Jump to content

Recommended Posts

kosmetolozka.pl

 

i gdzie warto je wystawić, żeby w miarę szybko i za dobrą kapustę sprzedać? <_<

 

 

Sam piszesz że ja :ph34r: rejestruje. A ty nie lepsze masz :D Pozdrawiam Dla mnie to stwór :D

Edited by piotrurbanski

Share this post


Link to post
Share on other sites

kosmetolozka.pl

 

i gdzie warto je wystawić, żeby w miarę szybko i za dobrą kapustę sprzedać? <_<

Gdyby ktoś posiadał taką wiedzę z pewnością zrobiłby to przed Tobą ;)

Za ładną główkę kapusty może uda Ci się pchnąć na targu (handel wymienny) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna kapusta kosztuje około 3 zł - ostatnio na obiad robiłam ;)

Domena durna i nikt poważny się tak nie poniży żeby pod czymś takim swój biznes reklamować. (Choć sporo Pań w tej branży intelektem nie grzeszy). KosmetoLozka to jedyna dla niej szansa więc dokup sobie IDN-a aby mieć komplet :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fraza w domenie jest poprawna, nawet za bardzo. To tak jak z wymawianiem wyrazu "jabłko" jako "jabyłyko", a nie "japko". Paradoksalnie przesadna poprawność też jest traktowana jako błąd. Ludzie wolą uroszczenia, drogę na skróty. Częściej mówią "meczy" w kontekście rozegranych spotkań piłkarskich, choć bardziej wskazane jest "meczów". I ten zawód ma swój mniej poprawny, a jednak zdecydowanie bardziej popularny odpowiednik "kosmetyczka" (zamiast kosmetolożki), choć to też kobiecy przybornik). Nawet słownik mi na czerwono podkreśla "kosmetolożkę". Co potwierdza też sjp.pl:

 

clipboard02hex.jpg

 

Pytanie jest na koniec; czy jakbyś był w tej branży, to nie miałbyś oporów postawić na tej domenie serwisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fraza w domenie jest poprawna, nawet za bardzo. To tak jak z wymawianiem wyrazu "jabłko" jako "jabyłyko", a nie "japko". Paradoksalnie przesadna poprawność też jest traktowana jako błąd. Ludzie wolą uroszczenia, drogę na skróty. Częściej mówią "meczy" w kontekście rozegranych spotkań piłkarskich, choć bardziej wskazane jest "meczów". I ten zawód ma swój mniej poprawny, a jednak zdecydowanie bardziej popularny odpowiednik "kosmetyczka" (zamiast kosmetolożki), choć to też kobiecy przybornik). Nawet słownik mi na czerwono podkreśla "kosmetolożkę". Co potwierdza też sjp.pl:

 

clipboard02hex.jpg

 

Pytanie jest na koniec; czy jakbyś był w tej branży, to nie miałbyś oporów postawić na tej domenie serwisu?

 

Koniec końców, uważam, że skoro istnieje taki zawód/profesja jak kosmetolożka, bo istnieje, a język polski ewoluuje i przy okazji wszystkie keywordy w tej tematyce są zajęte, domena wraz z IDN-em znajdzie nabywcę.

 

Wiem, że końcówka "-lożka" to feministyczna nowomowa, ale nie zaprzeczymy istnienia takiego słowa.

Niepotrzebne są argumenty w stylu "durna domena", czy o poniżaniu się właściciela strony pod tym keywordem, to obniża poziom rozmowy.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fraza w domenie jest poprawna, nawet za bardzo. To tak jak z wymawianiem wyrazu "jabłko" jako "jabyłyko", a nie "japko". Paradoksalnie przesadna poprawność też jest traktowana jako błąd. Ludzie wolą uroszczenia, drogę na skróty. Częściej mówią "meczy" w kontekście rozegranych spotkań piłkarskich, choć bardziej wskazane jest "meczów". I ten zawód ma swój mniej poprawny, a jednak zdecydowanie bardziej popularny odpowiednik "kosmetyczka" (zamiast kosmetolożki), choć to też kobiecy przybornik). Nawet słownik mi na czerwono podkreśla "kosmetolożkę". Co potwierdza też sjp.pl:

(...)

 

Pytanie jest na koniec; czy jakbyś był w tej branży, to nie miałbyś oporów postawić na tej domenie serwisu?

 

Bardzo profesjonalna i wyczerpujaca ocena.

Do tego co napisał exallwave dodam, że obok poprawności słownikowej liczy się także tzw. uzus (lub jak kto woli "usus") językowy, czyli praktyka używania takiej, a nie innej formy językowej. I tu calkowita zgoda, że "kosmetolożka" nie weszła do potocznego języka. Nie zgadzam się jednak z opinią jednego z poprzedników (i w dodatku te osobiste wycieczki, typu, mnie oceniasz, a sam masz ninje), że to "stwór", w domyśle totalna ninja. Myślę, że jakąś niewielką wartość ma, ale bardziej nie dla salonu kosmetycznego, ale dla osoby (podmiotu), która chciałaby podkreślić "naukowość" swojej dziedziny lub jest zagorzałą feministką i preferuje wszelkie formy z "-lożka".

Ja bym ustawił cenę na średnio-wysokie xxx i czekał, bez pewności, że KK się znajdzie w ciągu roku. Nad ewentualnym przedłużeniem bym się mocno zastanawiał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrzymał bym rok, jak nie będzie zainteresowania puścił bym wolno. Jeśli się już trafi klient to każdą średnią i wyższą xxx propozycje bym przyjął.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo profesjonalna i wyczerpujaca ocena.

Do tego co napisał exallwave dodam, że obok poprawności słownikowej liczy się także tzw. uzus (lub jak kto woli "usus") językowy, czyli praktyka używania takiej, a nie innej formy językowej. I tu calkowita zgoda, że "kosmetolożka" nie weszła do potocznego języka. Nie zgadzam się jednak z opinią jednego z poprzedników (i w dodatku te osobiste wycieczki, typu, mnie oceniasz, a sam masz ninje), że to "stwór", w domyśle totalna ninja. Myślę, że jakąś niewielką wartość ma, ale bardziej nie dla salonu kosmetycznego, ale dla osoby (podmiotu), która chciałaby podkreślić "naukowość" swojej dziedziny lub jest zagorzałą feministką i preferuje wszelkie formy z "-lożka".

Ja bym ustawił cenę na średnio-wysokie xxx i czekał, bez pewności, że KK się znajdzie w ciągu roku. Nad ewentualnym przedłużeniem bym się mocno zastanawiał.

 

Andrasz, Zabaco- dzięki za opinie :) . Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

kosmetolozka.pl

 

i gdzie warto je wystawić, żeby w miarę szybko i za dobrą kapustę sprzedać? <_<

Sprzedać? W sumie takie kapuściane domeny to faktycznie tylko na allegro. I tam może ktoś zaoferuje kapustę ze swojego pola. Bo inaczej nie widzę szans na sprzedaż domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba mam od rana zaćmienie, jakieś cisnienie nie za bardzo, bo myślałem że chodzi o jakieś kosmetołóżka:))

 

a w temacie to mam dermokonsultantka w .pl i zero zapytań...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×