Jump to content
Sign in to follow this  
Anita

SZOOK sprzedali domenę poza aukcją ??

Recommended Posts

Normalnie jestem w szoku od paru dni mam wystawioną aukcję z moim portfolio i wśród tych domen jest domena ubraniasportowe.com.pl a dziś dwie godziny temu otrzymałam taką oto wiadomość :

 

 

Witaj!

 

Klient jednego z serwisów resellerskich AfterMarket.pl właśnie dokonał zakupu domeny ubraniasportowe.com.pl w cenie XXXX PLN.

 

Adres email kupującego: XXXXXXXXXXXXX@interia.pl

 

Dla tej domeny zainicjowana została bezpieczna transakcja Escrow. Klient ma 7 dni na dokonanie wpłaty za domenę.

 

Z pozdrowieniami,

zespół AfterMarket.pl

 

 

Ja nie wyrażam zgody na wyłączenie domeny ani na dziwną sprzedaż jednej domeny z trwającej już aukcji

i co teraz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Normalnie jestem w szoku od paru dni mam wystawioną aukcję z moim portfolio i wśród tych domen jest domena ubraniasportowe.com.pl a dziś dwie godziny temu otrzymałam taką oto wiadomość :

 

 

 

 

 

Ja nie wyrażam zgody na wyłączenie domeny ani na dziwną sprzedaż jednej domeny z trwającej już aukcji

i co teraz ?

 

Nie miałaś ustawionej ceny KUP TERAZ ?

 

 

EDIT: Ok widzę,że jest w pakiecie na aukcji . Myślę,że najpierw powinnaś napisać do AM .Poza tym myślę,że powinnaś się cieszyć z tej sprzedaży,bo zapewne Twoja aukcja takiej ceny nawet nie osiągnie .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie nie została opłacona jeszcze, i nie chodzi mi o to że powinnam się cieszyć czy nie, lecz o jakąś zasade jak jest w aukcji pakietu domen to jakim cudem ktoś kupił ją osobno KT?

 

HAHA zaczęło się robić zabawnie w aukcji pakietu domen też ktoś zalicytował

 

CrazyParrot (0) 10 PLN 2011-06-20 15:06:00
Edited by Anita

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie nie została opłacona jeszcze, i nie chodzi mi o to że powinnam się cieszyć czy nie, lecz o jakąś zasade jak jest w aukcji pakietu domen to jakim cudem ktoś kupił ją osobno KT?

Prawdopodobnie przez błąd. W mailu którego zacytowałaś na początku napisane jest "Klient jednego z serwisów resellerskich AfterMarket.pl ...".

 

Pewnie ten resellerski serwis nie dostał info (albo tego info nie obsłużył), że Twoja domena powinna zostać wycofana z "kup teraz" bo jest w pakiecie na aukcji. A skoro to "kup teraz" na tym serwisie wisiało a link zadziałał to teraz masz konflikt.

 

Tę sprawę może wyjaśnić tylko dropped@ticketserver.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
nie nie została opłacona jeszcze, i nie chodzi mi o to że powinnam się cieszyć czy nie, lecz o jakąś zasade jak jest w aukcji pakietu domen to jakim cudem ktoś kupił ją osobno KT?

mi tez nie, jezeli zostalaby oplacona w terminie to bedzie niezly blamaż...

 

 

@edit: mialem ostatnio problem polegajacy na samoistnym pojawianiu sie dla domeny .pl ceny Kup Teraz, pomimo jej wielokrotnego "skutecznego" usuwania - po zgloszeniu usterka zostala usunieta, ale moglo sie to skonczyc inaczej... cena powracala przez kilka kolejnych dni

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie miałaś ustawionej ceny KUP TERAZ ?

 

 

EDIT: Ok widzę,że jest w pakiecie na aukcji . Myślę,że najpierw powinnaś napisać do AM .Poza tym myślę,że powinnaś się cieszyć z tej sprzedaży,bo zapewne Twoja aukcja takiej ceny nawet nie osiągnie .

 

Osiągnie, bo te xxxx to było 10 zł. :) Domena została sprzedana na Allegro.

 

http://allegro.pl/ubraniasportowe-com-pl-d...1674103867.html

 

Ja na pewno bym zgłosił reklamację do tej transakcji, bo domena warta dużo więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tę sprawę może wyjaśnić tylko dropped@ticketserver.pl

 

 

czekam na odpowiedź AM zgłosiłam ticket

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
czekam na odpowiedź AM zgłosiłam ticket

po otrzymaniu odpowiedzi napisz, w jaki sposob dropped rozwiazal te sprawe

Share this post


Link to post
Share on other sites

zauważyłem że serwisy resellerskie na AM działają z opóźnieniem. Swojego czasu jedna z domen którą przechwyciłem - jeszcze 4 dni po przechwyceniu była do kupienia z ceną KT u resellerów

Share this post


Link to post
Share on other sites

czekamy na rozwój wydarzeń nie zgadzam się na sprzedaż domeny poza pakietem :) mogę ją sprzedać na aukcji w pakiecie aukcja trwa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie nadal czekam na odpowiedź z AM aukcja portfolio zakończyła się bez sprzedaży i wszystkie domeny poza UBRANIASPORTOWE.COM.PL powróciły na moje konto w formie ofert KT więc czekam nadal na wyjaśnienie tej tajemniczej sprawy. tajemniczej bo na Allegro jest już nawet pozytyw od allegrowicza który ją kupił w czasie gdy nie była na sprzedaż :)

 

 

Domena jest u mnie lecz nie jest wśród ofert KT pomimo że ustawiłam cenę KT dla niej

 

 

Powód edycji pisałam na szybko i niezbyt jaśnie więc sprostowałam domena jest u mnie na końcie lecz nie ma oferty sprzedaży pomimo że jest ustawiona KT

 

Przepraszam Anita

Edited by Anita

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

ciekawe dlaczego dropped milczy - wyglada to BARDZO NIEPROFESJONALNIE ;

uwazam tez, ze gdybys byla "zasluzonym" userem tego forum otrzymalabys odpowiedz szybko - dla mnie to przejaw lekcewazenia...

 

moze ktos z dropped sie obudzi ?

 

taka sytuacja mogla dotknac kazdego - wypada tez kazdego traktowac w ten sam sposob, w przeszlosci byly wpadki dropped skutkujace polubownymi rozwiazaniami... ( przypomniec ? )

 

sam posiadam w dropped niskie xxx domen i chialbym miec pewnosc, ze firma nie olewa detalistow :)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie nadal czekam na odpowiedź z AM aukcja portfolio zakończyła się bez sprzedaży i wszystkie domeny poza UBRANIASPORTOWE.COM.PL powróciły na moje konto w formie ofert KT więc czekam nadal na wyjaśnienie tej tajemniczej sprawy. tajemniczej bo na Allegro jest już nawet pozytyw od allegrowicza który ją kupił w czasie gdy nie była na sprzedaż :)

 

 

Domena jest u mnie lecz nie jest wśród ofert KT pomimo że ustawiłam cenę KT dla niej

 

 

Powód edycji pisałam na szybko i niezbyt jaśnie więc sprostowałam domena jest u mnie na końcie lecz nie ma oferty sprzedaży pomimo że jest ustawiona KT

 

Przepraszam Anita

 

Poprosiłbym numer ticketu na PW :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc TAK właśnie wróciłam do domu i odczytałam Pocztę na gmailu i po ..... cytuję ............

 

 

 

 

Witaj!

 

Domena ubraniasportowe.com.pl, którą sprzedałeś za pośrednictwem Escrow w serwisie AfterMarket.pl, została opłacona przez kupującego i przeniesiona na jego konto.

 

Z pozdrowieniami,

zespół AfterMarket.pl

 

Oraz

 

Nastapila zmiana abonenta nazwy domeny ubraniasportowe.com.pl.

 

Zmiana zostala dokonana za posrednictwem registrara - Michau Enterprises Ltd., obslugujacego powyzsza nazwe domeny. W przypadku pytan, prosimy o kontakt z Partnerem:

Michau Enterprises Ltd.

Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr

tel.+357.22761649

fax:+357.22767543

e-mail:domains@dropped.pl

 

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

 

---

The subscriber of the domain name ubraniasportowe.com.pl has been changed.

 

If you have any questions, contact the Registrar responsible for maintenance of the domain name:

Michau Enterprises Ltd.

Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr

tel.+357.22761649

fax:+357.22767543

e-mail:domains@dropped.pl

 

This message was sent automatically. Please, DO NOT ANSWER it.

 

nie mamm zamiaru się przed nikim płaszcyć ani z tego forum ani przed złodziejami którzy mnie właśnie okradli Zapłacicie!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do szefostwa oszustów miałam czekać na okres? :D

 

kolejne moje zdanie wypowiedziane na tym forum będzie po wygranej i tylko w tym wątku bo jest to fantastyczny dowód na nie moją winę i na to że jest coś takiego możliwe jak kradzież domeny "mimochodem" jeszcze żeby było jasne przytoczę ostatni ticket :P

 

 

Chciałbym Państwa poinformować, że sprawa domeny ubraniasportowe.com.pl jest nadal analizowana i wyjaśniana przez dział techniczny. Domena nie została dotąd sprzedana i formalnie przekazana kupującemu z Allegro i jest w Państwa panelu. Escrow dla tej transakcji zostało zablokowane.

Pokrótce opiszę jeszcze jak doszło do tej sytuacji: domena ubraniasportowe.com.pl była przez Państwa wystawiona na sprzedaż na giełdzie domen w cenie "kup teraz" 10 PLN i jeszcze w dniu 15 czerwca była taka oferta. Potwierdza to cache strony z google'a: http://webcache.googleusercontent.com/sear...e=www.google.pl

Oferty domen z ceną "kup teraz" wystawiamy dodatkowo w naszych serwisach resellerskich w tym w sklepie Allegro w kilka-kilkanaście godzin po ustaleniu ceny "kup teraz".

Aukcja taka została zatem rozpoczęta na Allegro jeszcze zanim wystawili Państwo pakiet 107 domen na sprzedaż (miało to miejsce w dniu 2011-06-17 17:48:29). Domenę nabył poprzez tą aukcję w Allegro użytkownik w dniu 2011-06-20 11:49:30. W tej chwili analizowane jest dlaczego równocześnie miały miejsce 2 aukcje (wcześniejsza z Allegro i późniejsza z AfterMarket). Poinformujemy Państwa, gdy tylko sytuacja wyjaśni się całkowicie i będziemy mogli podać więcej szczegółów. Chciałbym też Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby taki problem już więcej się nie powtórzył, stąd też wynika długi czas oczekiwania na odpowiedź, za który przepraszamy.

 

 

W zamian straciłam domenę ;):D

 

Więc ja również przeproszę

za długi czas oczekiwania na odpowiedź
, ale nie dopłacę za lepszą obsługę prawną mam czas . Edited by Anita

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

dobra reklama to nie jest... ciekawe, jak firma rozwiaze problem, ale samo podejscie do sprawy ... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Trochę chyba nazbyt nerwowo. Używanie zwrotów "oszuści" i "kradzież" w kierunku firmy Michała na forum publicznym można by już podpiąć pod jakiś paragraf.

 

A sama sytuacja nie wydaje mi się tak oczywista jak opisuje to Aneta. Skoro domena była ustawiona z ceną KT, a co za tym idzie, została wystawiona w w kilka, kilkanaście godzin później na Allegro to różnie może być. Kwestia regulaminu, logów i skryptu.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena była wystawiona na aukcji Allegro błędnie, w wyniku błędu programistycznego. Błąd został usunięty, tak aby więcej już domeny wystawione w pakiecie na aukcji nie pojawiały się na Allegro.

 

Ponieważ jednak ta domena została już sprzedana na Allegro, zgodnie z prośbą przesłaną na system ticketów, transakcja Escrow dla tej domeny została zablokowana, tak aby aukcja mogła się zakończyć poprawnie. Aukcja zakończyła się, lecz nie osiągnęła ceny minimalnej, więc domena nie została sprzedana. W związku z tym domena powróciła na giełdę domen, z ceną Kup Teraz ustawioną w tzw. międzyczasie przez sprzedawcę na 440 zł.

 

Skoro domena znów była dostępna na giełdzie i zaznaczona jako "Na sprzedaż", nie ma nic dziwnego w tym że została sprzedana. Natomiast system pamiętał starą cenę transakcji Escrow (taką jaka była poprzednio wystawiona na Allegro) - 10 zł. Dlatego też dzisiaj przelałem na konto sprzedawcy brakujące 430 zł. W ten sposób sytuacja została zamknięta poprawnie, zgodnie z regulaminem serwisu.

 

Za błąd powodujący wystawienie domeny na Allegro przepraszam. Inwektywów w stylu "oszuści" oraz cytowania na forum prywatnej korespondencji nie komentuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat strasznie nerwowy o jakieś drobne xxx złotych. Jak widać sprawa została rozwiązana i patrząc na to jak Michał reaguje w takich przypadkach sądzę, że bez tych nerwów i obraźliwych postów finał byłby taki sam. Michał już kilka razy pokazał, że jak coś się "dupi" w dropped to rekompensuje straty. Z tego co kojarzę zawsze tak robił więc nie rozumiem tych nerwów.

I dodam, że aktualnie mam niewiele domen w dropped więc nie mam powodu aby go bronić. Nie podobają mi się tylko takie tematy. Czy to dotyczące dropped, premium czy kogoś innego. Bardzo często widzę, że niektórzy używają forum jak straszaka. Albo mi to załatwicie albo napiszę na forum. I to mi się nie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Temat strasznie nerwowy o jakieś drobne xxx złotych. Jak widać sprawa została rozwiązana i patrząc na to jak Michał reaguje w takich przypadkach sądzę, że bez tych nerwów i obraźliwych postów finał byłby taki sam. Michał już kilka razy pokazał, że jak coś się "dupi" w dropped to rekompensuje straty. Z tego co kojarzę zawsze tak robił więc nie rozumiem tych nerwów.

I dodam, że aktualnie mam niewiele domen w dropped więc nie mam powodu aby go bronić. Nie podobają mi się tylko takie tematy. Czy to dotyczące dropped, premium czy kogoś innego. Bardzo często widzę, że niektórzy używają forum jak straszaka. Albo mi to załatwicie albo napiszę na forum. I to mi się nie podoba.

 

Pozwolę się pod tym podpisać wszystkimi kończynami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klient jednego z serwisów resellerskich AfterMarket.pl właśnie dokonał zakupu domeny ubraniasportowe.com.pl w cenie XXXX PLN.
a pierwszy post sugeruje ciekawszą sprzedaż...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×