Jump to content
aaaa

reklamy na stronie

Recommended Posts

witam

 

planuje otwarcie serwisu o tematyce sportowej i mam pare pytan

 

 

- jaka musi byc ilosc odwiedzajacych serwis aby zainteresowali sie nim reklamodawcy ???

- ktory z posrednikow oferuje najlepsze warunki ???

- jaka ilosc osob odwiedzajacych strone jest slaba - dobra - bardzo dobra - super - nasza klasa:)

- jakie stawki sa za reklamy na stronie - czy zarobek jest uzalezniony od klikania w nie czy sa tez oplaty za sam fakt umieszczenia

 

Chetnie wyslucham wasze rady i informacje jakie posiadacie z wlasnego doswiadczenia

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Około 100k unikalnych miesięcznie musisz mieć aby przystąpić do większych sieci reklamowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100K duzo..... a np mniejsza ilosc ale powracajacych i stalych bywalcow ???

 

i dla przykladu jest tych 100K - jakie kwoty z reklam wchodza w gre??

Share this post


Link to post
Share on other sites

wystarczy, ze masz dobre statystyki (tzn mozesz dobrze udokumentowac odwiedzajacych) i w miare dobra liczbe. Oczywiscie, ze kazdy tutaj powie, ze 100k uu, ale bez przesady..zalezy jaka tematyka, przeciez nie wierze, ze np dla strony o ping-pongu bylbys w stanie zgromadzic 100k uu. Wystarczy mala aczkolwiek stala liczba uu, oczywiscie, wtedy o duzych sieciach reklamowych mozesz zapomniec, ale nawet jak masz 500 uu dziennnie, to mozesz postarac sie o stalych reklamodawcow i takich znajdziesz za odpowiednia cene oczywiscie

 

i dla przykladu jest tych 100K - jakie kwoty z reklam wchodza w gre??

 

roznie, dla 100k uu byloby to np dla ogolnosportowej tematyki ok 25-40PLN za tysiac odslon za np baner 468x60 lub 234x30

 

dla np 500 uu/dziennnie rowniez moglbys kasowac ok 30PLN/1000 odslon lub moze to byc cost per click

 

na poczatek poczytaj troche na temat rodzajow reklamy internetowej (wielkosci banerow, rodzaje kampanii, samemu, czy wspolpraca z jakas siecia), a dopiero pozniej zacznij kalkulowac (jak juz bedziesz mial statystyki z kilku miesiecy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może ja się podepnę pod pytanie. Może ktoś się orientuje czy jeśli dam na swoją stronę reklamy AdSense i na tę stronę skieruje ruch z moich literówek to czy google może dać mi bana za sztuczne zwiększenie odwiedzalności na stronie oczywiście bez zachęty do klikania w reklamy itd. Czy google wie skad jest ruch czy liczy się dla nich tylko to kto klika w reklamy a nie skąd jest ruch na stronie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja się dołączę.

Czy prawdą jest, że w reklamach robionych we flash'u można obejść liczniki i, że lepiej wtedy stosować stałą opłatę za jakiś okres czasu niż za klik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×