Jump to content
Sign in to follow this  
Pablo

Ruch type-in

Recommended Posts

Chciałbym w tym miejscu postawić pytanie i zachęcić Was do podzielenia się spostrzeżeniami w temacie ruchu na portfelu.

 

Otóż:

Od kilku tygodni zauważam na swoich domenach znaczący ruch type-in pochodzący z Francji. Ruch ten pojawił się skokowo ok 2-3 tygodnie temu i trwa do dzisiaj. Być może jest tak, że na rynek wypłynęła jakaś gruba ryba w celu zrobienia zakupów? Czy ktoś z Was orientuje się od kogo on może pochodzić? A jak to jest u Was?

 

Pablo

 

P.S. Mam nadzieję, że dobrze umieściłem temat rozmowy. Jeśli nie proszę moderatora o przeniesienie do właściwego miejsca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może jest tak, że na rynek wypłynęła jakaś gruba ryba w celu zrobienia zakupów?

 

- nie rozumiem tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czasu do czasu zdarza sie, ze nagle wzrasta w znacznej mierze traffic na domenie, ktota dotychczas takiego nie miala.

Taki traffic znika najczesciej po kilku dniach albo tygodniach. Nagly wzrost trafficu ma zawsze swoje zrodlo i czasami da sie je znalezc.

Najczestsze przyczyny:

 

- reklama w TV z podobna domena lub z taka sama ale np. z myslnikiem.

- inna promocja podobnej domeny lub tej samej nazwy z innym rozszerzeniem.

- ktos wstawil pomylkowo link z twoim zamiast z innym rozszerzeniem albo zamiast z kreska link bez kreski itd.

- domena pojawila sie nagle np. we francuskim google.fr na pierwszej stronie (albo w innych wyszukiwarkach).

 

Moja domena worldload.com jest ladna nazwa ale nic poza tym. Przed moja rejestracja nie byla nigdy zarejestrowana.

Takie nazwy maja naturalnie tylko minimalny traffic, jezeli w ogole takowy maja. Moja domena miala 5-10 unique

miesiecznie.

 

Przed paroma miesiacami zarejestrowal ktos world-load.com i uruchomil bardzo dobry projekt. Moja domena

ma w tej chwili okolo tysiaca odwiedzin dziennie (!) i zarabia tez pare dolarow dziennie na linkach.

 

To nie czeste ale zdarza sie raz na jakis czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może jest tak, że na rynek wypłynęła jakaś gruba ryba w celu zrobienia zakupów?

 

- nie rozumiem tego.

 

Chodziło mi w tych słowach o to, że może jakiś większy inwestor wybrał się na zakupy do swojego portfela i rozgląda się po rynku domen w Polsce m.in.

 

A co do ruchu to nie jest to taki skrajny przypadek jak prezentuje DELI ale jest to kilka odsłon dziennie na dużej szerokości portfela, m.in na domenach na których np. przez jakiś czas nic się nie działo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi w tych słowach o to, że może jakiś większy inwestor wybrał się na zakupy do swojego portfela i rozgląda się po rynku domen w Polsce m.in.

 

I w tym celu robi ruch na domenie ? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×