Jump to content
Sign in to follow this  
app

Nowa polityka google vs. Domeny generyczne. Pozycjinowanie vs Google +

Recommended Posts

Jak nowa polityka google, oraz usuwanie przez nich tzw śmieciowych stron ( w tym rownież porównywarek ) wpłynie na domeny generyczne?

 

Wg was wpłynie to na ich wartość ?

 

Co z pozycjonowaniem stron? Czy to jeszcze się opłaca biorąc pod uwagę google + i ich sposób katalogowania stron ze względu na liczbę + ?

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nowa polityka google, oraz usuwanie przez nich tzw śmieciowych stron ( w tym rownież porównywarek ) wpłynie na domeny generyczne?

 

Wg was wpłynie to na ich wartość ?

 

Co z pozycjonowaniem stron? Czy to jeszcze się opłaca biorąc pod uwagę google + i ich sposób katalogowania stron ze względu na liczbę + ?

 

Myślę,że za max 2 tygodnie lub szybciej strony wrócą do indeksu (pewnie nie wszystkie,ale nokaut,ceneo i skapiec myślę,że tak)

 

Nie będzie też żadnego wpływu na domeny generyczne . Niby czemu miałby być ?

 

Czy opłaca się pozycjonować ? Oczywiście ,że tak .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie będzie też żadnego wpływu na domeny generyczne . Niby czemu miałby być ?

 

 

 

Sprawdzam opinie na forum, biorąc pod uwagę wpis AM na ich stronie na Facebooku o skoku wartości domen generycznych ze względu na poczyniania google zwiazane z usuwaniem stron.

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites
skoku wartości domen generycznych ze względu na poczyniania google zwiazane z usuwaniem stron.

 

Chętnie się dowiem dlaczego niby domeny generyczne miałyby po dzisiejszej akcji pójść w górę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mnie To ciekawi.

 

Jeszcze bardziej jak działa google + na pozycje pozycjonowanie stron w wyszukiwarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też mnie To ciekawi.

 

Jeszcze bardziej jak działa google + na pozycje pozycjonowanie stron w wyszukiwarce.

Niedawno utworzylem profil firmowy na g+ i roznica jest taka, ze przed tym zdarzeniem amerykanska firma o tej samej nazwie byla top 1 nawet w polskim google. Obecnie moja domena jest nr 2 (pierwszy jest link do profilu na allegro), a zaraz za linkami do mojej strony jest link do profilu na g+ (amerykance sa tylko na fb i twitter).

 

Ciekawe, jakbym na stronach mial rowniez tresci po angielsku (mam tez .eu), czy bylbym przed .com w globalnej wersji googla. Bo tam niestety wchodzac przez vpn z Kanady/USA/UK/DE, na pierwszym miejscu jest .com, pozniej jakies linki z fraza jak nazwa mojej firmy, pozniej .fr (tresci maja po francusku, jak i linkow w sieci ~kilkuset w porownaniu z 58tys moich). I gdzies tam daleko link do mojej strony.

 

Dodam, ze wersje .com podbil mocno twitter i fb. Francuska firma ma tylko jakas wizytowka i w zaden sposob nie jest powiazana ze mna ani z amerykancami.

 

Tak oto google klasyfikuje nas globalnie ;)

 

--

G+ ma wplyw na wyniki wyszukiwania.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedawno utworzylem profil firmowy na g+ i roznica jest taka, ze przed tym zdarzeniem amerykanska firma o tej samej nazwie byla top 1 nawet w polskim google. Obecnie moja domena jest nr 2 (pierwszy jest link do profilu na allegro), a zaraz za linkami do mojej strony jest link do profilu na g+ (amerykance sa tylko na fb i twitter).

 

Ciekawe, jakbym na stronach mial rowniez tresci po angielsku (mam tez .eu), czy bylbym przed .com w globalnej wersji googla. Bo tam niestety wchodzac przez vpn z Kanady/USA/UK/DE, na pierwszym miejscu jest .com, pozniej jakies linki z fraza jak nazwa mojej firmy, pozniej .fr (tresci maja po francusku, jak i linkow w sieci ~kilkuset w porownaniu z 58tys moich). I gdzies tam daleko link do mojej strony.

 

Dodam, ze wersje .com podbil mocno twitter i fb. Francuska firma ma tylko jakas wizytowka i w zaden sposob nie jest powiazana ze mna ani z amerykancami.

 

Tak oto google klasyfikuje nas globalnie ;)

 

--

G+ ma wplyw na wyniki wyszukiwania.

 

 

Dzięki za przybliżenie tematu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie polecam jednak kupować tych plusików, bo prędzej, czy później to się wyda (G. dopracuje algorytmy "+") i strona może dostać filtr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie ze teraz wujek google was oszukuje bo wyniki są personalizowane i u każdego wyniki wyszukiwań na to samo hasło mogą sie różnić ze wzglądu na to co odwiedzaliście i wyszukiwali w przeszłości.

Oczywiście możecie wyłączyć Historia online.

Co do google + to profil tam na pewno jest fajnym linkiem ale wpływ na wyszukiwanie ma u osób które klikną wasze + i u ich profilowych znajomych w wynikach wyszukiwania podskoczycie wyżej oczywiście im więcej "zazębiających" się + tym lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętajcie ze teraz wujek google was oszukuje bo wyniki są personalizowane i u każdego wyniki wyszukiwań na to samo hasło mogą sie różnić ze wzglądu na to co odwiedzaliście i wyszukiwali w przeszłości.

Oczywiście możecie wyłączyć Historia online.

Co do google + to profil tam na pewno jest fajnym linkiem ale wpływ na wyszukiwanie ma u osób które klikną wasze + i u ich profilowych znajomych w wynikach wyszukiwania podskoczycie wyżej oczywiście im więcej "zazębiających" się + tym lepiej.

 

Niekoniecznie. U siebie sprawdzalem na roznych laczach i na roznych przegladarkach, zatem nie bylo to tak, ze wyniki byly spersonalizowane. Jasne, ze G cos w przyszlosci wykombinuje, ale poki daje taki maly bonus, to warto z niego skorzystac. Nie jest tez wcale powiedziane, ze u kazdego to zadziala. U mnie jednak zadzialalo. No i jeszcze a'propos samego G+ to zdecydowanie lepszy i bardziej intuicyjny niz ociezala krowa spod znaku FB ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętajcie ze teraz wujek google was oszukuje bo wyniki są personalizowane i u każdego wyniki wyszukiwań na to samo hasło mogą sie różnić ze wzglądu na to co odwiedzaliście i wyszukiwali w przeszłości.

Oczywiście możecie wyłączyć Historia online.

Co do google + to profil tam na pewno jest fajnym linkiem ale wpływ na wyszukiwanie ma u osób które klikną wasze + i u ich profilowych znajomych w wynikach wyszukiwania podskoczycie wyżej oczywiście im więcej "zazębiających" się + tym lepiej.

 

Większy wpływ ma geolokajizacja od +. Jak na razie + wpływaja tylko w usa, i tylko jak się wejdzie przez search plus your word.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u nas g+ jest jeszcze mało popularne

Niekoniecznie. U siebie sprawdzalem na roznych laczach i na roznych przegladarkach, zatem nie bylo to tak, ze wyniki byly spersonalizowane.

ja testowałem na kilku komputerach i wyniki różniły się oczywiście po wyłączeniu historii online były juz takie same.

Jasne, ze G cos w przyszlosci wykombinuje

Poniżej fragment z zawiadomienia google "Zmiany w Polityce prywatności i Warunkach korzystania z usług Google"

"Datą wejścia w życie nowej Polityki prywatności i Warunków korzystania z usług jest 1 marca 2012 r. Każdego, kto zdecyduje się na dalsze korzystanie z usług Google po wprowadzeniu zmiany, będzie obowiązywać nowa Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług."

 

 

"Jeśli korzystasz z wyszukiwarki po zalogowaniu się na konto Google, możemy podpowiadać Ci hasła wyszukiwania i dostosowywać wyniki do Twoich zainteresowań na bazie Google+, Gmaila i YouTube. Lepiej zrozumiemy, czego poszukujesz, i szybciej dostarczymy Ci właściwe wyniki."

nawet jeśli nie jesteś załogowany a posiadasz stałe IP i nie wyłączysz historii online

 

"Zapamiętujemy osoby, którym często coś udostępniasz, i ułatwiamy Ci dzielenie się z nimi w każdej aplikacji i usłudze Google, eliminując niepotrzebne klikanie i przypadkowe pomyłki."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem tworzyć nowego wątku, a więc wrzucam tutaj ;)

 

Wytłumaczy mi ktoś jakim cudem dla hasła "darmowe skrypty" na pierwszym miejscu w G pojawia się... oferta z giełdy AM?? :lol:

 

https://www.google.pl/search?ix=acb&sou...darmowe+skrypty

http://www.aftermarket.pl/domena/darmowe-skrypty.pl?nostat=1

 

Domyślam się, że nie jest to żadne niszowe hasło, content też wiadomo żaden, a więc w jaki sposób komuś udało się to osiągnąć?

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×