Jump to content
Sign in to follow this  
Pietia

Nowy (?) trend w reklamie w Internecie (?)

Recommended Posts

Dzisiaj trafiłem na ten artykuł:

 

http://www.plotek.pl/plotek/1,78648,4878263.html

 

Moim skromnym zdaniem ludzie, którzy to wymyślili, są geniuszami :) Ciekaw jestem tylko, za ile (i czy w ogóle) jakieś media podchwycą temat. Ad rem jednak, nie chodzi mi o samą koncepcję artykułu sponsorowanego, bo ta znana jest już od dość dawna. Artykuły takie powinny być jednak opatrzone odpowiednią adnotacją (reklama, artykuł sponsorowany). Czy serwisy plotkowe są sposobem, by to obejść? Ich wydawcy zawsze mogą się wykpić przecież, że informacja jest plotką, zasłyszaną, przesłaną przez internautę, zdobytą w jakikolwiek inny sposób. Setki możliwości, ale też i setki pytań i wątpliwości :D

 

Swoją drogą, Agora upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu, bo przy okazji zareklamowała swój nowy serwis Bryla.pl.

 

Pomijam kwestię komentarzy pod artykułem, bo naprawdę nie wiem, czy one są pisane na serio (choć w głębi duszy mam nadzieję, że nie :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W reklamie dzieją się takie rzeczy, jak kilka lat temu próba kreowania rynku, poprzez wysłanie ludzi na ulicę z telefonami na, którzy ostencacyjnie fotografują i rozsyłają mmsy, czy marketing wirusowy, że plotka to sposób nienowy, na zachodzie są firmy, które specjalizują się w tego typie reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×