Jump to content
ilustra

wykroje.pl

Recommended Posts

co ciekawe, w 2007 pytalem o jej wycene i najczesciej pojawiala sie odpowiedz reg fee ;)

 

W whois widać, że kupiła firma spod http://wykroje.co ;)

 

W 2007 roku może była tyle warta, no i nie było jeszcze takich wynalazków jak domeny .co z polskimi frazami i od tego czasu to chyba się trochę zmieniło. ;) Gratulacje.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielkie gratulacje dla sprzedającego bo domena bardzo przeciętna :)

 

Nie spodziewałem się takiej ceny po tej domenie. Wielke gratki :)

 

Nie chcę robić osobistych wycieczek, ale opinia, że jest to przeciętna domena świadczy o kompletnej nieznajomości branży. Na wykrojach cały swój biznes opiera chociażby Hubert Burda Media GmbH & Co. Co to jest "Burda" wystarczy zapytać mamę, babcię, żonę, narzeczoną, sąsiadkę, itd.

Pośrednią wskazówką wartości wykrojów może byc cennik reklam w polskim wydaniu "Burdy" (główną wartością pisma są właśnie wykroje), ceny netto + VAT:

Rozkładówka / spread 23 600 PLN

II okładka / 2nd cover 15 000 PLN

III okładka / 3rd cover 14 200 PLN

IV okładka / 4th cover 16 000 PLN

1/1 strona wewnętrzna / full page 13 900 PLN

1/2 strony / 1/2 page 8 200 PLN

1/3 strony / 1/3 page 6 000 PLN

1/4 strony / 1/4 page 5 000 PLN

1 moduł / 1 unit 1 320 PLN

baner / banner 3 800 PLN

 

Wyszukiwania lokalne, choć nie imponujące, też nie wskazują, aby to była przeciętna domena: 40500/27100/1600.

 

To jest przeciętna domena? ;) Ja chciałbym miec takie "przeciętne domeny". W takim razie, co ma się sprzedawać za średnie xxxx, jak nie takie właśnie domeny?

 

Jeśli sprzedający zadowolony, to gratuluję.

Na pewno gratuluję kupującemu, tym bardziej jeśli jest to KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę robić osobistych wycieczek, ale opinia, że jest to przeciętna domena świadczy o kompletnej nieznajomości branży. Na wykrojach cały swój biznes opiera chociażby Hubert Burda Media GmbH & Co. Co to jest "Burda" wystarczy zapytać mamę, babcię, żonę, narzeczoną, sąsiadkę, itd.

Pośrednią wskazówką wartości wykrojów może byc cennik reklam w polskim wydaniu "Burdy" (główną wartością pisma są właśnie wykroje), ceny netto + VAT:

Rozkładówka / spread 23 600 PLN

II okładka / 2nd cover 15 000 PLN

III okładka / 3rd cover 14 200 PLN

IV okładka / 4th cover 16 000 PLN

1/1 strona wewnętrzna / full page 13 900 PLN

1/2 strony / 1/2 page 8 200 PLN

1/3 strony / 1/3 page 6 000 PLN

1/4 strony / 1/4 page 5 000 PLN

1 moduł / 1 unit 1 320 PLN

baner / banner 3 800 PLN

 

Wyszukiwania lokalne, choć nie imponujące, też nie wskazują, aby to była przeciętna domena: 40500/27100/1600.

 

To jest przeciętna domena? ;) Ja chciałbym miec takie "przeciętne domeny". W takim razie, co ma się sprzedawać za średnie xxxx, jak nie takie właśnie domeny?

 

Jeśli sprzedający zadowolony, to gratuluję.

Na pewno gratuluję kupującemu, tym bardziej jeśli jest to KK.

 

Nie mówiąc już o wykrojach z blachy używanych do dalszej produkcji w motoryzacji, budownictwie i ogólnie szeroko pojętym przemyśle :)

 

Gratulacje dla kupującego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja uważam, że cena jak najbardziej odpowiednia. Myślę, że obie strony mogą być zadowolone.

 

Nie zrozumieliśmy się :)

Ja nie uważam, że cena jest dramatycznie niska. Średnie xxxx, to cena przyzwoita, tym bardziej - jak napisałem - jeśli sprzedający jest zadowolony. Wpadką byłaby sprzedaż nie za 4K, ale za 400 PLN, z drugiej strony 8k też nie byłaby, moim zdaniem, zbyt wygórowana.

Ja odnosiłem się głównie do opinii, że ta domena jest "przeciętna". Wprawdzie dla każdego słowo "przeciętna" może znaczyć coś innego (kiedyś napisano, że czlowiek z pierwszej dziesiątki najbogatszych Polaków jeździ jakimś "przeciętnym" autem, czyli mondeo, czy vectrą za "nędzne" 100k ;) ), ale można przyjąć, że na DI ocena domeny o potencjale co najmniej średniego xxxx, jako "przeciętnej", to jednak lekka wtopa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gratulacje! wyceny z 2007 roku traktujmy z dużą rezerwą (palma.pl 300 zł? w tym roku opcja na tą domenę miała dokładnie taką samą cenę). czasy jednak troszkę się zmieniły - wykroje.pl nawet na aukcji osiągnęłaby jakieś 2000...

 

 

#wykroj.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje - tym bardziej że sprzedający jest zadowolony ( a oto właściwie przecież chodzi )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę robić osobistych wycieczek, ale opinia, że jest to przeciętna domena świadczy o kompletnej nieznajomości branży. Na wykrojach cały swój biznes opiera chociażby Hubert Burda Media GmbH & Co. Co to jest "Burda" wystarczy zapytać mamę, babcię, żonę, narzeczoną, sąsiadkę, itd.

Pośrednią wskazówką wartości wykrojów może byc cennik reklam w polskim wydaniu "Burdy" (główną wartością pisma są właśnie wykroje), ceny netto + VAT:

Rozkładówka / spread 23 600 PLN

II okładka / 2nd cover 15 000 PLN

III okładka / 3rd cover 14 200 PLN

IV okładka / 4th cover 16 000 PLN

1/1 strona wewnętrzna / full page 13 900 PLN

1/2 strony / 1/2 page 8 200 PLN

1/3 strony / 1/3 page 6 000 PLN

1/4 strony / 1/4 page 5 000 PLN

1 moduł / 1 unit 1 320 PLN

baner / banner 3 800 PLN

 

Wyszukiwania lokalne, choć nie imponujące, też nie wskazują, aby to była przeciętna domena: 40500/27100/1600.

 

To jest przeciętna domena? :) Ja chciałbym miec takie "przeciętne domeny". W takim razie, co ma się sprzedawać za średnie xxxx, jak nie takie właśnie domeny?

 

Jeśli sprzedający zadowolony, to gratuluję.

Na pewno gratuluję kupującemu, tym bardziej jeśli jest to KK.

 

Ja wcale nie pisałem że to przeciętna domena. Po prostu nie spodziewałem się takiej ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wcale nie pisałem że to przeciętna domena. Po prostu nie spodziewałem się takiej ceny.

 

Jeśli tak, to przepraszam.

Mój wpis odnosi się w takim razie do Wszystkich innych, którzy sądzą (sądzili), że to przeciętna domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż tej domeny potwierdza, że warto orientować się w branżach :) Dopóki andrasz nie wyjaśnił, nie wiedziałem o co chodzi.

 

Ładna sprzedaż :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W whois widać, że kupiła firma spod http://wykroje.co ;)

 

Mają również Wykroje.com oraz Wykroje.eu. Pl'ki jak na razie jednak nie przekierowali.

Co najciekawsze to fakt, że firma świadomie zrezygnowała z posługiwania się swoją domeną ( nazwą firmy ). Trochę to mylące. Po odwiedzeniu ich strony szukałbym ich potem pod innym adresem.

 

Gratulacje sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×