Jump to content
Sign in to follow this  
Adomek

Jak uratować domenę

Recommended Posts

Na hosting wdarł się syf, prawdopodobnie z winy niezaktualizowanego skryptu cms. Z mojego domeny został wysłany spam 80 000 wiadomości (dostałem takie ostrzeżenie po zablokowaniu konta przez dostawcę hostingu). Obecnie gdy na nią wchodzę widzę:

 

 

Strona, na którą chcesz wejść, zawiera złośliwe oprogramowanie.
Google Chrome zablokował na razie dostęp do DOMENA
Nawet jeśli wcześniej bezpiecznie przeglądałeś tę stronę, teraz najprawdopodobniej zainfekuje ona Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.
Złośliwe oprogramowanie powoduje straty finansowe, trwałe usunięcie plików, a także może posłużyć do kradzieży tożsamości.
Czy jeśli przepnę domenę na inny hosting, tam utworzę sobie stronę w cmsie, który będzie zaktualizowany, a na koniec odzyskam artykuły z bazy danych (przez plik xml) to czy domena będzie uratowana, czy to kwestia jakiegoś wyjaśnienia do Google czy coś w tym stylu?
Edited by Adomek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz usunąć złośliwy kod, następnie podajesz stronę weryfikacji google. Nie pamiętam jak to się robiło, ale na pewno jest gdzieś napisane pod tym komunikatem o złośliwym oprogramowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, no właśnie nic konkretnego nie widzę tam. Może coś w Narzędziach dla Webmasterów? Miał ktoś może podobny problem który udało się zwalczyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie wysyłałeś przypadkiem jakiegoś spamu z serwera? i jeśli coś jest nie tak to hosting a nie domena, więc przenosiny na inny serwer powinny pomóc

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zmieniasz haslo do ftp

2. Czyścisz pliki html, php i js (te sa zmieniane) ze złośliwego kodu

3. Ponownie zmieniasz haslo do ftp

4. Informacja poprzez google.pl/webmasters o wyczyszczeniu kodu ze złośliwych "wylęgów" i po 1-2 dni informacja o zlośliwym oprogramowaniu znika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5. Sprawdzasz komputer na obecność trojanów i ewentualnie wszystkie inne komputery z których mógł ktoś tam włazić po ftpie

6. Za każdym łączeniem się poprzez ftp wpisujesz hasło z palca (usuwasz zapamiętywanie w programie - Filezilla czy Total Commander trzymają to bez szyfrowania jako zwykłe txt)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Syf wdarł się przez niesławną joomlę 1.5 i moją próżność. Jak wiecie, to dość stary CMS i złamanie go nie stanowi problemów. Chcę zrobić tak, żeby zainstalować to na nowej Joomli, albo jakoś z bazy danych (z pomocą xml) przenieść na Wordpressa, co jest możliwe i raczej sobie z tym poradzę. Tylko kwestia tego nieszczęsnego Googla, bo to oni teraz trzymają łapę nad domeną. No cóż, wracam do grzebania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja usuwałem domenę z hostingu i zgłaszałem ja do weryfikacji tutaj https://www.stopbadware.org/ mniej więcej po 24 h dostajesz wiadomość zwrotną typu "Congratulations! This URL is no longer reported as badware by any of StopBadware's data providers. We have therefore closed this review and updated our Badware Website Clearinghouse. Any warnings about the URL that are based on our providers' data should be removed shortly."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×