Jump to content
Sign in to follow this  
wc20037

sklepzzabawkami.pl

Recommended Posts

sklepzzabawkami.pl

Witam,

 

jestem właścicielem sklepu internetowego www.sklepzzabawkami.pl. Zgłosiła się do mnie osoba chcąca odkupić tę domenę (sam adres, nie cały biznes). Ile powinienem sobie za nią zażyczyć biorąc pod uwagę, że mam ją już od 8 lat?

 

Abstrahujmy od tego, że sklep cały czas działa, więc pozbycie się domeny oznacza także zamknięcie biznesu. To sobie umiem wycenić.

 

Dzieki za pomoc, bo nie wiem, co odpisać.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że działasz jeszcze pod: pan-zabawka.pl oraz fabrykaswiec.pl i players11.pl (może jeszcze coś?) to z tym "zamknięciem biznesu" bym nie przesadzał jak już to jest to tylko delikatne jego ograniczenie...

 

Jeśli jesteś przywiązany do tego adresu to daj taką cenę, która będzie Cię w pełni satysfakcjonować i nigdy nie będziesz żałował decyzji. Może to być np. 15 tysięcy (strzelam). Nie wiem jak wygląda ruch na stronie a jego odpowiednią interpretację można wykorzystać w negocjacjach.

 

Spróbuj wybadać trochę pytającego czy jest to klient końcowy czy osoba z wtórnego rynku domen. Jeśli to ta pierwsza opcja to moim zdaniem optymalna dla Ciebie byłby długookresowa dzierżawa domeny z czynszem miesięcznym w takiej wysokości aby rekompensował koszt zamknięcia tego kanału sprzedaży. Kwota dzierżawy zależy - tak samo jak w przypadku sprzedaży - od ruchu na stronie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

trochę OT

 

Rozbił mnie ten czerwony kolor na dzień dobry - osobiście uważam że 70 - 80 % ludzi od razu rezygnuje z przeglądania Twojego sklepu. ( nie mówiąc o zakupach )

Dodatkowo 4 linki wychodzące z głównej strony zupełnie nie związane z tą działalnością....

 

 

Co do samej domeny, nazwa konkretna choć długa .

Osobiście za 5 - 7 K bym sprzedał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Panowie za Wasze opinie i komentarze. Udało mi się przygotować odpowiedź dla zainteresowanego, a nawet dwóch ich było.

 

Odnośnie koloru czerwonego, to dziękuję za sugestię, usunąłem to, chociaż różnicy w ruchu/konwersji nie zauważyłem :)

 

Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak na marginesie...myślałeś o zamknięciu tego biznesu?

Bo tylko w tym przypadku jest sens sprzedaży tej domeny...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak na marginesie...myślałeś o zamknięciu tego biznesu?

Bo tylko w tym przypadku jest sens sprzedaży tej domeny...

Ew. gdy planujesz go przenieść na inną domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba tylko Zabawki.pl

:)

Są różne do kupienia, np. szkrab pl , maluch pl i kilka równie ładnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak duży jest ruch na domenie?

Jaki procent całego biznesu stanowi ruch na domenie?

Jaki jest średni czas wizyty użytkownika na stronie??

 

 

Rozbił mnie ten czerwony kolor na dzień dobry - osobiście uważam że 70 - 80 % ludzi od razu rezygnuje z przeglądania Twojego sklepu. ( nie mówiąc o zakupach )

 

Kolega ma rację, użyteczność sklepu nie jest perfekcyjna ale i design przestarzały, ale to już inna historia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

trochę OT

 

Rozbił mnie ten czerwony kolor na dzień dobry

 

Czerwony to mniejsze zło: http://web.archive.org/web/20060423144554/http://www.sklepzzabawkami.pl/

 

A ja bym sobie dokupił do kompletu za 20 zł domenę sklepzzabawkami.eu (wcale nie chodzi o komplet no ale...hm). Domena ma wiele lat, jest tam sklep, ale Rok rozsądnie napisał o wycenie tej domeny. Ciężko jest wycenić domenę w użyciu i takim wieku . Do tego te dodatkowe "z" (ażż ciarki przechodzą). Skoro ktoś rozważa sprzedaż aktywnej domeny, to albo przeczytał o historii domeny Play.pl, albo biznes nie ten co kiedyś. Próbowałem sprawdzić na Allegro czy są jakieś podobne sprzedaże w zakończonych, ale teraz zmienili design i nie byłem w stanie sprawdzić (masakra). Jest sporo zajętych domen "sklepz" choćby np. ładna domena sklepzkomputerami.pl, ale nie ceniłbym bardzo wysoko samej nazwy sklepzzabawkami.pl i tutaj oczekiwałbym wysokie xxxx.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena chyba niezła, skoro nawet literówki od niej się sprzedają http://premium.pl/sklepzabawkami.pl

Nie pogardziłbym nią, lecz co do wartości - nie odważę się wycenić.

 

Kupiłem ją na aukcji, bo wiedziałem co się święci... ;) A poważniej: uzupełnia mi portfolio, by obniżyć koszty, ale jak komuś na niej zależy, to za duże piwo oddam... :P

 

Tak sobie myślę, że ludzie inwestują na dołku w sensowne adresy, ale ile ten akurat jest warty - nie sposób mi ocenić.

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×