Jump to content
Sign in to follow this  
kwalejko

Domena internetowa - co to jest?

Recommended Posts

Piszesz doktorat z domen, czy chcesz jakąś sprzedać?

 

No właśnie - ja zrozumiałem z wątku, że ta definicja jest potrzebna do spisania umowy kupna-sprzedaży domeny.

Tu jest całkiem dobry wzór umowy kupna-sprzedaży domeny - http://di.pl/topic/3132-wzor-umowy-kupnasprzedazy

 

Pierwsze słyszę, żeby ktoś chciał, żeby w umowie było zawarte co to jest domena. W umowie kupna-sprzedaży samochodu też nie piszesz, że samochód jest pojazdem mechanicznym służącym do przewozu osób lub ładunków, bo to jest oczywiste - dla kupującego i sprzedającego. ;-) Jeśli ktoś nie wie co kupuje to po co to kupuje? ;-)

 

Jak klient się boi, że domena-internetowa-co-to-jest nie trafi do niego to można namówić go do zakupu jej przez jedną z ogólnodostępnych zaufanych giełd domen, która w 100% zabezpieczy taką transakcję i tyle.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc wyjaśniam :-)

 

Przygotowuję umowę na Pozycjonowanie stron. Nie umowę na sprzedaż domeny.

W takiej umowie, musi byc konkretnie określone w słowniku pojęć co znaczą onkretne terminy (bo ludzie, którzy przychodzą pozycjonować stronę często nie wiedzą co oznacza termin, domena, pozycjonowanie stron, serwis internetowy).

Nie trzeba pisac pracy doktorskiej, aby określić termin: domena, chociaż jak widzę sami domeniarze mają z tym problem :-)

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wtedy zwracam honor. :-) Oczywiście zgadzam się z tym, że w takiej umowie na pozycjonowanie może być już potrzeba zawarcia terminu czym jest domena internetowa, bo różni klienci się zdarzają.

 

Mogę podrzucić w sumie gotowy i sprawdzony wzór umowy na pozycjonowanie stron, bo firma, w której pracuję zajmuje się m.in. pozycjonowaniem. Akurat ja osobiście się tym nie zajmuję, ale widziałem tę umowę - wyglądała na solidną, szczególnie, że firma pozycjonuje też strony bardzo dużych klientów.

 

Wzór będę mógł jednak dopiero podrzucić w poniedziałek. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że możesz w ten sposób dysponować tym wzorem? Pytam, żebyś nie miał potem kłopotów. Ludzie czasem zapominają, że umowy czy regulaminy też są objęte prawem autorskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że możesz w ten sposób dysponować tym wzorem? Pytam, żebyś nie miał potem kłopotów. Ludzie czasem zapominają, że umowy czy regulaminy też są objęte prawem autorskim.

 

To oczywiście wiem, ale wysłanie umowy "do wglądu" nie oznacza automatycznie zgody na wykorzystanie całego wzoru umowy. Wzór wysyłam tylko dla porównania z wzorem, który Krzysztofowi ułożyła Pani Prawnik (z tego co pisał na PW), gdzie interesują ich bardziej pewne tylko zapisy i definicje (gdzie część pewnie była i u nas wzięta z podobnych umów - których nigdy nie ułożysz różnych w 100%).

 

Ale masz rację - lepiej będzie jak zapytam o "specjalną" zgodę osobę z szefostwa tego działu pozycjonowania, wyjaśniając jak tu sprawa wygląda, bo coś ostatnio Kłopoty stają się moim drugim imieniem. ;) Dziękuję za przestrogę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda, umowa jest praktycznie na ukończeniu. A umowa by była potrzebna ewentualnie do jakiegoś wglądu, może coś się pominęło :-)

Jednak jak sami widzicie, nawet tym, którzy żyją z domen, jest dosyć trudno zdefiniować domenę, podobnie miałem na innym forum z określeniem: serwis internetowy, ale myślę, ze udało sie wybrnąć z tego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×