Jump to content
Sign in to follow this  
creator

Zmiana danych osobowych na sedo

Recommended Posts

Witam,

 

Po raz kolejny zgłosił się do mnie kupie na sedo (tym razem z Włoch) zainteresowany kupnem jednej z mojej domen .eu

W sumie byłem już gotowy sprzedać domenę ale zauważyłem, że konto w sedo mam "na siebie" a wolał bym sprzedawać domenę na kogoś innego (po prostu nie chcę mieszać rynku domenowego z moją firmą). Niestety nigdzie w panelu sedo nie widzę opcji zmiany danych osobowych. Czy ktoś wie co mogę zrobić w takiej sytuacji nie tracąc kupca? Oczywiście mógłbym zrobić 2 konto na sedo na tą osobę, która ma sprzedać tą domenę (w sumie to nawet na nią ta domena jest zarejestrowana we whois) ale wtedy przy przenoszeniu tracę kupca i nie mam pewności czy znowu złoży ofertę.

 

Przy okazji spytam jak odbywa się sprzedaż domen .eu przez sedo. Jakie kroki muszę po kolei poczynić aby ją sprzedać?

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogadaj sie z supportem sedo.

 

Już do nich napisałem zobaczymy co odpowiedzą.

 

Opcja zmiany danych osobowych jest w menu, pozycja My Sedo -> My Account.

Byłem już wcześniej na tej podstronie i możemy tam edytować adres zamieszkania, numer telefonu itp. ale imię i nazwisko jest w polu, które nie zostało udostępnione do edycji.

Edited by creator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem już wcześniej na tej podstronie i możemy tam edytować adres zamieszkania, numer telefonu itp. ale imię i nazwisko jest w polu, które nie zostało udostępnione do edycji.

 

Faktycznie - nie zwróciłem uwagi na ten detal.

 

No to wtedy pomysł, żeby napisać do supportu Sedo jest jedynym rozwiązaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogadałem się na chacie sedo - polecam. Pomimo mojego łamanego angielskiego wszystko zostało zmienione tak jak chciałem.

 

Przy okazji ponownie proszę o odpowiedź jak wygląda sprzedaż domen .EU

Mam wystawioną na sedo - dostałem ofertę - kliknę Sell i co dalej? Bo z tego co kojarzę tutaj nie ma czegoś takiego jak authinfo... cesji papierowej też mam nadzieje, że z zagranicznym kupcem nie muszę przeprowadzać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogadałem się na chacie sedo - polecam. Pomimo mojego łamanego angielskiego wszystko zostało zmienione tak jak chciałem.

 

Przy okazji ponownie proszę o odpowiedź jak wygląda sprzedaż domen .EU

Mam wystawioną na sedo - dostałem ofertę - kliknę Sell i co dalej? Bo z tego co kojarzę tutaj nie ma czegoś takiego jak authinfo... cesji papierowej też mam nadzieje, że z zagranicznym kupcem nie muszę przeprowadzać?

 

Wszystko Ci powie osoba prowadząca transakcję, bo każdą transakcję prowadzi jakaś osoba, tu nie ma automatu jak np. na AM. Jeśli czegoś nie będziesz wiedział / nie będziesz pewny to też możesz zapytać tej osoby.

 

Ogólnie jest tak:

- czekasz na wpłatę pieniędzy przez klienta na konto bankowe Sedo Escrow - to będzie odnotowane w panelu,

- po wpłacie domena będzie przeniesiona na konto Sedo u jakiegoś rejestratora (osoba prowadząca transakcję zleci przeniesienie tej domeny, a Ty tylko musisz kliknąć w link potwierdzający transfer - dla .eu),

- gdy domena będzie już na koncie Sedo to środki z Escrow będą przekazane i możesz je już wypłacić na konto bankowe.

 

To kończy transakcję, Sedo potem przeniesie domenę ze swojego konta u rejestratora w na konto klienta (u rejestratora, u którego będzie chciał), ale tym nie musisz się już martwić, dogadają już wszystko z klientem.

 

Aha - może się zdarzyć, że do wypłaty środków będziesz musiał wgrać pdf-a faktury lub invoice (jeśli klient o to poprosi), cesja papierowa na pewno nie będzie potrzebna.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A (jak przykładowo mam domenę w az.pl) i mam przy niej opcje "Zmień abonenta" tam też coś muszę robić? (bo wyskakuje tam, że opłata za cesje to 49,00zł)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A (jak przykładowo mam domenę w az.pl) i mam przy niej opcje "Zmień abonenta" tam też coś muszę robić? (bo wyskakuje tam, że opłata za cesje to 49,00zł)

 

Sedo zmieni abonenta tej domeny, więc w samym AZ.pl nie musisz nic robić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×