Jump to content
Sign in to follow this  
malena

dinks.pl

Recommended Posts

DINKS – idealna grupa konsumencka „skrót z angielskiego: Double income no kids czyli Podwójny dochód, brak dzieci

 

Wczoraj był o tym odcinek „Małej czarnej”(kobiecy program, więc pewnie większość tu nie zna;). Mam zakupione:

dinks.pl

dinks.com.pl

dinky.pl

dinky.com.pl

 

+ nie ma odpowiednika polskiego słowa i dlatego „dinks” wchodzi do języka potocznego.

+ krótkie słowo, łatwo zapamiętać itd. dobre do budowania marki

+ temat wzbudza kontrowersje

+ mam pełen pakiecik, w tym także 'literówki': dinki.pl i dinki.com.pl (chętnie wszystkie 6 sprzedam jednej osobie)

 

Wydaje mi się, że to byłby dobry adres dla sklepu typu toys4boys.pl – fajne, modne gadżety...

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety watpie, ze ten zwrot przyjmie sie w naszym jezyku, na dzisiaj reg fee to max

 

a jezeli przyjmie sie, to nie widze sensu nazywac tak czegokolwiek,

cos w stylu naKociaLape.pl - taka nazwa raczej wielu plusow to nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu nie chodzi o 'kocią łapę' ale związki, także małżeństwa, które jeszcze nie mają dzieci. BTW 'NaKociaLape.pl' - długie i polskie znaki, więc nie bardzo coś w tym stylu :). Słowo jako takie już się przyjęło, po prostu nie wszędzie jest popularne. Głównie wśród trzydziestolatków.

 

Mam nadzieję, że wypowiedzą się jeszcze inne osoby. Możliwe, że nie są wiele warte, w takim wypadku poczekam i coś na którejś zrobię, np. stronę o nowinkach technicznych na rynku, czy coś w tym stylu. Człowiek uczy się na błędach ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

raczej mało popularne gogle znajduje tylko 9,5k Choć kto wie może zrobi jakąs tam małą karierę to słowo, ale wątpie by było tak popularne jak singiel

Share this post


Link to post
Share on other sites

w Googlach "dinky" jest akurat bardziej popularnym słowem :) póki co nie żałuje tych 6 zł, jeszcze w nie zainwestuje i zostawię na lepsze czasy. Dzięki za wypowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinks może być tez dobrym imieniem dla pupila np. kota ;)Mr. Dinks

 

a wtedy jakas zboczona właścicielka zrobi wszystko ..$$$.. aby stal tam serwis o nim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×