Jump to content
Sign in to follow this  
epson

Aukcje Holenderskie na AM

Recommended Posts

Drodzy użytkownicy,

 

W naszym serwisie wprowadzona została możliwość wystawiania aukcji holenderskich, czyli aukcji z ceną malejącą. Dla tego typu aukcji definiuje się cenę początkową oraz (mniejszą) cenę końcową; cena w aukcji jest stopniowo obniżana aż do osiągnięcia zaplanowanej ceny końcowej.

 

Aukcje z ceną malejącą są szczególnie dobrą metodą sprzedaży domen, dla których posiadamy zainteresowanego klienta końcowego, ponieważ w ich przypadku presja na kupno domeny jest znacznie większa niż w przypadku zwykłych aukcji. Owocuje to wyższymi kwotami sprzedaży, niż w przypadku zwykłej aukcji.

 

Dodatkowo, strona wystawiania aukcji została przez nas znacznie ulepszona. W polu do wyboru nazwy domeny można teraz zacząć wpisywać nazwę, a system sam podpowie domeny których nazwy zaczynają się od podanych liter. Mo! żna też wybrać nazwę domeny tak jak poprzednio (z rozwijanej listy). Znacznie ulepszone zostały też pola do wyboru kategorii aukcji, które pozwalają teraz na szybki wybór kategorii z dwupoziomowej listy. Zapraszam do zapoznania się z nową stroną:

http://www.aftermarket.pl/addauction.php

 

Po wystawieniu aukcji, dostępny jest teraz także przycisk służący do szybkiego dodania odnośnika do aukcji na tablicy użytkownika w serwisie Facebook. Ta darmowa opcja promocji pozwala na zwiększenie liczby osób odwiedzających aukcję.

 

Ze względu na zmianę cennika serwisu Allegro, w którym podwojone zostały opłaty za wystawianie w sklepie przedmiotów o cenach powyżej 250 zł, zmuszeni byliśmy zrezygnować z wystawiania domen o cenach 250 zł i wyższych w naszym sklepie na Allegro. Aby te domeny były nadal wystawiane na sprzedaż Allegro, należy wykonać jedną z dwóch czynności:

 

* Obniżyć cenę "Kup Teraz" domeny poniżej 250 zł.

* Zamówić promocję oferty sprzedaży domeny.

 

Dzięki wykupieniu promocji, domena będzie promowana zarówno na giełdzie AfterMarket.pl (poprzez umieszczenie na samej górze listy wyszukiwanych domen) oraz w serwisie Allegro (poprzez wyróżnienie i podświetlenie oferty). Jak pokazują statystyki, promowane oferty sprzedaży domen otrzymują średnio 50 razy więcej ofert, i są odwiedzane przez 100 razy więcej osób. Jest to więc doskonały sposób na zwiększenie skuteczności sprzedaży domen.

 

Aby zrekompensować Wam zaistniałą sytuację, obniżyliśmy cenę miesięcznej promocji oferty sprzedaży do 50 zł. Aby zacząć promować swoje oferty sprzedaży, wystarczy kliknąć odnośnik "Promuj" przy danej domenie na liście domen na sprzedaż:

 

Wystawienie aukcji holenderskiej 1 złotych. To co panowie... zaczynamy zabawę? ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

- jeśli jako zabawę, to tak ;)

 

Brakuje jeszcze działów: oddam w dobre ręce, do wynajęcia i zamiana - oczywiście wystawienie płatne - jak znam życie znajdą się chętni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

J23 o co Ci chodzi? To bardzo dobra i przydatna funkcja. Jak znam życie to czego by AfterMarket czy Premium nie zrobiło to zawsze się znajdą osoby którym się to nie spodoba.

 

Gratulacje dla AM.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jasne że, to bardzo dobry pomysł.

Wystawiłem jedną domenkę ot tak na sprawdzenie... ale jak to w AM, prawie 2 godziny...a tam ciągle "oczekuje na wystawienie" ;) )

 

Mam nadzieję, że na stronie głównej AMu "dostawiona" zostanie nowa kolumna pod tytułem " Aukcje Holenderskie"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Dobrze by było gdyby można zbierać chętnych użytkowników na takie aukcje i odpowiedni ich poinformować o starcie aukcji.

 

Kwestia jest też taka: Czy będzie można ustawić co ile i o ile będzie maleć cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwestia jest też taka: Czy będzie można ustawić co ile i o ile będzie maleć cena?

Wystawiłem aukcję i po kilkunastu minutach cena spadła do minimalnej.... i duupcia... po zabawie ;)

I tak pozostałe 6 dni aukcji już będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystawiłem aukcję i po kilkunastu minutach cena spadła do minimalnej.... i duupcia... po zabawie ;)

I tak pozostałe 6 dni aukcji już będzie?

Będzie jeszcze gorzej, może spadać poniżej zera PLN ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będzie jeszcze gorzej, może spadać poniżej zera PLN ;)

 

Sebastian

alpine5

haaaa i trzeba będzie dopłacać.

Dobrze, że minimalnej nie ustawiłem na jakąś złotówkę... bo pewnie już bym nie miał mojej jedynej domeny .co.pl...

...ale skoro tak od razu na minimalną aukcja spadła i to 6 dni przed zakończeniem... to raczej frajdy w tej zabawie nie będzie.

(napisałem ticket do AM w tej sprawie)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystawiłem aukcję i po kilkunastu minutach cena spadła do minimalnej.... i duupcia... po zabawie ;)

I tak pozostałe 6 dni aukcji już będzie?

 

Faktycznie, u mnie też ;)

No to mamy falstart aukcji holenderskiej, no i rodzi się oczywiście pytanie... dlaczego nikt (AM) tego nie przetestował wcześniej ?!

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie, u mnie też ;)

No to mamy falstart aukcji holenderskiej, no i rodzi się oczywiście pytanie... dlaczego nikt (AM) tego nie przetestował wcześniej ?!

...bo, od tego jesteśmy MY ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

szkoda tylko, ze cena koncowa jest widoczna... nie jestem eskpertem od aukcji holenderskich, ale troche poczytalem i uwazam za sensowne rozwiazanie, gdy cena koncowa pozostaje niejawna

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda tylko, ze cena koncowa jest widoczna... nie jestem eskpertem od aukcji holenderskich, ale troche poczytalem i uwazam za sensowne rozwiazanie, gdy cena koncowa pozostaje niejawna

 

 

Racja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wiadomo coś na temat tego błędu ? Został naprawiony ? Co jaki czas następuje automatyczna obniżka ceny ? Co ile następuje ta obniżka ? Kurcze to dziwne, że w pomocy AM ani nigdzie o tym nie pisze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałby się również odnośnik na stronie głównej AM do aukcji holenderskich... tak jak jest to w przypadku innych aukcji (last minute, first minute itd...)

 

 

 

Czy wiadomo coś na temat tego błędu ? Został naprawiony ? Co jaki czas następuje automatyczna obniżka ceny ? Co ile następuje ta obniżka ? Kurcze to dziwne, że w pomocy AM ani nigdzie o tym nie pisze.

To już zostało naprawione.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×