Jump to content
Icebreaker

Syndyk, upadłość a domena

Recommended Posts

Witam,

 

Powiem szczerze, że w kwestiach prawnych nie jestem za mocno poinformowany.

 

Jakiś czas temu przejąłem z opcji domenę frote.pl, dziś dostałem ofertę na 1euro z prośbą o kontakt telefoniczny, co też zrobiłem.

 

Pan mnie poinformował, że firma frote.pl jest w upadłości i syndyk zajmuje się jej aktywami. Oraz to że właścicielem domeny jest sąd. Powiedziałem mu że to ja jestem właścicielem domeny - spytał jaka firma sprzedała mi domenę, przekazałem informacje, żeby w tej sprawie kontaktował się z NASKiem.

 

Mógłby ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z tego typu domenami, czy można mieć problemy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zdrowy rozum domena spadła, więc skończył się abonament tamtym a rozpoczął tobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Powiem szczerze, że w kwestiach prawnych nie jestem za mocno poinformowany.

 

Jakiś czas temu przejąłem z opcji domenę frote.pl, dziś dostałem ofertę na 1euro z prośbą o kontakt telefoniczny, co też zrobiłem.

 

Pan mnie poinformował, że firma frote.pl jest w upadłości i syndyk zajmuje się jej aktywami. Oraz to że właścicielem domeny jest sąd. Powiedziałem mu że to ja jestem właścicielem domeny - spytał jaka firma sprzedała mi domenę, przekazałem informacje, żeby w tej sprawie kontaktował się z NASKiem.

 

Mógłby ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z tego typu domenami, czy można mieć problemy?

 

Ktoś Ci składa ofertę na 1euro a Ty zaraz do niego wydzwaniasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety nie dostaję 10 ofert dziennie i staram się odpowiadać na każdą. Nie stać mnie na automatyczne odrzucanie szansy sprzedania domeny.

 

Natomiast jeśli mail wygląda na poważny i ktoś mnie prosi o kontakt telefoniczny, to zdarza mi się to zrobić.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisza o tym, że ktoś jest właścicielem domeny, to znaczy że nie wiedzą o czym jest mowa.

Bo pewnie ktoś gdzieś wpisał "na stan" i teraz nie ma tego, nie moga się doszukac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak domena była opłacana, abonentem była firma - przestała opłacać, umowa na nich wygasła, teraz jest na ciebie - jedyny powód do niepokoju mógłbyś mieć, gdyby nazwa była zastrzeżona prawnie i to też w bardzo szczególnych okolicznościach - w tym przypadku nie sądzę byś musiał mieć obawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×