Jump to content
Sign in to follow this  
Cebul

domena qxl.pl - umorzenie postępowania ?

Recommended Posts

Witajcie. Jestem od jakiegoś czasu (ok. 2 lat) właścicielem domeny qxl.pl (chwilowo udostępniam ją na potrzeby innego serwisu).

 

Kto nie kojarzy qxl, to jest to firma która posiada portale aukcyjne na całym świecie, qxl poland jest właścicielem allegro.

 

Z ciekawostek dot. tej domeny, w momencie kiedy qxl wchodziło do polski domena qxl.pl była własnością jednej ze spółek Prokomu, dowód na to jest w tym wywiadzie http://allegro.pl/country_pages/1/0/market...prasa/pron3.php

 

Nie rozumiem czemu wtedy nikt z qxl o nią nie walczył ? czy walczył ale nie wygrał z Prokomem ?

 

Mam do Was jeszcze pytanie, w urzędzie patentowym po wpisaniu www.qxl.pl wyskakuje zapis na dole w typie decyzji "Decyzja o umorzeniu postępowania - z powodu braku odpowiedzi na postanowienie"

 

Co ona oznacza ?

 

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Przemek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak nie ma nic w kolumnie "numer prawa wyłączonego" to znaczy, że zgłaszający nie ma ochrony (tak mnie poinformowano kiedyś na infolinii uprp).

 

Wprawdzie przy znaku "www.qxl.pl" nic nie ma w tej kolumnie, ale istnieje też znak "QXL" o numerze TOW: (111) 153803, który należy do Tradus AG (to też ta sama grupa kapitałowa).

 

Oczywiście wszystko zależy od tego do czego wykorzystujesz tę domenę. Ochrona znaku nie jest bezwarunkowa ale w konkretnych kategoriach.

Edited by gaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nie ma nic w kolumnie "numer prawa wyłączonego" to znaczy, że zgłaszający nie ma ochrony (tak mnie poinformowano kiedyś na infolinii uprp).

 

Wprawdzie przy znaku "www.qxl.pl" nic nie ma w tej kolumnie, ale istnieje też znak "QXL" o numerze TOW: (111) 153803, który należy do Tradus AG (to też ta sama grupa kapitałowa).

 

Oczywiście wszystko zależy od tego do czego wykorzystujesz tę domenę. Ochrona znaku nie jest bezwarunkowa ale w konkretnych kategoriach.

 

Ok, dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem że prawa do "www.qxl.pl" nie mają ale zwróciłem uwagę, że do nazwy "qxl" już tak.

 

A czy możecie mi powiedzieć, czy jeśli użyje domeny do serwisu w jednym z tematów, który jest zastrzeżony w nazwie "qxl" mogą zacząć wysyłać listy od smutnych panów ?

 

Dzięki.

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy możecie mi powiedzieć, czy jeśli użyje domeny do serwisu w jednym z tematów, który jest zastrzeżony w nazwie "qxl" mogą zacząć wysyłać listy od smutnych panów ?

Wtedy prawdopodobnie odbiorą ci domenę w polubownym sądzie domenowym i będzie po zabawie. Zresztą, nie polecam takich zabaw - pomijając już, że to mało etyczne to jeszcze bardzo ryzykowne.

 

Ja na Twoim miejscu po prostu wystawiłbym tę domenę z opcją "kup teraz" na którejś z giełd domen i zapomniał, że ją mam. Ale ja nie jestem tutaj największym domenowym wyjadaczem więc niech się ktoś inny wypowie jeszcze najlepiej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×