Jump to content
jamesbond

domeny z nazwiskiem

Recommended Posts

poniedziałek.pl chyba było i jest wolne :P

Zapomnij o poniedziałku. Ktoś już go "chapsnął" :P

BTW: Nie lubię poniedziałków, ale w moim portfolio ładnie wygląda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam z nazwiskiem*eu tylko,że jest to moje nazwisko. Nie do końca jest tak ,że domena to tylko ciąg znaków.

Spróbujcie zarejestrowac np xxxxxnski.pl i umieścić tam portal erotyczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to chyba jakieś brednie. Na jakiej zasadzie odebrać domenę-nazwisko?

 

Bo jeśli ktoś potrafi to ja poproszę jankowski.pl - co mam iść do sądu i powiedzieć że się tak nazywam i oddawać?

Rozumiem ze co innego jeśli mam firmę jankowski i jeszcze do tego ® albo lepiej TM - ale to że ktoś zarejstruje domenę nazwisko... czy to jeden koleś na świecie się tak nazywa czy tysiąc... co za róźnica?

Nazwisko to nazwisko i tyle - a domena domeną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to chyba jakieś brednie. Na jakiej zasadzie odebrać domenę-nazwisko?

Nazwisko to nazwisko i tyle - a domena domeną.

 

Mylisz się ,jeśli na palikot.pl postawisz portal który będzie obrażał Palikota lub jego firmę to z pewnością ci go odbiorą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie nie odbiorą a zamkną - a to spora różnica - i nie tyle bede musiał oddać domenę co zmienić treść na stronie.

 

Mówimy o 2 różnych sprawach. Na jakiej podstawie mają odebrać? i dać niby komu? Mogą zamknąć i ukarać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] i dać niby komu? [...]

 

 

 

Domenę posiekają w bardzo drobne kawałki, i oddadzą kilkudziesięciu tysiącom polskich Palikotów, ale niestety może nie starczyć,

dla Palikotów żyjących poza Polską :).

 

 

Oczywiście - zgadzam się z Mikserem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na allegro wystawie kilka domen jednej osobyNazwisko via Imie-Nazwisko i na dole dam opis tej znanej osoby itp. itd.? To moge miec z tego powodu problemy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na allegro wystawie kilka domen jednej osobyNazwisko via Imie-Nazwisko i na dole dam opis tej znanej osoby itp. itd.? To moge miec z tego powodu problemy?

Oczywiscie. To tak jakbys wzial fotke znanej osoby i umiescil ja w swojej reklamie. Nie zaplaciles - nie mozesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na allegro wystawie kilka domen jednej osobyNazwisko via Imie-Nazwisko i na dole dam opis tej znanej osoby itp. itd.? To moge miec z tego powodu problemy?

 

No a tak na logike to jak ci sie wydaje ? A jakby ktos bez twojej zgody i wiedzy to samo zrobil z twoja osoba i dal twoj opis na aukcji czy w portalu erotycznym to jest to powod do radosci czy w czystej posaci naruszenie dobr osobistych ?

 

Oczywiscie. To tak jakbys wzial fotke znanej osoby i umiescil ja w swojej reklamie. Nie zaplaciles - nie mozesz.

 

Akurat w wypadku fotki i uzywania wizerunku poza naruszeniem dobr dochodza jeszcze roszczenie z tytulu praw autorskich w 99% przypadkow nalezacych do wykonujacego zdjecie

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozna to ominac jakos np. Nie dam zadnego opisu tylko wstawie nazwe domeny i napisze cos w stylu:

 

Doskonała domena na: osoby o takim Imieniu, nazwisku i zawodzie.

Posiadając taką domenę możesz sprzedawać konta pocztowe oraz oferować hosting i subdomeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam inny problem i nie moge nigdzie na forum znaleźć odpowiedzi.

 

Chcę zarejestrować domenę z imieniem i nazwiskiem znanej amerykańskiej piosenkarki .pl

 

Na stronie chcę zamieścić opis kolekcji płyt z jej muzyką (jestem kolekcjonerem).

 

Czy ktoś ma prawo mi ją odebrać?

 

I jak to jest z wykorzystaniem imienia i nazwiska znanej osoby?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×