Jump to content
Geekboy68k

datamed.pl

Recommended Posts

Moja druga sprzedaż w karierze - obie to trademarki. Cóż, zły kradziej ze mnie.

Adres zarejestrowany z 1,5 miesiąca temu za 60 PLN - sprzedany za 500 EUR na Sedo, dostałem z tego ok. 1800 PLN.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję się wstrzymać z gratulacjami :)

 

Dlaczego ? Uwierzyłem na słowo sprzedającemu... o czymś nie wiemy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, już się poprawiam:

 

[...] dostałem z tego ok. 1800 PLN.

 

Powinno być:

Sedo zaksięgowało ok. 2100 PLN, ja dostanę z tego ok. 1800 PLN.

 

Zabaco, dziękuję za Twoją niezwykle pouczającą intrygę i ukaranie mnie za mój rażący błąd ;*

 

@przemek30

Już Ci tłumaczę - dwóch miłych panów z czatu, oczywiście pod przewodnictwem naszego forumowego Szerloka, postanowiło zabawić się w CSI: Di.pl - wysłało mi z fikcyjnych danych maila w którym zapytało, czy domena wciąż jest na sprzedaż - tylko po to, aby móc mnie potem nazwać oszustem i pogrozić palcem, informując jednocześnie o niezwykle skutecznych metodach inwigilacji i o tym, że jestem obserwowany. Problem z tym, że trochę spartolili.

 

Głupi najpierw odpisałem, czy autor maila nie złożył mi wcześniej oferty na Sedo:

Witam,
A to nie od Pana dostałem ofertę na Sedo?

Pozdrawiam,

 

Autor nie wiedział co to jest, więc łopatologicznie mu to wytłumaczyłem jednocześnie informując, iż oferta jest wciąż aktualna:

 

a co to jest sedo ?
pytam o domenę bo chce otworzyć sklep medyczny, to oferta juz nie aktualna ? bo nie bardzo rozumie

 

 

Zapytałem, czy to nie Pan składał mi dziś ofertę poprzez przycisk "Ta domena jest na sprzedaż!" dostępny pod adresem datamed.pl.
Oferta wciąż jest aktualna.

 

Napisałem również na czacie coś w tym stylu (nie mogę zacytować, bo mnie wywaliło):

Adres zakupił niejaki pan Ryszard S., ale nie ma o nim (ani o jego adresie) info w Google - ciekawi mnie, co pod nim powstanie.

 

Byłem pewien, że jeżeli ktoś się takim adresem interesuje to prawie na pewno jest to KK - chciałem zwyczajne przenieść sprawę poza pośrednika, żeby uratować 75 EUR. I tyle, mea culpa.

 

Niemniej jednak popełniłem mały błąd i dałem się wkręcić - powinienem był zacząć od sprawdzenia tego:

 

zdj%C4%99cie.PNG

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piekne wybronienie sytuacji ;) No ale chwalic powinienes sie dopiero jak pieniadze beda na koncie a domena u kupujacego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie gratuluję więc jeszcze, ale szczerze życzę, aby klient opłacił... ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geek nie wiem o czym piszesz.

średnio inteligentny szympans może nawet zobaczyć, że transakcja nie jest sfinalizowana.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim :)

 

@zabaco

 

Widać nie jestem średnio inteligentnym szympansem, bo dalej nie potrafię skumać, dlaczego się mnie uczepiłeś.

 

Wybacz, że zaatakuję Twoją nieskazitelną opinię publiczną, ale proszę Cię, nie kompromituj się po raz kolejny - wystarczy, że zrobiłeś to już wczoraj, publicznie. Wywoływanie flamewara w żaden sposób tego nie zmieni. Napisałem wyraźnie:

 

Sedo zaksięgowało [...]

 

Rozumiem, że dbając o poprawność wątku, wziąłeś pod uwagę hipotetyczne sytuacje, w których USA/UK/Niemcy zostaną zmiecione w wojnie jądrowej, ogłoszą politykę izolacjonizmu i zerwą stosunki handlowe z Polską, bądź Sedo z dnia na dzień zaliczy bankructwo i okaże się spółką Ltd. z kapitałem zakładowym 5 funtów - ale spójrzmy prawdzie w oczy - są one raczej mało prawdopodobne.

 

Twoja finalizacja ogranicza się do kliknięcia Accept (bądź coś w tym rodzaju) przez niejaką panią Iris Siedlatzek, piastującą w w/w firmie stanowisko transfer agenta. Może mam Ci wysłać hasło do konta na giełdzie i pod koniec miesiąca billing z rachunku bankowego żebyś w końcu się odczepił i nie szukał przekrętu tam, gdzie go nie ma?

 

Aby ułatwić Ci zrozumienie tych prostych faktów, załączam niebiesko-zielony piktogram z panelu Sedo - oczywiście fotomontaż, przecież gdyby to była prawda to bym nawet nie próbował się bronić:

 

zdj%C4%99cie.PNG

 

 

Jeżeli skrajnie cyniczne skłonności wydają Ci się zabawne bądź utwierdzają w przekonaniu, że jesteś fajny i imponujesz wszystkim wokół to cóż, mylisz się. Co więcej, ta hobbystyczna bezpieka jest co najmniej śmieszna, a już na pewno denerwująca.

 

Nie wiem, czy Twoje zachowanie i, nawiązując do wczorajszej rozmowy, poznawanie ludzi, w podobny sposób objawia się w świecie rzeczywistym, ale jeżeli tak, to dobra rada na przyszłość - zainwestuj ułamek swojego domenowego kapitału w to. Może się przydać, niejednokrotnie...

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprzedales ta domene? odpowiedz jest prosta :)

mysle ze powinnismy zakonczyc ta dyskusje.

po sprzedazy oczywiscie Ci szczerze pogratuluje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest kasa w escrow to juz pewnie sprzedaz pojdzie, chociaz kiedys mialem anulowana transakcje po tym jak klient zaplacil. Ale to jeden przypadek na wiele pozytywnie zakonczonych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja druga sprzedaż w karierze - obie to trademarki. Cóż, zły kradziej ze mnie.

Adres zarejestrowany z 1,5 miesiąca temu za 60 PLN - sprzedany za 500 EUR na Sedo, dostałem z tego ok. 1800 PLN.

 

Pozdrawiam.

gratuluję fajnej sprzedaży Geekboy

 

i finito Panowie, cała ta szopka zupełnie niepotrzebna

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da się tak? Jak ja chciałem anulować jako seller poprzednią po wpłaceniu kasy przez kupującego to mi Sedo odpisało, że transakcje są prawnie wiążące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sedocancel.jpg

Sedo nagle anulowalo, nie napisali mi powodu z jakiego to bylo. Mozliwe ze mieli watpliwosci co do pochodzenia gotowki kupujacego.

A da się tak? Jak ja chciałem anulować jako seller poprzednią po wpłaceniu kasy przez kupującego to mi Sedo odpisało, że transakcje są prawnie wiążące.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

Składam najszczersze gratulacje- do interesów trzeba mieć jak zawsze nosa, a na to składa się wizja i odpowiednie wyczucie czasu... Coś o tym wiem... :)

 

Pozdrawiam

mlm

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

To najdłuższa finalizacja na Sedo z jaką miałem do czynienia.

Sprzedaż zainicjowano 23 maja. Tego samego dnia pośrednik zainkasował zapłatę za domenę, a ja przekazałem kod AuthInfo. Kupujący dopiero 8 dni później zainicjował odbiór adresu i... cisza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To najdłuższa finalizacja na Sedo z jaką miałem do czynienia.

Sprzedaż zainicjowano 23 maja. Tego samego dnia pośrednik zainkasował zapłatę za domenę, a ja przekazałem kod AuthInfo. Kupujący dopiero 8 dni później zainicjował odbiór adresu i... cisza.

Jak na warunki sedo to jeszcze w normie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×