Jump to content
Sign in to follow this  
Saint

Apple.org.pl

Recommended Posts

Domena: Apple.org.pl

UU: 2200-3500 (bywało i 10000 iPhone premiera i sim locki).

PR=4

site: 624

zarobki: AdSense: 8-21$/dziennie pp: ~600 zł /miesiąc (w zależności od tego czy ktoś dokona zakupów)

Strona pozycjonowana: top3 na frazę "apple" pozostałe związane z produktami Apple nieco pospadały jednak powoli wracają do top10 po tasowaniu przez prawie 2 miesiące wyników przez G.

ilość unikalnych tekstów: 1023

 

Serwis jest jednym z najbardziej liczących w Polsce mimo stosunkowo małego rynku jeśli chodzi o komputery wiele osób posiada iPody itp. playery. Osobiście zainteresowałem się tematem Apple po zakupie laptopa z jabłuszkiem potem była domena, która o dziwo była wolna, a i do tej pory kilka osób ze "środowiska" macowego ma mi za złe, że niby ją sprzątnąłem im z przed nosa. Serwis jest wypieszczony i chroniony jak dziewica przed zgrają napaleńców wszelkie przejawy kopiowania zawartości są z dość dużym powodzeniem tępione. Sama strona stanowi źródło informacji dla wielu osób w tym także dziennikarzy pism komputerowych, którzy swojego czasu podkradali mi content, ale obeszło się grzecznie i bez rękoczynów innych muszę tresować bo na zbyt wiele sobie pozwalają. Jeśli chodzi o techniczną stronę serwisu to jest on oparty na jednym z najlepszych CMS-ów jeśli chodzi o pozycjonowanie kilka użytecznych pluginów znalezionych w sieci i kilka własnych "wynalazków".

 

Cz chciałbym sprzedać tę stronę? Nie wiem! To zależy od wielu czynników osobistych i służbowych, ale dostałem jaką tam propozycje i dlatego chciałbym zasięgnąć opinii większego grona osób. Z góry dziękuję!

 

PS.: Uprzejmie proszę o wypowiadanie się na temat bez specjalnych wycieczek osobistych, gdyż uważam, że nie ejst to najlepsze i dlatego jeszcze raz poproszę o odrobinę wyobraźni i zdrowego rozsądku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż razem ze stroną - świetny interes ;) "Wyznawców" Apple ciągle przybywa, nie jest jeszcze może tak jak w USA ale popularność marki rośnie. Jak już wspominałem w innym temacie wyceny się nie podejmuję bo sam jeszcze nigdy nic nie sprzedałem :P

 

Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam ze zarobki Adsense masz calkiem niezle przy tak malym ruchu (Alexa.com) w dodatku z Polski, gratuluje. Jesli chodzi o serwis, jest ciekawy choc wyglada bardziej na bloga, sama domena raczej bez wartosci (moge sie mylic). Najbardziej atrakcyjne/wartosciowe z tego zestawu dla potencjalnego klienta beda autorskie teksty, to jest zawsze w cenie. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznam ze zarobki Adsense masz calkiem niezle przy tak malym ruchu (Alexa.com) w dodatku z Polski, gratuluje. Jesli chodzi o serwis, jest ciekawy choc wyglada bardziej na bloga, sama domena raczej bez wartosci (moge sie mylic). Najbardziej atrakcyjne/wartosciowe z tego zestawu dla potencjalnego klienta beda autorskie teksty, to jest zawsze w cenie. Pozdrawiam.

 

Alexa.com nie jest raczje wyrocznia zwlaszcza, ze czesto nie lapie wszystkiego. Blog (od ang. weblog — sieciowy dziennik, pamiętnik) — rodzaj strony internetowej, na której autor umieszcza datowane wpisy, wyświetlane kolejno, zaczynając od najnowszego. Wydaje mi sie ze przyczepianie etykietki bloga do prawie kazdego serwisu jest duzym naduzyciem. Jesli chodzi o to czy sie mylisz co do wartosci domeny hm... osobiscie uwazam, ze sam adres nie jest moze najlepszy, ale inne 1. Sa zajete przez firme, 2. Domena ma wartosc nie tylko jesli chodzi o nazwe, ale w to nie wnikam bo to temat rzeka. Teksty jak zwykle sa atrakcyjne :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym kupować to za około 2-3k PLN (mile widziane jakieś zniżki studenckie itp) i to jest max ile mógłbym dać. Wszystko tak naprawdę zależy od tego co kto będzie chciał potem z tym zrobić. Oczywiście Ty będziesz chciał sprzedać jak najdrożej: napisałeś się tekstów trochę, zaiwestowałeś w to czas.

 

Zależy to przede wszystkim jak na to spojrzeć. Jeżeli będziesz chciał go sprzedać, daj znać - możemy ponegocjować :lol:.

 

Kolejna sprawa... ciężko wordpressa nazwać CMSem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

przy podanych zarobkach te 2-3k mozna nazbierac w pare miesiecy...

 

imo serwis ma wartosc pieciocyfrowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli miałbym kupować to za około 2-3k PLN (mile widziane jakieś zniżki studenckie itp) i to jest max ile mógłbym dać.

 

No to ciezko mi by bylo brac cie pod uwage jako potencjalnego kienta zwlaszcza, ze od tej kwoty oczekujesz jeszcze znizki.

 

Wszystko tak naprawdę zależy od tego co kto będzie chciał potem z tym zrobić. Oczywiście Ty będziesz chciał sprzedać jak najdrożej: napisałeś się tekstów trochę, zaiwestowałeś w to czas.

 

Unikalna tresc to jedno, ale inna sprawa jest popularnosc samej nazwy / domeny i pozycja w G.

 

Zależy to przede wszystkim jak na to spojrzeć. Jeżeli będziesz chciał go sprzedać, daj znać - możemy ponegocjować :lol:.

 

Nie chce, ale chce sie zorientowac co do wartosci. Znac nie dam bo biorac pod uwage prace i naklady jakie w serwis wlorzylem kwota jaka proponuesz jest niereprezentatywna i obawiam sie, ze nie pokrywa kosztow stworzenia, wprowadzenia na odpowiednie pozycje w G. itd.

 

Kolejna sprawa... ciężko wordpressa nazwać CMSem :)

 

Jesli masz wątpliwości to zapraszam so Zapoznania sie z haslem w Wikipedii:

 

System zarządzania treścią (ang. Content Management System - CMS) jest to jedna lub zestaw aplikacji internetowych pozwalających na łatwe utworzenie oraz późniejszą aktualizację i rozbudowę serwisu WWW przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie zarządzanym poprzez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to ciezko mi by bylo brac cie pod uwage jako potencjalnego kienta zwlaszcza, ze od tej kwoty oczekujesz jeszcze znizki.

Wiem co będę chciał z tym serwisem zrobić i jak go wykorzystać, cena jaką podałem jest na podstawie tego kryterium

Unikalna tresc to jedno, ale inna sprawa jest popularnosc samej nazwy / domeny i pozycja w G.

No jasne,nie mam pewności kiedy apple będzie chciało mi tą domenę zabrać... Jest pewne ryzyko, ale o tym już nie wspomniałeś.
imo serwis ma wartosc pieciocyfrowa

To kup :lol:. Jeżeli chcesz poprawić samopoczucie właścicielowi serwisu to chyba Ci się udało.

Jako kupujący będę chciał kupić jak najtaniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem co będę chciał z tym serwisem zrobić i jak go wykorzystać, cena jaką podałem jest na podstawie tego kryterium

 

To moze zdradzisz mi / nam to tajemnicze kryterium? Skoro jest takie tanie to moze sami z niego skorzystamy w przyszlosci :)?

 

No jasne,nie mam pewności kiedy apple będzie chciało mi tą domenę zabrać... Jest pewne ryzyko, ale o tym już nie wspomniałeś.

 

To raczej czysta abstrakcja chyba, ze bedzesz pod tym adresem rozprowadzal nie legalne oprogramowanie, a i to tez watpliwe bo wczesniej cie zamkna niz zabiora domene.

 

To kup :). Jeżeli chcesz poprawić samopoczucie właścicielowi serwisu to chyba Ci się udało.

Jako kupujący będę chciał kupić jak najtaniej.

 

Pomiedzy checia kupna, a kupnem lezy duza przestrzn, a ja jak pisalem Ci wczesniej nie zamerzam serwisu sprzedac tylko zorientowac sie w jego wartosci, ale nawet gdyby tak bylo to jak pisalem Ci tyez wczesniej taka kwota jest wykluczona z zalorzenia z powodow jakie napisalem Ci wczesniej jak tez z powodow jakie podal Michal i wcale nie mialo to wplywu na moje samopoczucie, ktore jest i tak srednie niezaleznie od tego jak i na ile wycenia ktos moje strony :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×