Jump to content
Sign in to follow this  
kochajacy

Bać się odebrania czy nie

Recommended Posts

Cześć - piszę tu po raz pierwszy.

 

Mam kilka ciekawych domen, na nich kilka serwisów, ale i plany wobec nieużywanych. Sa wśród nich takie, które sa dość popularnymi określeniami, ze słownika.

 

Jedna to przymiotnik, coś jak "fajny.pl" - pozytywne określenie. Inna to szerokie pojęcie, na przykład jak "taniec.pl" . Nie chcę podawać dokładnych nazw.

 

Czy powinienem być ostrożny z nimi? Czy mam szansę na odebranie przez kogoś?

 

Nie mam zarezerwowanych znaków z powodów kosztów. Moja firma nie nazywa się jak te domeny.

 

Czytam inne wątki i nie mając waszego doświadczenia trudno samemu nabrać rozeznania.

 

Pomóżcie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę chyba wszystko w tym temacie jest już na forum. Poza tym jak nie podajesz konkretnej nazwy, nie oczekuj konkretnych odpowiedzi ;-)

 

PS. Ciekawy nick :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz domenę firmy która nie jest wyrazem słownikowym np. Nike.pl, Intel.pl itp. to możesz mieć kłopot. Ale jeżeli jest to wyraz na codzień występujący w słowniku np. dobrze.pl, fajnie.pl, zakupy.pl, auto.pl to nie masz się czego obawiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz domenę firmy która nie jest wyrazem słownikowym np. Nike.pl, Intel.pl itp. to możesz mieć kłopot. Ale jeżeli jest to wyraz na codzień występujący w słowniku np. dobrze.pl, fajnie.pl, zakupy.pl, auto.pl to nie masz się czego obawiać.

 

Właśnie znalazłem wolną domenę o nazwie mineralka.pl Słowo to występuje w słowniku pwn ale jednocześnie jest zastrzeżoną nazwą produktu. Wycisną mnie czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×