Jump to content
morderrca

spluczka.pl

Recommended Posts

Nie wiem, czy można liczyć na coś więcej niż kwejkopodobne strony i zakres 1-2k. Średnie szanse na sprzedaż.

Edited by doggystyle4
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie sprzedać - wydaje mi się, że trudno o poważny projekt na takiej domenie i domena zostanie spłukana na liście spadów za rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie jest to komercyjna domena stąd i ciężko o sprzedaż. Chociaż zawsze może trafić się jakiś napaleniec który zechce to kupić. Jednak szanse naprawdę malutkie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wasze cenne jak zawsze opinie. Zaproponuje domenę producentom spłuczek, a jak to nie przyniesie żadnego odzewu to spróbuje postawić na niej jakiś serwis typu kwejk i na allegro :)

 

A jak sądzicie wychodząc pierwszy z ofertą sprzedaży tej domeny producentom spłuczek, podawać cenę 1-2k? Czy może to być stanowczo za dużo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wasze cenne jak zawsze opinie. Zaproponuje domenę producentom spłuczek, a jak to nie przyniesie żadnego odzewu to spróbuje postawić na niej jakiś serwis typu kwejk i na allegro :)

 

A jak sądzicie wychodząc pierwszy z ofertą sprzedaży tej domeny producentom spłuczek, podawać cenę 1-2k? Czy może to być stanowczo za dużo?

 

Nie wiem, czy są duże szanse na sprzedaż producentom spłuczek, bo:

- to jest jednak jeden z wielu produktów oferowanych przez firmy z tej branży, firmy zdecydowanie bardziej gustują w bardziej ogólnych domenach, tym bardziej, że jest to w zasadzie "podprodukt", czyli element toalety/sedesu/kibelka (jak zwał, tak zwał),

- lepsza jest zdecydowanie liczba mnoga, która nie jest zagospodarowana, lecz wystawiona na sprzedaż.

Jeśli jednak już ktoś by się zainteresował, to cena 1-2k jest OK.

 

Co do pomysłu serwisu typu "kwejk", to gdyby chcieć na każdej pasującej na taki projekt domenie stawiać serwis, to by były ich tysiące, z czego żywot 99,9% z nich byłby krótszy niż czas ich tworzenia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie rzecz ujmując nazwa domeny konkretnego produktu jest (powinna być) niezwykle cenna dla podmiotu zajmującego się wytwarzaniem danych akcesoriów (szczególnie jeśli nie produkuje nic innego), gdyż umożliwia osiągnięcie marketingowej przewagi nad konkurencją (tu l.mn. byłaby lepsza). Niestety nie zawsze... Często zdarza się, że dany producent istnieje tylko i wyłącznie dlatego, że jest podwykonawcą dla większej firmy (np. Koło, Cersanit) i nie produkuje dla hurtowni nie szukając tym samym rozgłosu (reklamy). Tym samym domena będzie mu zupełnie zbędna - czyt. będzie niepotrzebnym wydatkiem.

 

Jeżeli znajdziesz się w sytuacji opisanej w pierwszej części mojego wywodu, to 1-2k będzie oddaniem domeny prawie za darmo. Jeśli nie, to i 500zł będzie niepotrzebnym obciążeniem finansowym.

 

Nie musisz pisać ceny - możesz ją ustawić na Giełdzie, a w mailu poinformować tylko o nazwie domeny. Pamiętaj jednak, że to spam i nie polecam takich metod.

 

"Spłuczka" kojarzy się dość negatywnie - z czynnością spłukiwania w toalecie. "Spłuczki" natomiast wskazywałyby bardziej konkretnie na te akcesoria, więc również z tego względu producent może nie być zainteresowany.

 

edit: w 100% zgadzam się z Andraszem, który mnie troszkę uprzedził ;)

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli znajdziesz się w sytuacji opisanej w pierwszej części mojego wywodu, to 1-2k będzie oddaniem domeny prawie za darmo. Jeśli nie, to i 500zł będzie niepotrzebnym obciążeniem finansowym.

 

edit: w 100% zgadzam się z Andraszem, który mnie troszkę uprzedził ;)

 

Obydwie opinie niemalże wyczerpują możliwe scenariusze dla tej domeny... Niedługo sprawdzę czy cokolwiek z nie ciekawego wyjdzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem o czymś takim jak spLuczka.

Domeny tego typu mają jeden feler -- bez IDN-a szanse na sprzedaż maleją.

 

(...a w związku z niskim poziomem edukacji... proponowałbym regnąć sploczka.pl/spłóczka.pl do kompletu ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem o czymś takim jak spLuczka.

Domeny tego typu mają jeden feler -- bez IDN-a szanse na sprzedaż maleją.

 

(...a w związku z niskim poziomem edukacji... proponowałbym regnąć sploczka.pl/spłóczka.pl do kompletu ;) )

 

Może regnę jak zaczną produkować spłÓczki zamiast spłuczek ;)

Puki co pod spłuczka.pl ktoś się w demotywatory bawi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem niedoceniona domena, jednak na kk nie nadaje się żaden producent spłuczek jak było wyżej sugerowane

 

A jakie może mieć zastosowanie Twoim zdaniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakie może mieć zastosowanie Twoim zdaniem?

Widziałbym pod nią coś związanego z ogólnopojętym humorem, ale perspektywę na sprzedaż przyjąłbym co najmniej na kilka lat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałbym pod nią coś związanego z ogólnopojętym humorem, ale perspektywę na sprzedaż przyjąłbym co najmniej na kilka lat

 

Póki co odnowienia są tanie więc może u mnie "kwitnąć" w portfolio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co odnowienia są tanie...

Ej, no Stary... bez takich tekstów tutaj ;)

 

Odnowienia są za drogie! :)

Gdzie tak w ogóle nasze lobby domenowe? Ciśnijcie tego złego NASKA w tej sprawie...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałbym pod nią coś związanego z ogólnopojętym humorem, ale perspektywę na sprzedaż przyjąłbym co najmniej na kilka lat

 

No niby tak, ale potrzymasz domenę kilka lat i sprzedasz za kilkaset zł - nie jest to wtedy jakiś super biznes. Nie wydaje mi się, by jakikolwiek większy poważny portal chciał się nazwać spłuczka stąd potencjalny klient będzie mógł mieć budżet kilkaset zł lub nawet mniej. :)

 

A na producenta spłuczek to bym w ogóle nie liczył, bo taki z reguły interesuje się liczbami mnogimi domen produktowych, a nie pojedynczymi. Liczbę pojedynczą może ewentualnie kupić na markę, ale w tej kwestii jak wyżej, nie nadaje się - zbyt dużo złych skojarzeń.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niby tak, ale potrzymasz domenę kilka lat i sprzedasz za kilkaset zł - nie jest to wtedy jakiś super biznes. Nie wydaje mi się, by jakikolwiek większy poważny portal chciał się nazwać spłuczka stąd potencjalny klient będzie mógł mieć budżet kilkaset zł lub nawet mniej. :)

Jeżeli twórca kwejka potrafił nazwać jeden ze swoich portali jebzdzidy.pl to sądzę, że zarówno jemu jak i użytkownikom nazwa spluczka.pl również przypadłaby do gustu. ;) Gdyby domena była moja to nie opłaciłbym dopiero po drugim roku gdyby przez ten okres nie było żadnego zainteresowania, nie jest to mocna domena, ale mimo wszystko można znaleźć dla niej jakieś zastosowanie w branży, która generuje miliony wejść miesięcznie. Na niekorzyść dla tej domeny działa fakt, że łatwo znaleźć dla niej alternatywę, plusem jest to, że domena byłaby wykorzystana jako główna nazwa serwisu, więc budżet mógłby być większy.

Domena oczywiście pod konkretną grupę odbiorców. Podoba mi się to, że tak jak w przypadku nazwy "wykop.pl" można coś wyróżnić poprzez "wykopanie", tak tutaj można wyróżnić negatywnie poprzez "spłukanie".

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli twórca kwejka potrafił nazwać jeden ze swoich portali jebzdzidy.pl to sądzę, że zarówno jemu jak i użytkownikom nazwa spluczka.pl również przypadłaby do gustu. ;) Gdyby domena była moja to nie opłaciłbym dopiero po drugim roku gdyby przez ten okres nie było żadnego zainteresowania, nie jest to mocna domena, ale mimo wszystko można znaleźć dla niej jakieś zastosowanie.

 

Może masz rację Grzegorz i nie doceniłem tej domeny, ale to jest właśnie fajne w domenach - że jedni widzą potencjał w jednych domenach, drudzy w innych, w domenach ogólnie jest jakiś element loteryjności, bo jeszcze klient musi dostrzec taki potencjał.

 

Z takich ciekawostek odnośnie śmietnikowych serwisów typu jebzdzidy.pl czy kwejk.pl to zauważyłem, że Demotywatory kupiły w tym roku topową domenę http://Facet.pl i zrobiły na niej śmietnikowy serwis, z którego nawet się nie da korzystać. Można by na spluczka.pl zamieszczać pomysły, które nadają się tylko do spłukania w miejscu, gdzie nawet król chodzi piechotą i jako pierwszy umieścić tam pomysł na takie zmarnowanie dobrej domeny. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miss Polonia to ona nie jest :)

 

Ale ewentualnie może być dla:

firmy hydraulicznej

na sklep typu dropshipping

zaplecze dla kogoś większego w branży ale niestety niewiele firm myśli szeroko i przyszłościowo jak np Wydawnictwo Podatkowe Gofin inwestując w domeny związane z ich tematyką.

 

 


A jak sądzicie wychodząc pierwszy z ofertą sprzedaży tej domeny producentom spłuczek, podawać cenę 1-2k? Czy może to być stanowczo za dużo?

Nie idź tą drogą....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×