Jump to content
Owner

DomenyBlog.pl - mój blogy debiut. Proszę o opinię.

Recommended Posts

Ale bredzisz @Umberto. To była ogólna informacja i żadne z mediów nie otrzymało tego info na zasadzie wyłączności. Nie przeszkodziło im to w przedrukowaniu tego kumunikatu w identyczny sposób jak to zrobił Owner. Skoro jesteś takim asem dziennikarstwa to lepiej podziel się swoim doświadczeniem z początkującym blogerem zamiast go dołować i punktować na samym początku.

 

Owner, moja rada, staraj się nie powielać informacji z innych blogów, stwórz w miarę możliwości własny unikalny kontent. Powodzenia.

Przecież napisałem, że była to informacja prasowa rozsyłana do różnych osób. Oznacza to tyle, że mogę sobie taki kontent wziąć i wrzucić na stronę. Jednak czynienie tego kilka miesięcy po fakcie korzystając ze stron trzecich (a nie oryginalnego źródła kontentu, bo przecież zakładam, że informacja ta nie była rozsyłana do @Ownera) tylko po to, żeby sobie uzupełnić kontent na blogu jest moim zdaniem przynajmniej faux pas i dyskredytuje blogera/dziennikarza. Z drugiej strony zwracam uwagę, aby nie kopiować kontentu, który jest ekskluzywny dla danej strony, gdyż jest to po prostu kradzież. Zatem warto skupić się na własnym komentowaniu informacji, faktów, itp. zamiast zamieszczać gotowe "zapychacze kontentu", bo taka jest idea blogowania, osobistego blogowania - komentowanie, omawianie z własnej perspektywy. Piszę to dlatego, że przynajmniej ludzie w dziennikarsko-piarowskim światku wiedzą, skąd pochodzi kontent i czy jest on wykreowany przez siebie, czy też powiedzmy "pożyczony". Moja rada @Owner: zdecyduj się, czy blog ma mieć charakter newsowy (taki jak np aznews.pl) czy ma pokazywać rzeczy z własnej perspektywy, z nutką subiektywnej oceny. To bardzo ważne: zdefiniować na początku charakter blogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Techniczne info:

Polskie znaki się sypią- mam inne czcionki dla ą, ę, ń, ś, ż

Jeśli font w nagłówkach ma pl znaki to na 99% brakuje w css kawałka subset=latin,latin-ext (tego latin-ext konkretnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli font w nagłówkach ma pl znaki to na 99% brakuje w css kawałka subset=latin,latin-ext (tego latin-ext konkretnie).

 

Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę dublować tematu mojego bloga, dlatego napiszę w tym wątku. Szukając aktualnych tematów postanowiłem zapoczątkować cotygodniowy przegląd najciekawszych aukcji na giełdach domen.

 

Pierwszy odcinek tutaj: Lubię poniedziałki #1 - najciekawsze aukcje domen

 

Dlatego chciałem zapytać, czy uważacie takie zestawienie za interesujące? Czy ma to sens? Z góry dzięki za opinie i ewentualne wskazówki :)

 

Pozdrawiam!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Życze wytrwałości w prowadzeniu bloga.

 

 

Fajne! Mam nadzieję, że będziesz uparcie to rozwijał.

 

 

Będę! :)

 

 

Ja życzę wytrwałości @Owner. Jednak osobiście nie wierzę..., że wytrwasz w swoich zapewnieniach. Najważniejsze, to zapał. ten jednak wystarcza zazwyczaj na krótki czas. U jednych to tygodnie, u innych miesiące, u jeszcze innych to rok-dwa i plany biznesowe, osobiste się zmieniają. Na polskiej blogowej scenie domenowej nie udało się moim zdaniem nikomu ani z wielkich jak Az.pl (aznews.pl), czy Home.pl i domenowa część Webhosting.pl, ani z małych, prywatnych blogerów (StrefaDomeny.pl) Moim zdaniem, nikt domenowej sceny blogowej nie zawojował.

 

Zapału wystarczyło na ...17 dni. Niecałe trzy tygodnie. A od ostatniego wpisu z 20 stycznia br. minęło już 6 tygodni.

 

Owner vs. Umberto 0:1 przez techniczny k.o.

 

 

 

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu umberto, ale od pewnego już czasu odnoszę wrażenie, że na jakikolwiek temat byś się nie wypowiedział, oczekujesz żeby to Twoje było zawsze na górze.

W tym celu używasz różnych - raz bardziej, a raz mniej sensownych argumentów.

Chcesz być jakimś alfą i omegą? Oczekujesz, że wszyscy będą Ci za każdym kroku klaskali? Pewnie jakiś psycholog potrafiłby nazwać to po imieniu, ja nim jednak nie jestem i pozostawiam to innym.

 

Ze swojej strony myślę, że nie tędy droga, a ludzi nieomylnych nie ma, nie było i jeszcze pewnie długo nie będzie.

 

Sorki za OT i miłego wieczoru wszystkim.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu umberto, ale od pewnego już czasu odnoszę wrażenie, że na jakikolwiek temat byś się nie wypowiedział, oczekujesz żeby to Twoje było zawsze na górze.

 

Zajrzałem na blog @Owner-a -> przypomniałem sobie o wątku na di.pl _> postanowiłem uzupełnić myśl.

 

Zawsze można wcisnąć "ignoruj".

 

Czasem jest też "na dole".

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×