Jump to content

Pan_Grzegorz

Użytkownik
 • Content Count

  4236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

Pan_Grzegorz last won the day on January 15

Pan_Grzegorz had the most liked content!

Community Reputation

864 Excellent

2 Followers

About Pan_Grzegorz

 • Rank
  Uzależniony

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

53176 profile views
 1. Być może nie było takiej woli. Zauważ Daniel, że dom.pl jest chroniony również jako znak słowny, a więc dlaczego meble.pl miałoby nie uzyskać takiej ochrony?
 2. Akurat w materiale nie ma nic powiedziane na temat domen w aspekcie, który jest tam poruszony. Mowa jest na temat prób rejestracji nazw opisowych jako słownych znaków towarowych i wniosek taki, że zazwyczaj nie posiadają one wystarczającej zdolności odróżniającej, aby taka rejestracja była możliwa. Czyli sytuacja jak gdyby ktoś chciał zarejestrować np. samo słowo "meble". Domena to natomiast np. "meble.pl" i taka nazwa posiada już zdolność odróżniająca i można zaliczyć ja do znaków sugerujących i aluzyjnych, o czym mowa pod koniec nagrania. Zatem domena generyczna łączy w sobie obie najlepsze cechy, czyli możliwość ochrony prawnej i unikalny potencjał marketingowy. Inna sprawa jest taka, że zazwyczaj najlepszą opcją jest rejestracja znaku słowno-graficznego, podany jest przykład "poczty kwiatowej" i to nawet nie w formie domeny, a samego jak to byśmy nazwali keyworda. Proszę sobie sprawdzićw w bazie, na szybko wyszukane: dom.pl, sport.pl, wakacje.pl i wiele innych.
 3. .pl - była aukcja? Jaka cena?
 4. Tinder to po ang. podpałka, co również odzwierciedlone jest w logo, chyba nie muszę tłumaczyć co ma zapoczątkować ta podpałka. Alibaba nazwa słownikowa - generyczna, tak jak tinder, czyli nie słowotwory, a że wykorzystane kreatywnie do stworzenia marki tym lepiej.
 5. Nie oszukujmy się, generyki są nic niewarte. Trzeba uświadomić tych z Hotels.com, Tinder czy Alibaba jak mocno się sfrajerowali wydając tyle kasy na domeny, zamiast zarejestrować za 10 USD i zainwestować wszystko na pozycjonowanie.
 6. Rozumiem zatem, że mogę zrobić screenshoty z gier, np. z postaciami Disneya, transfer na ubrania i do sklepów? Tak bez żadnej licencji? Fajnie by było.
 7. kuchnianiemiecka.pl kt: 1.500 zł netto https://www.aftermarket.pl/domena/kuchnianiemiecka.pl/?_track=a399b1717a2f854a21b434d9964d2558
 8. Za ile została sprzedana domena pozycjonowaniestron*pl?
 9. Jutro koniec. Zapraszam.
 10. Dzisiaj koniec licytacji. Zapraszam.
 11. Jutro koniec aukcji. Zapraszam.
 12. dancing.pl Zapraszam na aukcję bcm: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2506482/?_track=7e56527475cf2bded963469681cbb830
 13. Rozwiązanie z prośbą o raty to totalna porażka. Jako sprzedający dostają prośbę o sprzedaż na raty i mam 2 opcje odrzucić lub ustawić raty "w ciemno", zero kontaktu do kupca, gdzie moglibyśmy ustalić choćby wysokość czy rozkład rat. Jak mamy to zrobić - telepatycznie? Ciekawe czy pomysłodawca tego rozwiązania sprzedał w życiu choć jedną domenę? (pytanie retoryczne).
 14. Mimo wszystko najpierw sprawdziłbym faktyczne pochodzenie tych zdjęć, czy nie zostały udostępnione w ramach jakiejś licencji, zawsze to może być próba wyłudzenia, choć szanse są małe.
 15. Z artykułu tak wynika, z przepisów prawa nie. Taką właśnie wartość ma linkowanie do pierwszych lepszych przypadkowych artykułów z internetu. Odnośnie tematu to największym błędem był brak napisania porządnego regulaminu ograniczającego Twoją odpowiedzialność, radzę prowadzić korespondencję za pośrednictwem kancelarii, a nie samemu.
×