Jump to content
Sign in to follow this  
tomon

data pierwszej rejestracji domeny

Recommended Posts

co to za data przy sprawdzaniu WHOIS obok rubryki Utworzona:

 

Np dla google.pl :

 

Utworzona: 2002.09.19 13:00:00

Zmodyfikowana: 2010.08.16 11:17:17

 

Czy data utworzenia to jest data ostatniej rejestracji domeny która (ta rejestracja) kończyła żywot domeny wśród domen wolnych, później w kolejnych latach juz przechodziła od jednego właściciela bo drugiego?

 

pytam bo znalazłem domenę która jest utworzona w lipcu br i nie chce mi sie wierzyć że nikt wczesniej na nią nie wpadł

Share this post


Link to post
Share on other sites
co to za data przy sprawdzaniu WHOIS obok rubryki Utworzona:

 

Np dla google.pl :

 

Utworzona: 2002.09.19 13:00:00

Zmodyfikowana: 2010.08.16 11:17:17

 

Czy data utworzenia to jest data ostatniej rejestracji domeny która (ta rejestracja) kończyła żywot domeny wśród domen wolnych, później w kolejnych latach juz przechodziła od jednego właściciela bo drugiego?

 

pytam bo znalazłem domenę która jest utworzona w lipcu br i nie chce mi sie wierzyć że nikt wczesniej na nią nie wpadł

 

Jeśli to jakaś topowa domena to pochodzi albo z opcji albo z przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pytam bo znalazłem domenę która jest utworzona w lipcu br i nie chce mi sie wierzyć że nikt wczesniej na nią nie wpadł

 

Strach odpisywać cokolwiek jak CBA pyta :) ale jeśli to dobra domena to na pewno miała jakiegoś poprzedniego abonenta. Jaki był żywot tej domeny przed spadem możesz sprawdzić np. w serwisie http://mapadomen.pl wpisując ją w polu w lewej kolumnie, wtedy pokaże się ostatnia data rejestracji tej domeny przed spadem np.

 

1 strach.pl ? arch 2000-07-06 13:00:00 2011-07-05 12:00:02 2011-07-20 14:00:00 2011-02-07 BLOCKED BLOCKED Home

 

Znaczy, że domena strach.pl była zarejestrowana w 2000 roku, ktoś ją przedłużał od tamtego czasu, a 6 lipca tego roku już nie przedłużył i domena została przechwycona przed kogoś innego i ponownie zarejestrowana. Wtedy data się zeruje i pokazuje:

 

strach.pl

utworzona: 2011.07.20 14:08:01

 

Mimo, że ktoś na tę domenę "wpadł" już w 2000 roku. I tak dla każdej nieprzedłużonej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jeśli to dobra domena to na pewno miała jakiegoś poprzedniego abonenta. Jaki był żywot tej domeny przed spadem możesz sprawdzić np. w serwisie http://mapadomen.pl wpisując ją w polu w lewej kolumnie, wtedy pokaże się ostatnia data rejestracji tej domeny przed spadem np.

 

 

 

Znaczy, że domena strach.pl była zarejestrowana w 2000 roku, ktoś ją przedłużał od tamtego czasu, a 6 lipca tego roku już nie przedłużył i domena została przechwycona przed kogoś innego i ponownie zarejestrowana. Wtedy data się zeruje i pokazuje:

 

 

 

Mimo, że ktoś na tę domenę "wpadł" już w 2000 roku. I tak dla każdej nieprzedłużonej domeny.

 

dzięki za wyjasnienie , juz wszystko rozumiem ;)

 

Strach odpisywać cokolwiek jak CBA pyta :)

 

spokojnie , jak narazie prześwietlam spadające domeny, takze jakbyś miał jakąś ciekawą informacje na ten temat to prosze szyfrowanym kanałem przez PW ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×