Jump to content
dezerter

Znak towarowy przypisany do dwóch firm

Recommended Posts

Witam, ostatnio wpadła mi domena pizzaexpress^.pl która jak się później okazało jest znakiem słowno-graficznym zastrzeżonym przez dwie firmy. W UPRP są 2 aktywne wpisy na temat tej nazwy. Czy ktoś wie która z tych firm, czy może obie mogłaby mi odebrać tą domenę? Jak w tym przypadku interpretować oba wpisy, bo zarówno jedna jak i druga firma ma dwie takie same klasy 30 oraz 43.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, ostatnio wpadła mi domena pizzaexpress^.pl która jak się później okazało jest znakiem słowno-graficznym zastrzeżonym przez dwie firmy. W UPRP są 2 aktywne wpisy na temat tej nazwy. Czy ktoś wie która z tych firm, czy może obie mogłaby mi odebrać tą domenę? Jak w tym przypadku interpretować oba wpisy, bo zarówno jedna jak i druga firma ma dwie takie same klasy 30 oraz 43.

Może źle patrzę, ale ja widzę tylko jeden zarejestrowany znak handlowy o nazwie "PIZZA EXPRESS" (znak słowno-graficzny) a właścicielem jest firma PIZZAEXPRESS LIMITED

I to jest jedyny znak zarejestrowany w UDRP

Share this post


Link to post
Share on other sites
post-6142-1317887883_thumb.png

Czy to jest screen znaku handlowego "PIZZA EXPRESS Lutkowski, Mikołajewicz, Gorzelańczyk"?

 

"PIZZA EXPRESS Lutkowski, Mikołajewicz, Gorzelańczyk" to zupełnie coś innego niż "PIZZA EXPRESS"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli znak towarowy firmy z Poznania obejmuje tylko pełną nazwę "PIZZA EXPRESS Dawid Gorzelańczyk, Tomasz Lutkowski, Radosław Mikołajewicz S.C" ? A firma z Warszawy posiada znak "PIZZA EXPRESS"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli znak towarowy firmy z Poznania obejmuje tylko pełną nazwę "PIZZA EXPRESS Dawid Gorzelańczyk, Tomasz Lutkowski, Radosław Mikołajewicz S.C" ? A firma z Warszawy posiada znak "PIZZA EXPRESS"?

 

Zarejestrowanym znakiem handlowym firmy z Poznania jest "PIZZA EXPRESS Lutkowski, Mikołajewicz, Gorzelańczyk"

natomiast firma PIZZAEXPRESS LIMITED posiada zarejestrowany znak "PIZZA EXPRESS"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowanym znakiem handlowym firmy z Poznania jest "PIZZA EXPRESS Lutkowski, Mikołajewicz, Gorzelańczyk"

natomiast firma PIZZAEXPRESS LIMITED posiada zarejestrowany znak "PIZZA EXPRESS"

 

Czy w tej sytuacji firma z Poznania nie ma praw do nazwy Pizzaexpress ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowanym znakiem handlowym firmy z Poznania jest "PIZZA EXPRESS Lutkowski, Mikołajewicz, Gorzelańczyk"

natomiast firma PIZZAEXPRESS LIMITED posiada zarejestrowany znak "PIZZA EXPRESS"

dokladnie tak, inaczej by im odmowili rejestracji.

 

tak czy inaczej "PIZZA EXPRESS" jest chroniona

domeny mozna uzywac ale w innej branży

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa PIZZA EXPRESS (w warstwie słownej) nie jest chroniona i nie wiem na jakiej podstawie ktoś mógłby wysnuć inne wnioski.

 

Jest spora róznica pomiedzy rejestracja znaku słowno-graficznego a słownego.

To co obecnie jest zarejestrowane w UPRP to znaki graficzne / loga i na nie udzielona jest ochrona.

 

Prościej mówiac jeżeli będziesz próbował reklamować serwis objęty w klasach zarejestrowanych znaków firmujac go znakiem graficznym (logiem) takim jak lub podobnym do zarejestrowanych to wtedy dopiero następuje naruszenie.

 

W warstwie słownej nie ma rejestracji znaku który byłby przypisany do jednego podmiotu.

Zakładam że przez wzgląd na małą wartość odrózniajacą i opisowy charakter nazwy, choć przyczyn może być kilka.

 

 

Samo posiadanie przez Ciebie domeny tak czy siak naruszeniem nie jest, a jakikolwiek wniosek zwiazany z kwestią naruszenia własności intelektualnej musiałby być poparty argumentami które uwzględniły by niewłaściwe wykorzystanie sprzeczne z prawem czy poparte dowodem że domena została zarejestrowana w złej wierze.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, to dlaczego odmówono rejestracji Pizza-Express Spółka Cywilna,

a wogóle to poco uczyć ludzi jazdy po bandzie

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok, to dlaczego odmówono rejestracji Pizza-Express Spółka Cywilna,

a wogóle to poco uczyć ludzi jazdy po bandzie

 

Dlatego odmówiono że wnioskodawca bladego pojęcia nie miał o procedurze a składał wniosek bez pomocy rzecznika patentowego.

Efekty widać z zapisie z bazy. Zgłoszone 4 klasy ale bez opisów. :)

Nic dziwnego ze wniosek został odrzucony, bo niby w jakim zakresie UPRP ma chronić ten znak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat...

 

Panowie, czyli jak posiadam domenę

rego.pl

to zarejestrowany znak towarowy

"Rego MEBLE SZAFY"

na klasy:

Klasyfikacje

Typ klasyfikacji Symbol Edycja

(531) WIE 25.5.5 5

(531) WIE 27.5.1 5

(531) WIE 29.1.14 5

nic nie znaczy i firma podająca mnie pod arbitraż jest na pozycji przegranej?

 

PS. Nazwa domeny przykładowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×