Jump to content
Sign in to follow this  
betka

Gdzie najtaniej można kupić domeny?

Recommended Posts

Witajcie, piszę do Was, ponieważ AZ wprowadzilo sporo zmian... chodzi o to, iz do tej pory myślałam że AZ jest najtańszym portalem jeśli chodzi kupno/sprzedaż domen... Jednak dziś zauważyłam że AZ znacznie podniosło ceny, dlatego pytam tych bardziej doświadczonych :( czy jest jakiś inny portal, który jest tańszy od AZ. Może zrobilibyśmy wspólnie jakiś rankig, aby osoby poczatkujace i nie tylko miały większe rozeznanie ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tanią rejestrację - nie wiem.

Natomiast najtańsze odnowienia ma dropped i premium (chyba, że się coś zmieniło).

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites

do rozważenia pozostaje, czy szukasz najtańszego, czy względnie taniego, ale pewnego rejestratora :]

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba najniższe ceny aktualnie (dla każdego - nie tylko dla hurtowników) ma ovh: http://www.ovh.pl/domeny/

natomiast osobiście nie jestem w stanie zdzierżyć ich panelu i niektórych specyficznych procedur, ale o tym warto przekonać się samemu, bo każdy ma inne przyzwyczajenia :(

 

niskie ceny znajdziesz też w AfterMarkecie: http://www.aftermarket.pl/prices.htm - przed podjęciem decyzji o przenosinach, sugerowałabym poczytać wątki z ostatniego mniej więcej miesiąca na temat AM, bo trochę problemów mieli i dały się one odczuć klientom (oby już przeszły).

 

Odradzam promocje: domena za 0 PLN, bo jeśli Rejestrator oddaje domeny za free, to zazwyczaj odbija sobie ceną odnowień.

 

Prywatnie - większość swoich nazw mam w premium (im więcej nazw utrzymujesz w serwisie, tym niższe ceny: https://premium.pl/prices/view.html?type=default ) z powodów wszelakich: od cen "do przyjęcia" z mojego punktu widzenia, przez wygodę panelu, po dobrą i szybką obsługę - również tu na forum (i jeszcze kilka powodów pomiędzy).

 

a kilka tych najcenniejszych trzymam sobie w takim jednym drogim molochu - na wszelki wypadek ;-)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie ma już pakietu za 250.000zł w AM. Koszt jednej domeny to 5zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT

Wymyślić 50.000 nazw domen do rejestracji z palca to już duża sztuka, a zarobić na tym jeszcze - to chyba już wirtuozeria... ;)

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ ma drogie domeny - wszystkie już od nich zabrałem.

Teraz domeny trzymam w Hekko. Przy ostatnim zakładaniu konta dostałem domenę PL za darmo. A hosting mam u nich od dobrych kilku lat - zarówno pod zaplecza jak i normalne strony. Jak dotąd żadnych większych problemów nie było. Istotny jest dla mnie bardzo dobry kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dij, tylko że Hekko (reseller Consulting Service) przy AZ/AM/Premium to jak maluch przy formule 1. Darmowa .pl niewiele tu zmienia, spróbuj zrobić cesje domeny kupionej w Consulting S. nie mając drukarki i skanu dowodu osobistego :)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzisz, że dij nie wie o tym ? ;)

Możliwe, tylko to tak jakby na forum inwestycji w metale szlachetne polecać tombak ;) Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ ma drogie domeny - wszystkie już od nich zabrałem.

Teraz domeny trzymam w Hekko. Przy ostatnim zakładaniu konta dostałem domenę PL za darmo. A hosting mam u nich od dobrych kilku lat - zarówno pod zaplecza jak i normalne strony. Jak dotąd żadnych większych problemów nie było. Istotny jest dla mnie bardzo dobry kontakt.

 

Cieszymy się razem z Twojego szczęścia i darmowej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nie wiedziałem o tym, i nigdy nie miałem takiego problemu. Mnie przy zakupie domeny zależy na najniższym koszcie i pewnym rejestratorze. U nich moim zdaniem to mam. W Az trzymałem domeny długo, ale koszty były zbyt wysokie. Nadal przedłużenie PL kosztuje 120 brutto? Każdy niech wydaje kasę tak jak mu to odpowiada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba zawsze negocjować cenę jak posiada się należyta liczbę domen. Zawsze to parę złotówek mniej.

W az.pl niezależnie od ilości domen można negocjować ceny i powiem szczerze, że można dostać naprawdę dobrą ofertę !

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna oferta panowie ;-) Na Hekko za przedłużenie Pl-ki zapłacę 54 zeta brutto, a wystarczy, że zarejestruję 500 domen i mam prawie to samo w AZ, super ;-) Takie ilości rezerwują tylko pozycjonerzy, pod zaplecze i raczej domeny PL zajmują w tym gronie niewielkie miejsce. Nie widzę sensu takiego przepłacania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×