Jump to content
plachcik

E-sklep na Wordpressie ?

Recommended Posts

Hej

Stawiał już ktoś z Was sklep na Wordpressie ? Jakie wrażenia i spostrzeżenia ?

 

 

 

pozdrawiam

Piotr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł IMHO nie jest zły, sam kiedyś o tym pomyślałem - jasne, że WP nie jest zrobione dla sklepów, ale z punktu SEO ma lepsze struktury niż kilka (drogich) rozwiązań ecommerce.

 

Poza tym WP jest bardzo dobre udokumentowane, więc można znaleźć duże info w sieci.

 

Tylko że to powinno być raczej dla małych sklepów, a nie z asortymentem kilka tysiące towarów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko że to powinno być raczej dla małych sklepów, a nie z asortymentem kilka tysiące towarów.

 

Zgadza się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecał bym jednak jednak skrypry dedykowane dla ecommerce jest sporo darmowych w sieci

a jak ktoś zna css to można cuda zdziałać

ja polecam Prestashop nawet laik jak ja sobie poradzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, że jest taka możliwość. Na życzenie kilku klientów postanowiłem napisać taką wtyczkę i sprawuję się znakomicie - oczywiście tak jak już ktoś wspomniał, zależy też to od całego profilu sklepu internetowego. Jeśli ktoś w przyszłości miałby obawy co do ewentualnej funkcjonalności czy też takim połączeniu - pisać na PW, pokażę jak to może fajnie wyglądać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod temat żeby nie zakładać nowego. Od jakiegoś już czas natrafiam na pewien skrypt/szablon aukcji allegro na silniku wordpress. Nie mam pojęcia jaka jest jego nazwa i czy w ogóle jest dostępny do kupienia/ściągnięcia. Jeżeli ktoś z was miał styczność z tym skryptem to byłbym wdzięczny za podanie nazwy. Z pewnością przyda się nie tylko mnie. Skrypt znajduje się np na stronach chwytak.pl, odmrazacze.pl, wykrywaczemetalu.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm... sądzę, że sklep na wp jest możliwy, ale po kilku modyfikacjach ;) niemniej jednak jeśli ktoś zna dobry (i sprawdzony) skrypt to może go tutaj wrzucić ;)nie pogniewam się

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden ze skryptów to woocommerce. Myślę, że nie jest taki zły. Miałem z nim trochę "do czynienia". Warto poszukać w sieci i ściągnąć go jako plugin i potestować. Wtedy można najlepiej ocenić czy będzie pasował czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Annaka

A na dzień obecny co będzie najprostsze dla użytkownika, który chce mieć mały sklep online, który będzie się rozwijał w dłuższym okresie czasu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nie będzie to tak proste jak w przypadku Prestashop czy innego CMSa pod sklepy, ale jest do zrobienia i tak jak koledzy mówią nie na sklep z tysiącami prodktów!

 

Pozdrawiam i powodzenia,

Nofing. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz to nawet 100k produktów Ci wystawie, nie rozumiem dlaczego tak neguje się WP.

Ja nie neguję, że się da. :) Po prostu moim zdaniem lepiej jest wziąć CMSa przystosowanego i ruszyć szybko z kopyta, a w WP przyznasz, że nie jest to aż tak szybkie i intuicyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś zaczyna swoją przygodę w e-commerce i na początek planuje uruchomienie sklepu z małą bazą produktową to nie widzę przeszkód by postawić taki sklep, który bazowałby na Wodpressie. Woocommerce dobrze się do tego nadaje. No chyba że ktoś rusza z kopyta i stawia od razu 10 tysięcy produktów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sklep internetwy to także integracja z systemem płatności, allegro, porównywarką cen, raportowanie sprzedaży, analityka, upsell....

 

Wordpress tego nie potrafi a jesli komuś zależy na szybkim postawieniu małego sklepu to moim zdaniem lepiej skorzystać z dedykowanego rozwiązania dla sklepów lub opcji hostowanej jak Magento Go czy Shopify.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woocommerce i inne wtyczki dają radę, ale nie mają integracji niezbędnych do (lub przynajmniej bardzo ułatwiających) prowadzenia sklepu internetowego. Kurierzy, Paczkomaty, polskie kanały płatności, Allegro itp. ciężko znaleźć w zagranicznych wtyczkach.

Poza tym wszelkiej maści zakupy grupowe, kody rabatowe czy inne promocje sklepu też nie są dostępne ot tak we wtyczkach do WP.

Polecam poszukać na naszym rodzimym rynku autorskich rozwiązań, jest parę ciekawych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest olafnieweglowski

nie lepiej jakąś joomle do tego zaprząść, większe możliwości ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×