niskie xxx. Choć z drugiej strony domena PrezydentLechKaczynski.pl wygląda nieporównywalnie lepiej niż e-LechKaczynski.pl

 

Niemniej doprecyzuję - domena PrezydentLechKaczynski.pl + IDN jest warta dodatnio, a nie zerowo jak pisali niektórzy koledzy. Pytanie brzmi tylko - jaka to wartość?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Edited by Tomek1974

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mojej skromnej opinii wartość domeny jest bliska zero, choć nie jest równa.

 

PS: kaczynski.com.pl tanio na sprzedaż :)

Mam na sprzedaż BronislawKomorowski.com.pl - również tanio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale dopóki są ludzie dla których LK był autorytetem, którzy chcą ten fakt podkreślać na każdym kroku, w tym także za pośrednictwem witryn internetowych własnego autorstwa to ta domena przedstawia wartość dla tych, którzy chcieliby ją wykorzystać.

 

PrezydentAleksanderKwaśniewski.pl + nIDN - wolna. Myślę, że i on na pewno jest dla kogoś autorytetem :)

 

PS. PrezydentBronislawKomorowski - wszystko poza .biz i .org zajęte :P

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemniej doprecyzuję - domena PrezydentLechKaczynski.pl + IDN jest warta dodatnio, a nie zerowo jak pisali niektórzy koledzy. Pytanie brzmi tylko - jaka to wartość?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

 

Po co pytasz skoro prawie wszyscy twierdzą,że zero a ty dalej jakieś swoje srednie xxx wstawiasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co pytasz skoro prawie wszyscy twierdzą,że zero a ty dalej jakieś swoje srednie xxx wstawiasz?

 

Hm... to zabrzmiało jak zaczepka. Pozwolę sobie więc pozostawić Twoje pytanie bez odpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×