Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

Skąd taki ruch?

Recommended Posts

Zauważyłem ostatnio znaczny ruch na domenie alufele.pl

Może mi ktoś wyjaśnić skąd bierze się na niej ruch?

 

statystyka-6e59c8951629c7d313075fb8068097c7.png

Najwięcej wejść (2013) było 11.10.2011.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może to nowy slang, lub raczej w jakimś programie motoryzacyjnym ktoś się tak wypowiedział o alufelgach. Może o tym świadczyć ten jednodniowy skok odwiedzin. Czy masz bardziej szczegółowe statystyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie wiem skąd może ten ruch pochodzić, ale jeśli mogę podpowiedzieć, to na mojej Alumki*pl ruchu jak nigdy nie było, tak nie ma.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ci od alufele.eu zaczeli sie reklamować.

Adwords nie pokazuje żadnych większych wyszukiwań dla alufele.

 

Ci od .eu powinni być zainteresowani tym ruchem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może ci od alufele.eu zaczeli sie reklamować.

patrząc na ich stronę oraz ilość zaindeksowanych podstron szczerze wątpię :) i alufele.pl nie są zaindeksowane za mocno więc i nie są to wizyty robotów googla :)

 

Ciekawa sprawa :P oby pojawiły się jakieś zapytania o domenę z tego ruchu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obstawiam boty. Tez mam kilka domen, na ktorych wg statystyk z premium ruch powinien byc ogromny, a po podpieciu tego na parking, a jeszcze lepiej pod wlasne staty okazuje sie, ze ruch mizerny, badz taki jak zwykle. Nie wiem, co w premium wrzucaja w staty, ale czasami mam wrazenie, jakby to bylo losowane, a nie oparte na prawdziwych danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obstawiam boty. Tez mam kilka domen, na ktorych wg statystyk z premium ruch powinien byc ogromny, a po podpieciu tego na parking, a jeszcze lepiej pod wlasne staty okazuje sie, ze ruch mizerny, badz taki jak zwykle. Nie wiem, co w premium wrzucaja w staty, ale czasami mam wrazenie, jakby to bylo losowane, a nie oparte na prawdziwych danych.

 

Potwierdzam, mam/miałem podobną sytuację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obstawiam boty. Tez mam kilka domen, na ktorych wg statystyk z premium ruch powinien byc ogromny, a po podpieciu tego na parking, a jeszcze lepiej pod wlasne staty okazuje sie, ze ruch mizerny, badz taki jak zwykle. Nie wiem, co w premium wrzucaja w staty, ale czasami mam wrazenie, jakby to bylo losowane, a nie oparte na prawdziwych danych.

 

Miałem podobną sytuację z domeną kinoteatr.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadal ruch spory.

Postanowiłem dzisiaj zaparkować na ND i zobaczę co się będzie działo.

 

Zaparkuj na Bodis.com, z własnego doświadczenia wiem, że dobrze odsiewa boty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W premium.pl doszła możliwość parkowania domen również na Google Analytics (wystarczy podać swój login w Google). Wtedy ruch można monitorować jednocześnie na podstawie statystyk premium.pl jak i GA. To narzędzie powinno pozwolić dokładnie przeanalizować ruch, o którym Grzegorz mówi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
....dokładnie przeanalizować ruch, o którym Grzegorz mówi...

 

 

Z ciekawości zapytam co masz na myśli mówiąc dokładnie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Statystyki Google Analytics powinny pozwolić na analizę tajemniczego ruchu, o którym mówi Grzegorz. Statystyki dostępne zarówno w premium.pl, jak i na innych parkingach mają to do siebie, że jak w tym przykładzie, często podają mało wiarygodny ruch (co jest zwykle wynikiem botów lub różnego rodzaju innych skryptów generujących sztuczny ruch). Duża szansa, że z pomocą bardziej zaawansowanych statystyk uda się dojść do tego, gdzie jest źródło ruchu oraz ustalić, czy jest ono w jakikolwiek sposób wartościowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×