Jump to content
tmi

Czy utrzymujesz się z domen?

Czy utrzymujesz się z domen?  

65 members have voted

  1. 1. Czy utrzymujesz się z domen?

    • Tak. Domeny to moje jedyne źródło utrzymania.
      13
    • Nie. Domeny to dodatkowy zarobek.
      34
    • Nie myślę o domenach w kategorii zysku
      3
    • Dokładam do interesu
      15


Recommended Posts

Chciałbym ;-)

 

Edit: Z pozytywów jednak dodam, że nie muszę do interesu dokładać.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, ze nie doprecyzowales źródeł utrzymania o literowki i sprzedaż domen na rynku wtórnym oraz bycie rejestratorem :)

 

Ja niestety nie utrzymuje się z domen, nie widzę na to szans w najbliższym czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaznaczyłem odpowiedź "Tak. Domeny to moje jedyne źródło utrzymania", bo od dwóch miesięcy utrzymuję się z samych domen i muszę przyznać, że jest to bardzo trudne i wydaje się ryzykowne na dłuższą metę (podobnie myślę np. o utrzymywaniu się z samej giełdy czy Forexu). Wątpię, abym zaznaczył taką odpowiedź za rok czy nawet 2-3 miesiące i pewnie znajdę coś dodatkowego po przedłużonym obecnie trochę urlopie, na który pozwoliły domeny.

 

No ale na chwilę obecną zaznaczyłem. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

w tej chwili na zero - czyli hobby, mam za slabe portfolio zeby sie utrzymywac, moze kiedyś (mam nadzieje)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filip Lewandowski w ebooku o handlu domenami roztaczał wizję sprzed kilku lat, jak to jest łatwo - wszystko rejestrujemy z palca za 12 złotych i wszystko sprzedaje się po kilku tygodniach do kilku miesięcy za 400 lub 3.000.

Mi domeny z palca się nie udają, otrzymują oferty 15 złotych, jeśli się spodoba. A inne domeny sprzedają się po cenie zakupu. Wychodzę na tym na zero, lub nawet ze stratami - ale to była szkoła, nauka, nauczyć się.

 

Czego się nauczyłem - trochę się orientuję co i za ile. Jednak zarobić - za małe inwestycje.

 

Webmaster powinien umieć handel domenami, ale nie liczę na to, aby to miało być źródło utrzymania się.

 

Kilka lat temu handel domenami był intratny i zyskowny - dzisiaj z tymi zyskami jest coraz gorzej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Domeny to dodatkowy zarobek

Poprawiam sobie nastrój jakimś zakupem czy sprzedażą ;)

domeny to moje hobby (oczywiście nie tylko domeny ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie utrzymuję się z domen. Moją pasją są różne sposoby inwestowania. Z natury jestem bykiem opierającym się na AT. Po trudniejszym okresie na GPW i kilku Forexowych wpadkach w poszukiwaniu dodatkowej alternatywy jakieś 2 lata temu zaintersowałem się domenami. Stopa zwrotu bardzo kusząca lecz rynek mało płynny i przez to bardzo ryzykowny. Dodam jednak, iż jak patrzę na top sprzedaże to rynek domen bardzo mnie pociągają :) . Brakuje mi tylko tutaj wykresów ;) .

Edited by Pomarancz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe opcje odpowiedzi "nachodzą na siebie". Osoba, która np "dokłada do interesu" mogłaby równocześnie odpowiedzieć, że "nie myśli o domenach w kategoriach zysku" jak również domeny dla niej "to dodatkowy zarobek" a z domen się nie utrzymuje.

 

Itp ...

 

Nie są rozłączne.

 

---

 

[Wiem, że się wymądrzam :D bo sam miałem kiedyś zrobić badania dotyczące domen. Nie zrobiłem tego a napisałem na Forum, że zrobię, za co przy okazji przepraszam].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

za krótko jestem w biznesie, za mało od siebie inwestuję. Więc nie widzę takiej możliwości.

 

Dodatkowe pieniążki jednak zawsze się przydadzą a jak nie to za jakiś czas może więcej będę sam wykorzystywał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz coś o sobie :

 

- Mam na imię Paweł. Jestem uzależniony od domen. codziennie sprawdzam sieć w poszukiwaniu nowych adresów. Pisząc emaile zdarza mi się czasami zakończać co niektóre wyrazy dopiskiem ".pl " .

 

:)

 

Tak bardziej poważnie to ostatnio zaniedbałem trochę domeny. ale myślę że to chwilowe.

Od czasu do czasu kupie coś za kilkaset PLN.

Wybrałem opcję 4 :/

 

 

Ps. Też tak macie że dodajecie domeny do przechwycenia a jak juz przyjdzie do opłacenia bo nikt inny nie chciał jej złapać to się zastanawiacie jaka żądza wami kierowała przy dodawaniu domeny do przechwytu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×