Jump to content
Sign in to follow this  
Orsay

Google analityc - 0:00 czas pobytu na stronie

Recommended Posts

A tak na marginesie to co myslicie o zupełnie nowym logo - klik. (i tytule - bodajże...)

 

Logo kompletnie mi się nie podoba, tak samo jak zwrot bodajże. Czemu nie prawdopodobnie? To już przynajmniej popularne jest dzięki serii reklam o prawdopodobnie najlepszym piwie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale ja wcale nie pytałam się czy się wam podba moje logo, tylko tak z ciekawości później się zapytałam jak komentowaliście wygląd mojego logo.

 

@Orsay powiedziałabym "czytaj ze zrozumieniem", ale nie ma to większego sensu, bo przeciez Tobie chodzi o kontynuowanie dyskusji, czyz nie?

 

obstawiam, że to cos w stylu "Dosia reaktywacja", tyle że cel komercyjny- zwiększenie ruchu, a my jak te łosie wchodzimy na tę stronę, żeby logo ocenic - taki jednak "chłyt neuromarketingowy",zas powolywanie się na doradcę od marketingu to objaw/cecha charakterystyczna

Edited by efro

Share this post


Link to post
Share on other sites
cel komercyjny- zwiększenie ruchu

 

Nie wiem, po co miałabym promować moją stronę z grupą docelową - młode dziewczyny na forum dla facetów? Widzisz w tym sens? To nie ja zaczęłam tę dyskusję z logo, nawet temat tego nie dotyczy, tylko ktoś zwrócił uwagę, więc odpowiedziałam.

 

A z tym zwiększaniem ruchu to naprawdę wyskoczyłaś. Wlaśnie wręcz przeciwnie - taki ruch z di.pl zaburza mi statystyki, bo domanierzy nie interesują się tematami w stylu ile masz w domu torebek i szybko wychodzą.

Więc następnym razem jak coś powiesz to się dwa razy zastanów. Chyba że uważasz, że panowie z di.pl mają jakieś słonności do sukienek, apaszek, torebek... i się tym po prostu interesują. A może nawet przebierają się po kryjomu i skrycie marzą aby być kobietami? No to wtedy co innego... Wtedy taka kampania promocyjna na di.pl miałaby sens, bo zabiegałabym o stałe czytelniczki (czytelników).

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites
Logo kompletnie mi się nie podoba, tak samo jak zwrot bodajże.

 

Bodajże - to kontrast do słowa nowoczesny. Logo też postarzane, wsiowate i nienowoczesne jako kontrast.

 

Edit: przepraszam @efro, że cię pomyliłam z facetem. :)

A z tym logo to chyba mieliście rację, to nie chodzi o logo, a raczej o tematy dotyczące seksu, związków - ostatnio nie podejmowałam tej tematyki i spadła liczba odwiedzin.

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałam się was poradzić w kwestii google analityc. Otóż u mnie jest aż z 80% słów kluczowych - średni czas pobytu w witrynie 0:00 s. ale tylko na frazy pojedyńcze (podstrony). Z kolei na takie frazy ogólne jak - portal dla kobiet, portal - jest średni czas nawet 30 minut albo więcej (wejścia na stronę główną). I bardzo się tym martwiłam. Ale dzisiaj przeczytałam, że te 0:00 sekund to niekoniecznie oznacza, że ktoś wszedł i wyszedł, tylko że została odsłonięta tylko jedna strona.

Chciałam się was pordzić czy to prawda? To może oznaczać, że dana osoba spędziła czas nawet 2 minuty, ale analityc podaje tylko 0:00 sekund jeśli była tylko jedna odsłona? Bardzo proszę o poradę.

 

Czy przyczyną może być np. to, że na końcu artykułu nie mam linku do podobnych tematów albo w prawej kolumnie modułu wyświetlającego najpopularniejsze artykuły?

 

Czyli to 0:00 to jest "bounce rate".

 

"Wskaźnik odrzuceń (bounce rate) jest to liczba osób (w procentach), które po wejściu na daną stronę naszego serwisu, opuściły ją nie przeglądając żadnych innych podstron. Po prostu osoba, która trafiła na stronę nie zagłębiła się w dalszą strukturę strony."

 

Im wyższy bounce rate tym Twoja witryna jest uznawana za mało interesującą przez odwiedzających lub np. pozycjonujesz ją pod złe słowa kluczowe.

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×