Jump to content
Davi

PWr vs PW vs AGH vs UEK

Recommended Posts

Witam,

W przyszłym roku chciałbym studiować na jednej z tych uczelni :

-PWr (Politechnika Wrocławska)

-PW (Politechnika Warszawska)

-AGH (Akademia Górniczo Hutnicza Kraków)

-UEK (Uniwersytet Ekonomiczny Katowice)

 

Jeśli chodzi o kierunek to praktycznie wybrałem Informatyke, jednak po za wyborem uczelni gdzie jak wiadomo w Informatyce jak i wielu innych dziedzinach liczy się to co się sami nauczymy, a nie to co zaoferuje nam uczelnia to chciałbym się dowiedzieć jak z rynkiem pracy w tych miastach. Obecnie pracuje zdalnie i bez problemu łącze szkołę z łapaniem małego doświadczenia.

Dlatego prosiłbym was o pomoc w wyborze miasta, które oprócz nauki oferowałoby mi duży rynek pracy, chciałbym już od 1 roku pracować.

 

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi :).

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja studiowałem na UE w Kato i przez całe studia pracowałem. Nie ma tu większego problemu z podłapaniem pracy, czy stażu. Przyczynia się do tego m.in. fakt istnienia Specjalnych Stref Ekonomicznych, których zlikwidowanie zostało całkiem niedawno odłożone na kilka kolejnych lat w przód.

 

Poza tym coraz więcej film przenosi w te okolice swoje centra logistyczne, czy operacyjne vide Unilever czy Tauron. Myślę, że to całkiem dobre miejsce dla życia i rozwoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PWr ew PW ew. PŚ(ląska) w ostateczności AGH. UEk... równie dobrze można iść na "byle co" [1] i ... będzie to samo (chodzi o Informatykę). Jedyna zaleta UEk, że IBM osiedlił się też w Katosach i rekrutuje z tej uczelni, ale to samo mogą powiedzieć absolwenci PŚl i UŚ.

 

Z resztą, Informatyka Informatyce nierówna. Jaka specjalizacja? Czy inżynierskie, czy magisterskie? Dzienne/wieczorowe/zaoczne?

 

I przede wszystkim - obecnie studia to TYLKO papier i własna satysfakcja, tudzież satysfakcja rodziców ;-) Wszystko inne we własnym zakresie. Przestrzegam też przed Informatyką, znaczy się przed sieciami i programowaniem. Zajęcie fajne, ale idzie się tego nauczyć w domu i do pracy nie potrzeba papierków. Warto wówczas wybrać inny kierunek - może być pokrewny, ale bardziej niszowy. Informatyków zaczyna być jak mrówek. Rynek z roku na rok coraz bardziej skapciały w tej branży.

 

[1] Każda inna publiczna i niepubliczna uczelnia, gdzie się _płaci_...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie to pracować w zawodzie ale z tego co czytam oferty pracy większość korporacji wymaga wykształcenie wyższe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie to pracować w zawodzie ale z tego co czytam oferty pracy większość korporacji wymaga wykształcenie wyższe.

Dla studentów (raczej zaocznych) też jest masa ofert (np. ING się w tym lubuje). Poza tym, to, że gdzieś jest coś napisane, nie musi oznaczać, że jest to wymóg obligatoryjny. Pamiętaj, że w korporacjach pierwszą tarczą jest HR. Jest to zazwyczaj blondynka nieumiejąca włączyć komputera i dlatego dla niej wykształcenie na papierze liczy się bardziej (jak i bycie poliglotą w kilkunastu językach) niż wiedza i doświadczenie potrzebne na dane stanowisko. Jest jednak sporo ofert pracy, gdzie przymykają na to oko i pozwalają studiować zaocznie. Trzeba jednak mieć zaparcie i chęć na wyjęte 3-4 lata z życiorysu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AGH jeżeli chodzi o informatykę(mam na myśli czołowy wydział EAIiE ewentualnie FiIS) bije na głowę inne uczelnie, ew. PW tylko jest konkurentem, w ostateczności pozostaje PWroc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wyżej - jeżeli masz wystarczająco dużo samozaparcia i będziesz się czuł dobrze pracując 8 godzin dziennie(w korporacji nie szukają na mniej niż pełen etat z reguły) po czym uczył się kilka godzin po powrocie i praktycznie szedł spać. Tak praktycznie przez cały tydzień, w zależności od tego co ile masz zjazdy - to próbuj. :) Jest to z pewnością przyspieszona ścieżka do kariery i ogromny rozwój, ale trzeba się napracować przez te lata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×