Jump to content
Sign in to follow this  
alpine5

Potatos*eu, Grupos*pl, Polzbyt*pl i OverNet*pl - prośba o opinię i wycenę

Recommended Posts

Jak w temacie.

 

Jest to moja pierwsza anglojęzyczna domena *eu, do tej pory przez moje ręce przeszło dziesiątki domen *eu, ale z polskimi keywordami (efekt wiadomy - sprzedaże co najwyżej za średnie-wysokie XX PLN).

 

Co myślicie o Potatos*eu ?

 

Ponadto chciałbym poddać ocenie domeny:

 

Grupos*pl

 

Polzbyt*pl

 

OverNet*pl

 

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie miałem na myśli ziemniaków ;)

 

Dobra... 2,5 PLN wtopione (promocja na *eu w OVH).

 

A co myślicie o pozostałych trzech domenach ?

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Że nie warte rejestracji ;)

 

To były przechwyty (na szczęście też za free) ;)

 

Dzisiejsze rejestracje z palca, które pozwolę sobie dodać jeszcze do oceny w tym temacie to:

 

CentrumBobasa*pl

 

HealthFitness*pl

 

KidToys*pl

 

MediaCommerce*pl

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
To były przechwyty (na szczęście też za free) ;)

 

Sebastian

alpine5

 

Zapamiętaj sobie, że nie ma darmowych obiadów.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
To były przechwyty (na szczęście też za free) ;)

 

Dzisiejsze rejestracje z palca, które pozwolę sobie dodać jeszcze do oceny w tym temacie to:

 

CentrumBobasa*pl

 

HealthFitness*pl

 

KidToys*pl

 

MediaCommerce*pl

 

Sebastian

alpine5

 

Wygląda na to że jesteś w branży już ok 2,5 roku, do tego udzialasz się w dziale wycen i sugerujesz innym ile jaka domena jest warta a jak widze jakie domeny kupujesz (do tego z palca) to ręce załamuje...

 

PS. Sorry za OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygląda na to że jesteś w branży już ok 2,5 roku, do tego udzialasz się w dziale wycen i sugerujesz innym ile jaka domena jest warta a jak widze jakie domeny kupujesz (do tego z palca) to ręce załamuje...

 

PS. Sorry za OT.

Co dokładnie oznacza "do tego z palca", bo nie bardzo zrozumiałem ?

 

To znaczy, że z palca nie powinno się już nic rejestrować czy może źle jak się zarejestruje coś z palca i akurat okaże się nie do końca strzałem w 10-tkę, czy jeszcze o coś innego chodzi ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygląda na to że jesteś w branży już ok 2,5 roku, do tego udzialasz się w dziale wycen i sugerujesz innym ile jaka domena jest warta a jak widze jakie domeny kupujesz (do tego z palca) to ręce załamuje...

 

Bardzo trafne.

 

To znaczy, że z palca nie powinno się już nic rejestrować czy może źle jak się zarejestruje coś z palca i akurat okaże się nie do końca strzałem w 10-tkę, czy jeszcze o coś innego chodzi ?

 

Moim zdaniem, można rejestrować z palca, bo wbrew pozorom są jeszcze nisze, które jak najbardziej można eksploatować. Jednak Twoje domeny (aby nie mówić zupełnie abstrakcyjnie odnoszę się do czterech tytułowych) są albo strzałem kulą w płot (potatos) albo abstrakcyjnymi tworami na ewentualne brandy (grupos, polzbyt), które - primo: jak to brandy, muszą trafić w gust KK, co jest dużo trudniejsze niż w przypadku generyków i najczęściej po roku umierają śmiercią naturalną; secundo: z powyższych powodów niesłychanie trudno je wycenić, a często nawet trudno ocenić, choć zdarzają się wyjątki, jak na przykład wspomniane w innym wątku "bobo".

 

Nie traktuj tego osobiście, bo nie odnosi się tylko do Ciebie, ale apelowałbym o odrobinę samokrytycyzmu, którego brak można wybaczyć można forumowym nowicjuszom, ale już nie takim doświadczonym Forumowiczom, jak Ty. Czasami mam wrażenie, być może mylne, że idziesz na ilość, zupełnie nie poświęcając chwili na refleksję co do jakości. Dlatego też ok. 95% dawanych przez Ciebie do wyceny domen ma mikroskopijne szanse na znalezienie KK za w miarę poważne kwoty, a nie 20, czy 30 PLN.

 

Pomimo powyższych uwag życzę Ci powodzenia, bo dawane przez innych Forumowiczów do wyceny niezłe domeny (nawet rejestrowane z palca) lub informacje o wysokich sprzedażach, najpierw - przyznaję - budzą lekki odruch zazdrości, ale potem cieszą, bo potwierdzają, że domeny to nie tylko świetna zabawa, ale także szansa na dobry zarobek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiejsze rejestracje z palca, które pozwolę sobie dodać jeszcze do oceny w tym temacie to:

 

CentrumBobasa*pl

 

HealthFitness*pl

 

KidToys*pl

 

MediaCommerce*pl

 

Sebastian

alpine5

 

Miałem na myśli to samo co Ty pisząc posta którego zacytowałem wyżej.

Oczywiście że rejestrując z palca można na coś ciekawego trafić i można to robić ale dla kogoś kto jest już tak długo w branży to liczba "palcówek" powinna być nie wielka, a jak już to powinny być to "ładne" strzały. Nie ma z mojej strony żadnych złośliwości pod Twoim adresem, ale zgadzam się z andraszem - dla Ciebie poprzeczka jest ustawiona znacznie wyżej niż dla początkujących...

Share this post


Link to post
Share on other sites
KidToys*pl

Słabiutkie te wszystkie domeny.. co więcej ta cytowana.. jak już coś to raczej kidstoys - jako zabwkI dziecięce.

 

Myślę że dobrym pomysłem będzie zerknięcie w adwords, ile zapytań miesięcznie ma dany keyword...

 

no i po wpadkach.. "z ziemniakami" nie radziłbym również rejestrowania niczego w obcym języku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To były przechwyty (na szczęście też za free) ;)

 

No właśnie. Ja jestem dlatego przeciwnikiem darmowych domen. ;)

 

Bo jak człowiek wyda nawet te najniższe 12 zł na rejestrację czy 50 zł na przechwyt to pięć razy się wcześniej zastanowi czy warto (bo może nie warto i nikt nie kupi?), a nie "na szybko". Moim zdaniem te domeny "na szybko" były zarejestrowane, bo w jakiejś promocji - a można lepsze znaleźć, nawet "z palca", szczególnie branżowe, niszowe, tak jak napisał wyżej @andrasz.

 

Oczywiście powodzenia życzę z tymi domenami, ale będzie raczej ciężko je sprzedać.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie. Ja jestem dlatego przeciwnikiem darmowych domen. ;)

 

Bo jak człowiek wyda nawet te najniższe 12 zł na rejestrację czy 50 zł na przechwyt to pięć razy się wcześniej zastanowi czy warto (bo może nie warto i nikt nie kupi?), a nie "na szybko". Moim zdaniem te domeny "na szybko" były zarejestrowane, bo w jakiejś promocji - a można lepsze znaleźć, nawet "z palca", szczególnie branżowe, niszowe, tak jak napisał wyżej @andrasz.

 

Oczywiście powodzenia życzę z tymi domenami, ale będzie raczej ciężko je sprzedać.

 

Zgadzam się z Thomaso. Na początku rejestrowałem wszystko co mi przyszło do głowy, a później następowała chwila "gaszenia" entuzjazmu przez kolegów z forum :P Teraz jednak domeny wrzucam do rezerwacji i 99% z nich po 2 tygodniach spada bo nie decyduje się na ich zarejestrowanie gdyż na "chłodno" wcale już takiego szału nie robią.

 

Tobie również polecam takie podejście ;)

 

Edit: Żeby nie było nie twierdzę, że ten 1% jest też nie wiadomo jak wysokich lotów ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z Thomaso. Na początku rejestrowałem wszystko co mi przyszło do głowy, a później następowała chwila "gaszenia" entuzjazmu przez kolegów z forum :P Teraz jednak domeny wrzucam do rezerwacji i 99% z nich po 2 tygodniach spada bo nie decyduje się na ich zarejestrowanie gdyż na "chłodno" wcale już takiego szału nie robią.

 

Tobie również polecam takie podejście ;)

 

Edit: Żeby nie było nie twierdzę, że ten 1% jest też nie wiadomo jak wysokich lotów ;)

Mam podobnie z tą różnicą, że nawet do rezerwacji mało wrzucam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam podobnie z tą różnicą, że nawet do rezerwacji mało wrzucam ;)

 

No ja wrzucam i to całkiem sporo, ale nie pamiętam już kiedy ostatnio coś z palca popełniłem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×