Jump to content
Sign in to follow this  
hsqva

Wzór Faktury VAT do EU

Recommended Posts

Potrzebuje wystawić fakturę dla firmy niemieckiej, a wujek g jakoś nie pomaga.

Ja nie posiadam NIPu UE, klient posiada, wiem też, że w takim przypadku nabywca usługi (domeny) zobowiązuje się do naliczenia podatku VAT.

Poszukuję takiego wzoru faktury (w jęz angielskim), może ktoś z forumowiczów wystawiał już podobne i jaką formułkę wpisujecie przy sprzedaży?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potrzebuje wystawić fakturę dla firmy niemieckiej, a wujek g jakoś nie pomaga.

Ja nie posiadam NIPu UE, klient posiada.

Masz pewność, że możesz wystawić fakturę nie mając PL przed NIP ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest do końca, ale chyba musisz w urzędzie skarbowym zgłosić się do VAT-ue a poza tym to faktura chyba niczym się nie różni - prócz PL przed nipem... Jak będę widział moją księgową to zapytam jak to jest z tą kwestią...

Edited by wariat007

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz pewność, że możesz wystawić fakturę nie mając PL przed NIP ?

Tak, wiem, że to jest dopuszczalne, chodzi mi tylko o wzór żeby nikt się nie przyczepił potem w US

 

"Jeżeli natomiast chodzi tylko o usługi to wystarczy, że Tylko Twój odbiorca będzie płatnikiem podatku VAT, gdyż w przypadku usług miejscem świadczenia usługi jest siedziba Usługobiorcy, wówczas wystawiamy fakturę ze stawką ZW, z zaznaczeniem (np. na dole faktury) iż obowiązek podatkowy w podatku VAT ciąży na usługobiorcy."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, wiem, że to jest dopuszczalne, chodzi mi tylko o wzór żeby nikt się nie przyczepił potem w US

 

"Jeżeli natomiast chodzi tylko o usługi to wystarczy, że Tylko Twój odbiorca będzie płatnikiem podatku VAT, gdyż w przypadku usług miejscem świadczenia usługi jest siedziba Usługobiorcy, wówczas wystawiamy fakturę ze stawką ZW, z zaznaczeniem (np. na dole faktury) iż obowiązek podatkowy w podatku VAT ciąży na usługobiorcy."

Sorry, ale bez podania zrodla moze to wprowadzic w blad - wiec prosze o zrodla i wyjasnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Jeżeli natomiast chodzi tylko o usługi to wystarczy, że Tylko Twój odbiorca będzie płatnikiem podatku VAT...

Nie jestem księgowym ale co do usług to czytam

Formularz VAT-R/UE składają jedynie ci podatnicy VAT, którzy będą dokonywać świadczenia usług podatnikom z UE (spoza Polski) ...

 

Poczytaj także tutaj.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, wiem, że to jest dopuszczalne, chodzi mi tylko o wzór żeby nikt się nie przyczepił potem w US

 

"Jeżeli natomiast chodzi tylko o usługi to wystarczy, że Tylko Twój odbiorca będzie płatnikiem podatku VAT, gdyż w przypadku usług miejscem świadczenia usługi jest siedziba Usługobiorcy, wówczas wystawiamy fakturę ze stawką ZW, z zaznaczeniem (np. na dole faktury) iż obowiązek podatkowy w podatku VAT ciąży na usługobiorcy."

 

Jeżeli nie masz VAT UE to możesz tylko wystawić normalną fakturę, musisz doliczyć VAT, nie możesz wystawić faktury bez VAT-u bo Ci US sypnie karę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×