Jump to content
Sign in to follow this  
hamerdemon

swiatnalewek.pl

Recommended Posts

Trudno mi o obiektywizm w ocenie tej domeny (chociaż z drugiej strony każda opinia jest na swój sposób subiektywna), ale nie lubię tego typu brandowych domen składających się z dwóch lub więcej słów, gdzie stosunkowo łatwo znaleźć porównywalne zamienniki.

Myślę, że dobrym wskaźnikiem potencjału domeny jest takie wirtualne wczucie się w sposób myślenia ewentualnego KK. Mam pomysł na biznes lub takowy już prowadzę (w tym przypadku sprzedaż nalewek) i chcę mieć stronę firmową. Ponieważ zajęte są w najlepszych rozszerzeniach i "nalewki" i "nalewka", to szukam czegoś dwuwyrazowego najlepiej zawierającego słowo "nalewki/-ka". Domena "swiatnalewek.pl" jest fajnym rozwinięciem, bo to "świat ..." jest przyjęte w brandingu, ale pytanie czy jestem w stanie zapłacić przyzwoitą kwotę za taką domenę. Szukam zamienników.

W tym przypadku wolne są na przykład: "krainanalewek.pl", "twojenalewki.pl", czy "mojenalewki.pl". Podejrzewam, że już to ogranicza możliwość uzyskania za tytułową domenę ceny większej niż jakieś średnie xxx. Dodatkowo istotne jest, czy firma pod domenowym brandem dopiero ma powstać, czy już istnieje. Jeśli ma powstać, to szanse na sprzedaż są jeszcze mniejsze, bo można wybrać tworzenie marki chociażby pod wspomnianym "krainanalewek.pl". Jeśli istnieje, to zazwyczaj ktoś chciałby mieć "pl-kę". Gdy poszukać w G., to widać jedynie jakiś blok z tą frazą, jakieś publikacje książkowe z poradami jak zrobić nalewki i coś pod "swiatnalewek.com", tylko, że nie wiadomo co, bo jest na razie komunikat "zapraszamy wkrótce". To ostatnie, jest moim zdaniem jedynym ewentualnym światełkiem w tunelu zwiastującym być może szanse na sprzedaż. Pod whois są jakieś brytyjskie adresy, więc być może ktoś z branży planuje jakiś projekt związany z nalewkami, ale tutaj kluczowe są powtórzone dwukrotnie w ostatnich zdaniach słowa "być może" :)

Tym bardziej, że nalewki to zaledwie jeden z produktów branży alkoholowej, trudno się więc dziwić, że szersza fraza "swiatalkoholi" zajęta w kilku końcówkach.

 

Jest jeszcze jedna kwestia, która może wiązać się z tą domeną. Pierwsze skojarzenie gdy spojrzałem na tę domenę dotyczyło warszawskich Nalewek, czyli w czasach przedwojennych głównej handlowej ulicy w warszawskiej dzielnicy zamieszkałej przez Żydów. Tutaj pod adresem "swiatnalewek" można sobie wyobrazić stronę o przedwojennej Warszawie.

 

Jednak mimo wszystko nawet uwzględniając to podwójne znaczenie nie wróży ta domena wielkich sukcesów sprzedażowych.

Oczywiście jednak życzę jak najlepiej, bo czasem "6" w Totolotka ktoś jednak wygrywa.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andrasz genialne rozwinięcie tematu, bardzo pouczające, chociaż to nie moja domena, była to dla mnie dobra lekcja :)

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) to widać jedynie jakiś blok z tą frazą (...)

 

Sorry, ale nie mogę edytować :o

Oczywiście chodzi o "bloG", zazwyczaj nie jestem tak drobiazgowy, ale ta literówka była myląca.

 

PS. Tak a propos polecam Artura Andrusa w formie książkowej "BLOG-osławiony między niewiastami" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba by dużo szczęścia, żeby sprzedać tą domenę.

Osobiście bym jej chyba nie zarejestrował.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×