Jump to content
kulas

vhm.pl za 10 tys zl?

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chcialbym sie poradzic odnosnie ceny domeny www.vhm.pl

 

Historia jest taka, ze od jakiegos chcialbym ja sprzedac. Na poczatku dostalem oferte od Pani 1000 zl, ale odmowilem. Dzis rano jakis Pan oficjalnie zaproponowal mi za ta domene 10 000 (dziesiec tysiecy zlotych).

 

O co tu chodzi? Dlaczego jest tyle warta i notuje kilkanascie uniq dziennie?

 

Moze okaze sie ryzykowne, ale chyba odmowie.. Na chleb mam a byc moze niedlugo naprawde konkretne pineniadze za nia bedzie mozna wziac.. Tak jak na przyklad slabo wyceniona fly.pl poszla za ponad 20 000?

 

Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam

Kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy jak leży ;)

 

Domena jest warta tyle ile ktoś jest za nią dać. (o ile to nie żart - czego Ci nie życzę)

 

Jeśli szanowny Pan oferuje Ci 10k to ja na moim miejscu sprzedałbym tą domenę i z allegro zgarnąłbym za tą kasę gc.p oraz zs.pl :P [to nie reklama-nie mam powiązania ze sprzedawcą, po prostu podaje przykład]

Share this post


Link to post
Share on other sites

To właśnie lubię w domenach, adres o wartości ......(pominę jej wartość) złotych nagle może okazać sie kurą znoszącą złote nowe polskie...W Polsce jest hotel o tej nazwie i nie ma on swojej domeny, jest także kilka zagranicznych firm też o tej nazwie, może

jakaś firma chce prowadzić interesy w naszym kraju...Szkoda że nie masz jej zaparkowanej na swoim hostingu bo wiedziałbyś skąd są wejścia.Powiem Ci co ja myślę i nie sugeruj się tym, myślę że taka cena za taką domenę to kosmiczna okazja.

Ktoś dostał orgazmu bo fly.pl rzekomo została sprzedana za ogromne pieniądze i teraz trzyliterówki będą domenami za miliony

a ja osobiście mam uczulenie na trzyliterówki - dziwne domeny bez składy i do tego w większości trudne do zapamiętania i sądze że takie domeny nigdy nie będą cenne bo idąc tym tokiem myślenia to za jakiś czas czteroliterówki będą też za grube miliony juz to widzę jak ludzie rozdrapują sobie domeny typu vjxl.pl he...

Dlatego gdyby ja był na twoim miejscu nie zastanawiałbym się bo firma czy też osoba może zarejestrować sobie 100 wariacji na temat domeny vhm a Ty będziesz zmuszony sprzedać ją na Allegro - oczywiście za miliony :P

Z drugiej strony taka cena pokazuje jak oferent jest potrzebujący, może się okazać że powstaje nowa telewizja, sieć komórkowa

lub cokolwiek innego i zamiast za 100 tysięcy sprzedaż za 10 tysięcy i to jest właśnie ryzyk fizyk...Moze spytaj sie jaką firmę reprezentuje i może coś się dowiesz i wtedy będzie łatwiej podjąć Ci decyzję...

Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Dziekuje za szybkie info. Dokladnie tak jak piszecie. VHM to Hotel, ale nie sadze, ze to jest od ktos od nich. Moj znajomy ktory pracuje w jednej z czolowych gazet w Polsce od rana proboje sie dowiedziec cos o tej nazwie i jedyne co pasowaloby to wielka siec ekskluzywnych sieci galerii handlowych, ktora rzekomo ma powstac w Polsce w ciagu 2-4 lat, wiec wtedy cena jest "slaba", moim skromnym zdaniem. Pan twierdzi, ze jest osoba prywatna i nawet nie przeszkadza mu to, ze nie moge wystawic faktury. Wywolania w 85% sa z Polski, posostałe to USA, Germany, Netherlands.

 

Dowiedzialem, sie jeszcze ze VHM to byla jakas Gazeta, swego czasu jeszcze Google pokazywalo jakis skromny wynik.

 

Na chwile obecna raczej nie sprzedaje. Chyba ze www.tv1000.com.pl nie sprzeda sie jakos konkretniej.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na domenkę zarejestrowaną kilkanaście dni temu wynik chyba całkiem przyzwoity, o ile oczywiście są to poważne oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na domenkę zarejestrowaną kilkanaście dni temu wynik chyba całkiem przyzwoity, o ile oczywiście są to poważne oferty.

 

 

Generalnie ja w posiadaniu tej domeny jestem od 2 miesiecy, a co sie z nia dzialo wczesniej to nie mam pojecia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Ktoś dostał orgazmu bo fly.pl rzekomo została sprzedana za ogromne pieniądze i teraz trzyliterówki będą domenami za miliony

a ja osobiście mam uczulenie na trzyliterówki - dziwne domeny bez składy i do tego w większości trudne do zapamiętania i sądze że takie domeny nigdy nie będą cenne bo idąc tym tokiem myślenia to za jakiś czas czteroliterówki będą też za grube miliony juz to widzę jak ludzie rozdrapują sobie domeny typu vjxl.pl he...

 

Zgadzam się z teorią na ten temat.

 

A swoją drogą jakie widzieliście najdrożej sprzedane 3 literówki?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie widze niczego co mialo by odrozniac domene vhm.pl od setek innych trzyliterówek dlatego jak dla mnie sprzedawaj od razu za 10 tys.

 

Rzeczy nie zawsze takie są jak na pozór wyglądają.

 

Ktoś musi coś wiedzieć, jeżeli jest skłonny zapłacić xx 000 zł za domenę .pl.

 

Przykład z domeną fly.pl - większość się puka głowe i twierdzi, iż osiągneła niewiarygodną cenę, jednak w opini pewnej grupy osób, ktoś zrobił dobry interes kupując tą domenę.

W ciągu ok. roku pomnoży on wielokrotnie zainwestowane pieniądze.

Dla podpowiedzi polecam google ( fly + domain).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczy nie zawsze takie są jak na pozór wyglądają.

Ktoś musi coś wiedzieć, jeżeli jest skłonny zapłacić xx 000 zł za domenę .pl.

 

 

Dokładnie tak jest, ktoś coś wie dlatego mu zależy, choć czasem te parcie na domenę nie jest aż tak mocne - przykład z Netią

dokładnie to pokazuje. Netia ma swoją flagową usługę Net24 no i jaka może być domena do tej usługi? Oczywiscie net24.pl tyle że Netia która ma dziesiątki milionów euro zysku rocznie nie chciała zapłacic za domenę "śmieszne" 25 tysięcy złotych i zadowoliła się adresem w swojej domenie tak jak czyni to wiele zagranicznych firm które działają w Polsce (np. microsoft)

Piff niestety mimo moich usilnych starań i bojów z google wciąż nie wiem czemu ta domena jest tak cenna. Owszem jest biuro turystyczne jest przewoźnik lotniczy ale...

Z drugiej strony takie ceny cieszą bo rynek zaczyna dostrzegać wartość adresów internetowych a dla tych którzy sprzedają domeny to dobra wiadomość...

A tak właściwie to jestem ciekaw kiedy powstanie stowarzyszenie i związki zawodowe sprzedawców domen które będą broniły ich praw :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dowiedzialem sie ze VHM do 2010 roku bedzie wielka siecia marketow ze sprzetem elektronicznym.

 

Virtual Home Media (bo tak ma sie docelowo nazywac) bedzie nastawiony glownie na handel za pomoca interenetu. Maja miec osobna firme kurierska, ktora w ciagu doby bedzie dowiozic kazdy towar w kazde miejsce w kraju. Ta sama firma ma sie zajmowac gwarancja door to door. Siedzimy w domu, zamawiamy towar, na drugi dzien mamy kuriera pod drzwiami.. W sumie nic nowego, ale moze byc ciekawie. A przez 3 lata duzo jeszcze sie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
skąd masz takie info jak nawet na G pod "Virtual Home Media" nic nie ma :P

 

Przedstawiciel? ;)

 

Heh, na pewno albo ma źródła, albo wyssał to z .. palca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaki jest sens reklamowac cos co bedzie dopiero za 3 lata? I od kiedy goooooogle jest wyznacznikiem tego, czy ma sie cos pojawic czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezuuu ludzie.. co Was boli, że prowadzi się dyskusję? zazdrościcie, że temat jest popularny? daajcie na luz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

DawPi....

 

mnie napewno nic nie boli...

zazdroscic tematu..?? hmm... moze ty zazdroscisz skoro piszesz .. nie ja..;p

poprostu tu jest wycena a nie podniecanie sie przed monitorem 3 literowką..za rzekomo 10 tys:) i jeszcze jej nie sprzedac:)...eh.....i wynajdywanie co to znaczy..i wogole....daj Ty DawPi sobie na luz....bez urazu i obrazania prosze:)

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odgrzewam temat.

 

Jakie są dalsze losy tej domeny?

 

Z Moją Ładniejszą Połówką już dawno postanowiliśmy nie sprzedawać domeny. W ciągu roku dostałem tylko dwa pytania o sprzedaż via email, a Pan, który oferował 10k PLN nigdy więcej się nie odezwał :lol: Czasami, żałuję, ale tylko w chwilach słabości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×