Jump to content
Sign in to follow this  
Owner

obecnie obowiązujące stawki dla newsmana

Recommended Posts

Witam,

 

Czy orientuje się ktoś, jakie są obecnie obowiązujące rynkowa stawka dla osoby, która regularnie przygotowuje newsy na stronę, pisząc je na podstawie wiadomości pojawiających się w angielskojęzycznych portalach.

 

Chciałbym mieć regularne newsy na jednej z moich niszowych stronek, do tej pory sam je pisałem, ale teraz myślę o jakimś outsourcingu. Zakładając, że chciałbym otrzymywać dziennie teksty na ok. 1000 słów, jaka powinienem zaproponować stawkę, żeby znaleźć kogoś sensownego? Wiadomo, że do redagowania takich notek nie potrzeba specjalnego talentu literackiego, z drugiej strony trzeba mieć jakieś pojęcie i doświadczenie ze słowem pisanym, tak aby taki tekst dobrze się czytało. Chciałbym, aby gaża była sprawiedliwa (czyli nie upokarzająca), a z drugiej strony, żeby ta cena zbytnio nie odbiegała od średniej rynkowej.

 

Czy macie jakieś doświadczenia? Ile płacicie i gdzie ew. szukać kompetentnych ludzi? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko pogodzić dobro pracodawcy z dobrem pracownika.

 

Nie zapłacisz dużo bo nie wyrobisz się z płaceniem więcej niż jednej osobie w przypadku gdy strona nie będzie przynosiła zyków.

 

Jeśli strona zarabia na siebie 3 dolary dziennie płać takiej osobie 5 zł za tekst bo dwa teksty na stronie/dziennie to absolutne minimum.

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy macie jakieś doświadczenia? Ile płacicie i gdzie ew. szukać kompetentnych ludzi? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

 

Teraz już rozumiem czemu nie doczekalem się odpowiedzi na moje zapytanie ;)

 

 

Myślę że stawki tłumaczeń za określoną ilość znaków mogą być pomocne w szacowaniu.

 

Tłumacze moają swoje stawki studenci też.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×