Jump to content
Sign in to follow this  
kwalejko

Co znaczy w whois: clientUpdateProhibited

Recommended Posts

Witam,

co oznacza przy nazwie domeny w whois:

 

Domain Status: clientDeleteProhibited

Domain Status: clientTransferProhibited

Domain Status: clientUpdateProhibited

 

Z poważaniem

Wałejko

 

PS. Chodzi konkretnie o jedną moją domene, którą chciałem przedłużyć a nie mogę. Dodam, że ta domenę mam chyba z 5-6 lat i jest z końcówką .biz

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej chodzi o to, że domena jest zabezpieczona (LOCKED) przed transferem itd., jest coś takiego w globalnych, że aby przenieść, trzeba ją najpierw odblokować u aktualnego rejestratora. Tu jest objaśnienie statusów, choć może nie wyczerpujące:

http://www.wdbc.com/domain/status-codes.cfm

 

Co do niemożności przedłużenia, to już chyba bardziej kwestia (nie)działania systemu rejestratora, bo te kody nie powinny mieć na to wpływu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale ja chcę odnowić własną domenę. Do tej pory nie było żadnych problemów. A jak przeniosłem domeny z .biz, .info itd. do dropped, to cały czas coś się dzieje. Zawsze muszę pisać z prośba o to abym mógł opłacić domenę.

A teraz pierwszy raz się spotkałem z takim czymś, ze domena jest zblokowana.

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, ale ja chcę odnowić własną domenę. Do tej pory nie było żadnych problemów. A jak przeniosłem domeny z .biz, .info itd. do dropped, to cały czas coś się dzieje. Zawsze muszę pisać z prośba o to abym mógł opłacić domenę.

 

Cóż... :wacko:

 

A teraz pierwszy raz się spotkałem z takim czymś, ze domena jest zblokowana.

 

Ale to nie jest blokada, wielu rejestratorów (jeśli nie wszyscy) zakłada LOCK na domenę, to jest taka forma zabezpieczenia żeby ktoś nieautoryzowany nie zlecił transferu na przykład. Miałem domeny w moniker, dynadot, enom i u paru innych - wszędzie przez transferem trzeba zdejmować LOCK i dopiero podają authinfo - patrząc na statusy to to samo trzeba zrobić w przypadku chęci skasowania domeny (Delete) lub zmiany abonenta (Update). NIE MA to natomiast wpływu na odnowienia, te powinny działać normalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy chcę odnowic domenę, pojawia się informacja: Domena jest zablokowana

 

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-008...baln%C4%85.html

"Jeśli chcesz odnowić swoją wygasającą domenę globalną, zarejestrowaną za naszym pośrednictwem w EuroDNS, lub w czasie odnawiania domeny wystąpił nieoczekiwany problem, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta."

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×