Jump to content
Sign in to follow this  
drskoczy

pogadaj.se

Recommended Posts

idea zaimeka zwrotnego se - to wykorzystanie wyplasowanego w umyśle zwrotu se np. "daj se z tym spokój" (mimo, iż jest on błędem językowym) jest bardzo mocno zakorzeniony w mowie słowiańskiej. kombinacja z czasownikiem wpisuje się idealnie w strategię AIDA.

 

Coś jak ugotuj.to - ugotuj.se

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) mimo, iż jest on błędem językowym jest bardzo mocno zakorzeniony w mowie słowiańskiej (...)

 

Coś jak ugotuj.to - ugotuj.se

 

I właśnie ten, jak nazywasz błąd językowy, który ja traktuję bardziej jako niechlujstwo językowe - niweluje szanse tej domeny.

Sam porównaj "ugotuj to" i "ugotuj se". Różnica jest wyraźna. A ponieważ przy "pogadaj" już się nie da (chociaż fajnie może brzmieć na przykład "pogadaj.my"), to cały pomysł jest chybiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pytanie tylko o siłę marketingową, czy przypadkiem początkowy szok estetyczny który i tak w czasie wyplasuje końcówkę .se która nie będziekojarzona s zaimkiem "sobie" tylko zwyczajniem słowem se jak com biz rog czy net nie jest w tym przypadku asem.

 

ideą jest polaryzacja i wybiecie się z tłumu, korzyści tego efektu chyba nie trzeba wyliczać.

 

http://www.deserland.pl/my-o-sobie.html

 

czy wg. tej teorii domena ugotuj.eu jest bardziej chwytliwa niż ugotuj.se ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideą jest polaryzacja i wybiecie się z tłumu, korzyści tego efektu chyba nie trzeba wyliczać.

 

Używanie egzotycznych końcówek kończy się to tym, że większość ruchu idzie na odpowiednik w domenie .pl, bo przyzwyczajenia użytkowników są bardzo mocne i naturalnym odruchem jest wpisywanie końcówki .pl dla polskich witryn. Było to już wielokrotnie dyskutowane na forum, bo sporo ludzi już eksperymentowało z takimi domenami. Większość raczej bezowocnie.

 

 

# Pogadaj.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używanie egzotycznych końcówek kończy się to tym, że większość ruchu idzie na odpowiednik w domenie .pl, bo przyzwyczajenia użytkowników są bardzo mocne i naturalnym odruchem jest wpisywanie końcówki .pl dla polskich witryn. Było to już wielokrotnie dyskutowane na forum, bo sporo ludzi już eksperymentowało z takimi domenami. Większość raczej bezowocnie.

 

 

# Pogadaj.pl

Obaj dyskutujecie o dwóch różnych rzeczach:

@drskoczy o projekcie (serwisie) pod omawianą domeną a Ty o samej domenie.

Nic dziwnego, że Wasze opinie są diametralnie różne.

Być może potencjalny nabywca/KK wolałby zarejestrować tę szwedzką domenę i stworzyć wyróżniający się projekt niż odkupić domenę za kilka/kilkanaście x-sów, która nie posiada żadnej zdolności odróżniającej się w "tłumie" a zwłaszcza w wyszukiwarce.

Przechwytywanie ruchu z powodu wpisywania domeny z roszerzeniem .pl w pasek adresu przeglądarki - bo pewnie to masz na myśli - odchodzi/odeszło do lamusa.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też czasami zapominam dając tu domenę do wyceny, że 99% osób stąd oceni ją pod kątem szans na znalezienie jakiegoś bogatego KK, a nie pod kątem tego, że ta domena może się nadawać na postawienie na niej jakieś strony, która nie musi zaraz być poważną stroną firmową.

Wg mnie jak najbardziej można coś postawić na takiej domenie licząc na ten efekt marketingowy. O ile się ma do kompletu pogadajse.pl bo tam na pewno część ruchu by uciekła.

BTW zarezerwowałem teraz pogadajse.pl i NIE ZAMIERZAM opłacać jej rejestracji - tak ci tylko robię przysługę żeby nikt ci nie sprzątnął tej domeny i nie wołał za nią 10K :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw. masz np. dwa adresy pod którymi są strony PP biura podróży - odpocznij.pl i odpocznij.se

 

chcesz stworzyć kampanię reklamową z użyciem np. marketingu wirusowego, szeptanego czy nawet reklamy konwencjonalnej. Jak myślisz, gdzie będzie łatwiej swtorzyć dobrą i co najważniejsze chwytliwą reklamę?

 

myśle, że jest tu wielki potencjał do serwisów społecznościowych typu kwejki i demotywatory:

 

np.

 

pierdnij.se czy piernij.se - przecież tą domenę gimbusy zmiażdżą w klasie. każdy gimb będzie chciał mieć piernij.se na fejsie bo będzie cool i w deche.

Edited by drskoczy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, jestem tu nowy i zaciekawił mnie ten wątek.

Jeden z przedmówców sensownie się wypowiedział zwracając uwagę na fakt właściwego prowadzenia rozważań. Sama dyskusja nad pogadaj.se niczego nie wnosi. Zasadnicze pytanie - co ma stać za tą domeną ?

 

Przyszedł mi do głowy taki pomysł (bo gdy dostrzegłem pogadaj.se od razu uśmiechnąłem się), że ciekawie wyglądałby pod tą nazwą operator tel. kom jak kiedyś sami swoi (chyba z plus gsm)

Tylko pytanie czy ciemny lud to kupi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tylko pytanie czy ciemny lud to kupi ?

 

Kiedyś znane były serwisy subdomena.to.jest.to . Ja takie sprawy lubię - żartobliwe wykorzystanie domen zagranicznych.

 

Ale jak jesteś nowy, nie daj się nabrać - na handel tylko: pogadaj.pl, tylko to się sprzeda. pogadaj.se jest tylko dla jajcarzy, webmasterów z jajami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okazuje się, że pod pogadaj.pl stoi jakieś tanie gadanie.

 

Ja takie sprawy lubię - żartobliwe wykorzystanie domen zagranicznych.

To chyba dobrze, że nie są to odruchy wymiotne ;)

 

Nie znam się i nie będę już głosu zabierał - zagadałem bo urzekł mnie ten temat.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami jest trochę jak z lotto, jednym się udaje drugim nie. Fakt, że ważne jest co pod nią stoi. Agorze udało się ugotuj.to, Interia poległa ze zrobie.to - efekt świeżości domen *.to jest niepodważalny - rosną nowe serwisy wyslij.to, kocham.to, zaplac.to.

 

Rynek *.pl dusi się już od kilku lat. serwisy na siłę plasują się przechodzonymi już zwrotami otosklep, otowedka, allemieszkanie, lokalo, itd... ile czasu i kasy potrzeba, że wyplasować ten zwrot w głowie internauty.

 

Serwisy kocham.to, ugotuj.to wygrały bo, domena domena jest czasownikiem, wyplasowanym w umyśle, od kiedy potrafimy mówić, ale w przypadku *.se dochodzi jeszcze efekt polaryzacji, o którym jak widać mało kto słyszał.

 

To jest tak jak z Dodą, jak zaczynała karierę wszyscy śpiewali to samo gówno, ona podobnie, ale wyróżniała się zachowaniem, dlatego zwróciła na siebie uwagę. Jakby tego nie zrobiła byłaby kolejną Frytką. Lud docenił jej inność, a kwestię wokalu pozostawiła na drugim planie. Z czasem jednak nawet Ci którzy jej nienawidzili potulnie śpiewali katharsis.

 

BTW. ciekaw pomysł z tym operatorem, w orange jest chyba coś w stylu pogadajcie sobie.

 

A co jakby połączyć siły, portalu społecznościowego, komunikatora i operatora telefonii komórkowej w jednym - POGADAJ SE!

 

Dzięki za udział w dyskusji i ciekawe spostrzeżenia.

Edited by drskoczy

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogadaj.se jakos mi nie lezy. Nie ze wzgledu na to .se, tylko z innych niewyjasnionych wzgledow. Za to pomysl z pierdnij.se to strzal w 10! ;) Ukazala mi sie wizja serwisu, na ktorym bylyby pierdy do odtworzenia. Wiem, kontrowersyjny pomysl, ale jak napisales, gimbusy lubuja sie w tego typu zabawkach, a wszedobylskie tablety i smartfony umiejetnie by taka strone popularyzowaly nie tylko na przerwach miedzy lekacjami, ale nawet podczas lekcji ;)

 

pogadaj.se widze bardziej jako reselera VoIP, albo jakas strone z czatami. Nie jest ninja, ale i spieniezyc bedzie ja trudno, podobnie wypromowac i zarabiac na niej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem nie pisać ale nie wytrzymałem bo tak sobie myślę, że o ile pogadaj.se może nie jest bombą to przykładowo pod serwis z grami (jak kurnik.pl czy giercownia.pl) takie domeny jak:

pograj.se, zagraj.se czy graj.se mogłyby dać niezłego kopa.

Edited by czester
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×