Jump to content
thenaturat

najbardziej kuriozalne sprzedaże domen

Recommended Posts

najbardziej kuriozalne sprzedaże domen na SEDO w 2007 roku. Selektywny wybor wedlug domains.freecity.de (z moim komentarzem :P

 

1. smallpenis.com US$ 26.500,- (ca. EUR 18.500,-)

- tu kuriozalna moze byc tylko stosunkowo niska cena, choc to kuriozalnie dziwne, dlaczego domena smallpenis.com znalazla sie na pierwszym miesjcu kuriozum.

 

2. lippenherpes.com EUR 5.000,-

opryszczka ust - chyba troche wysoka cena :P choc kto tam wie

 

3. kauf.es EUR 2.400,-

zabawa slowna: "kauf es!" to po niemiecku "KUP TO!". Oj, gdyby tak KupPanCegle.pl ktos wycenil na 2400, fiu fiu

 

4. deuschland.de EUR 2.051,-

zaskakuje tutaj stosunkowo niska, a nawet okazyjna cena za domene typu "polska.pl" czy "france.fr". Cena smieszna.

 

5. wuffwuff.de EUR 2.000,-

ciekawie wysoka cena jak na domene, ktorej polskim odpowiednikiem bylby "hauhau.pl"

 

6. scheidungonline.ch EUR 1.950,-

"rozwod online" wyceniony jedynie na 1950 ojrasow...no coz, koncowka .ch, 1950 ojro to i tak duzojakza rozwod. Choc we Francji ponoc daja nawet i 2k EUR za rozwod...ale nie za taka domene :P

 

7. luckyducky.com US$ 1.850,- (ca. EUR 1.300,-)

tu raczej nie ma nic zaskakujacego, zalezy od tego, na ile powiedzenie "lucky ducky" jest popularne

 

8. fassbrause.de EUR 1.495,-

"oranzada z beczki" - dziwne polaczenie, zazwyczaj sie mowi "fassbier" czyli "Bier vom Fass" - "piwko z beczuszki". Wysoka cena jak na takie slowotworcze kuriozum

 

9. hpnmedicaidnvcheckup.com US$ 785,- (ca. EUR 545,-)

a do tlumaczenia tego slownego kuriozum poprosze slownik polsko-eskimoski. I jeszcze dali za to 785 dolcow. Po prostu SIWY DYM!

 

10. schubidu.com US$ 700,- (ca. EUR 500,-)

az 700 dolkow za takie NIC, nic nie znaczace slowo, za taka slowna nonszalancje...ot, tak sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4. deuschland.de EUR 2.051,-

zaskakuje tutaj stosunkowo niska, a nawet okazyjna cena za domene typu "polska.pl" czy "france.fr". Cena smieszna.

Chodzi o deuschland.de czy o deutschland.de ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o deuschland.de czy o deutschland.de ?

 

rzeczywiscie, chodzi o DEUSCHALND.de - bez "T" posrodku, zatem zaskoczenie zaskoczylo mnie z zaskoczenia, czyli w sumie to nie wiem, czy to wysoka, czy niska cena za taka literowke typu poska.pl czy frace.fr :P Chyba prwidlowa cena, ale ciekawe, ile osob w ogole wpisuje deutschland.de

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzeczywiscie, chodzi o DEUSCHALND.de - bez "T" posrodku, zatem zaskoczenie zaskoczylo mnie z zaskoczenia, czyli w sumie to nie wiem, czy to wysoka, czy niska cena za taka literowke typu poska.pl czy frace.fr :P Chyba prwidlowa cena, ale ciekawe, ile osob w ogole wpisuje deutschland.de

 

Dalbys za domene poska.pl 2051 zl (o euro nie wspominajac) ? Bo ja na pewno nie.

 

Oczywiscie wszystko rozbija sie tutaj o ruch, bo jesli deuschland.de mialo duzy ruch, to wszystko jest w porzadku. Ale nie sadze, aby tam byl duzy ruch. Zatem ktos przeplacil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×