Jump to content
Sign in to follow this  
joe_27

Sprzedaż domeny na Sedo...

Recommended Posts

witam

 

Jestem w trakcie sprzedaży domeny na sedo ,i choć mój angielski jest na średnim poziomie to niestety z techniczną stroną sprzedaży mam problem.

Mianowicie otrzymałem taki oto e-mail z sedo :

 

"Now that we have received the buyer's payment for this domain ..........eu the

technical transfer may begin.

 

The buyer "................" will soon be initiating the so called "TRADE

Request" (simultaneous registrar and ownership change, NOT transfer request).

 

Therefore you will receive an email which will be sent to your e-mail

address listed at the current whois information of eurid.eu.

Please confirm this "Trade Request"

 

Z tego rozumiem,że kupujący już wpłacił im kasę ,ale nie kumam reszty :blink: .

Co oni teraz ode mnie chcą ? Czy będzie potrzebny kod authinfo ?

Chcą żebym potwierdził "TRADE REQUEST" ? Co to u licha jest ?

 

Z góry dzięki za wyjaśnienie tego e-maila,proszę o wyrozumiałość to moja pierwsza sprzedaż na sedo .

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, kasa jest już wpłacona do Sedo. Teraz musisz poczekać na maila z "transfer request" (jednoczesna zmiana rejestratora i abonenta) i go potwierdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcą żebym potwierdził "TRADE REQUEST" ? Co to u licha jest ?

 

Problemem nie jest tu poziom znajomości angielskiego, tylko nieznajomość zasad obsługi domen .eu.

-> www.eurid.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problemem nie jest tu poziom znajomości angielskiego, tylko nieznajomość zasad obsługi domen .eu.

-> www.eurid.eu

 

Na drugi raz będę wiedział "o co kaman" .

 

A potrzebny mi będzie kod authinfo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na drugi raz będę wiedział "o co kaman" .

 

A potrzebny mi będzie kod authinfo ?

 

Domeny .eu nie mają kodu authinfo. Przeczytaj FAQ na stronie, którą podałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znów mam problem z Sedo.com tzn.sprzedałem kolejną domenę poprzez nich tym razem z końcówką .pl.

 

Domena zarejstrowana jest w az.pl,napisałem do nich e-maila aby wydali mi kod authinfo (narazie czekam na odpowiedź).

 

Dostałem również z sedo taki oto e-mail :

 

"In order to make sure that the transfer goes smoothly we need you to check

that the domain is unlocked for transfer. You can determine this in your

registrar user account, most registrars call it "Security Lock" or "Lock

Function". If the domain is still locked please unlock the domain and inform us when

you have done so. If the domain is already unlocked, please send us a short

email to that effect.

 

Once the domain is unlocked and ready for transfer, we will notify the buyer

and have him/her initiate the transfer request from his/her registrar

account."

 

moje pytanie brzmi o co chodzi z tym "security lock" ? Gdzie niby mam to odblokować ?

 

Ten techniczny język mnie wykończy :unsure:

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moje pytanie brzmi o co chodzi z tym "security lock" ? Gdzie niby mam to odblokować ?

 

Zignoruj to, polskie domeny nie mają 'security lock', wystarczy authinfo. Po prostu sedo kompletnie nie potrafi obsługiwać polskich domen (ostatnio miałem taką „ciekawą” sytuację, że dwa czy trzy tygodnie po tym, jak domena już dawno została przetransferowana, a dane właściciela zmienione, dostałem od sedo maila z pytaniem, czy już zatwierdziłem transfer, czy może mail od nich do mnie nie dotarł... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i przez ten czas nie otrzymałeś kasy ??

 

Dziś wysłałem poleconym listem do az.pl wniosek o wydanie authinfo,zobaczymy jak szybko otrzymam ten kod.

Jako,że domena była kupiona w promocji,to ciekawy jestem czy przed wydaniem kodu będę musiał odnowić domenę ? Czy wydadzą kod,a kasę za odnowienie będą chcieli później.

 

Mam jeszcze takie pytanie,jak już będę miał authinfo ,to w jaki sposób odbywa się jego przekazanie do sedo ?

Czy to się wysyła e-mailem ? czy podaje się go gdzieś w panelu klienta na sedo.com ? i jak długo od momentu wysłania kodu czeka się na kasę ?

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musisz doplacic zanim wydadza ci authinfo.

 

 

teraz doczytałem,że na moje żądanie az.pl musi mik wydać kod authinfo bezwględu na to czy wpłaciłem przedłużenie czy nie.

 

napiszę jakie to domeny jak tylko kasa wpłynie mi na konto (umieszczę wtedy w dziale sprzedane),nie chcę narazie zapeszać ;) to pierwsze takie moje transakcje i nie ukrywam,że trochę się tym przejmuję ;)

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
teraz doczytałem,że na moje żądanie az.pl musi mik wydać kod authinfo bezwględu na to czy wpłaciłem przedłużenie czy nie.

 

To jeszcze doczytaj w regulaminie AZ, że musisz. Oczywiście możesz z nimi dyskutować, a potem z komornikiem i sądem, ale chce ci się? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dostałem dziś authinfo z az.pl tylko format kodu jest bardzo dziwny .

Czy to normalne,że kod zawiera takie znaki jak : } , ) , ! , a nawet jest spacja pomiędzy tymi znakami,format kodu wygląda tak :

 

"xxxx} !x)"

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dostałem dziś authinfo z az.pl tylko format kodu jest bardzo dziwny .

Czy to normalne,że kod zawiera takie znaki jak : } , ) , ! , a nawet jest spacja pomiędzy tymi znakami,format kodu wygląda tak :

 

"xxxx} !x)"

 

Tak, to normalne. Wprawdzie ze spacją (jeszcze) się nie spotkałem, ale wszelkie inne znaki są jak najbardziej na miejscu.

Authinfo jest prawdopodobnie generowane w taki sposób:

cat /dev/urandom | strings | grep ^.........$ | head -n 1

lub odpowiednik tego kodu w php czy innej javie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, ja pewnego razu jak sprzedawałem jakąs domene, wysłałem kod i czekam tydzień - nic, dwa tygodnie, nic. Dostałem później informacje bym przesłał wreszcie ten kod. Okazało się że ten co wysłałem pracownik Sedo uznał za niewiarygodny albo go w ogóle nie zauważył, było to same krzaki :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się, pierwszy raz sprzedaję domenę na sedo... w historii mam:

Transaction History:

 

01/05/08 Agreement reached

01/05/08 We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.

01/15/08 We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.

 

I od czasu wpłaty przez kupującego już mija prawie tydzień, a ze strony sedo zero kontaktu - czy zawsze to trwa tak długo? ps domena DK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też się podepnę do tego tematu.

Mowa tu już była o domenach .eu.

Była także mowa o .pl - że trzeba wysłać do sedo authinfo.

A jak jest z domenami globalnymi, .com .org itp.? Bo chciałbym sprzedać taką domenę, tylko jak to się potem odbywa. Czy tak jak z .pl? przez authinfo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×