Jump to content
Bazyli

QXL.pl

Recommended Posts

QXL.pl

 

Ostatnimi czasy w dziwny sposób wzrosło zainteresowanie tą domeną. W przeciągu miesiąca pojawiło się parę zapytań i dwie oferty...ale z poziomu XXX...

Nie wiem czy zapytania i oferty pochodzą od tej samej osoby ( raczej nie bo i adresy ip jak i miejsca inne )

 

W związku z tym chciałem zapytać jak byście ją wycenili i czy w ogóle jest sens ją sprzedawać.

Wszystkie ludzkie końcówki zajęte, nawet com.pl...na parkingu...

 

Zapewne na zainteresowanie tą domeną ma wpływ związek ( miniony ) firmy QXL z Allegro.

Sęk w tym, iż z tego co się orientuj, QXL ma się dobrze i działa w paru krajach Europy...

 

Warto ją trzymać czy może sprzedać za jakieś w miarę rozsądne pieniądze...a może zostawić ją dla siebie i zagospodarować na modłę OLX.pl ?

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast "cena do negocjacji" ustawić np. 25 000 zł i czekać.

 

***

 

Co do OXL.pl vel OLX.pl to sprawdziłbym, czy działalność QXl vel Allegro nie podpada pod "ogłoszenia", gdyż wówczas się wyłożysz:

 

Co prawda w UP RP jest tylko odnośnie QXL - znak słowny - data rejestracji 2005:

 

Klasa Wykaz Data pierwszeństwa Numer pierwszeństwa Kraj pierwszeństwa

09 sprzęt do nagrywania, transmisji lub reprodukcji dźwięku, obrazu lub danych, sprzęt komputerowy, oprogramowanie na stałe zapisane na ROM (firmware) i pozostałe oprogramowanie (software), akcesoria komputerowe, komputerowe lub elektroniczne urządzenia do gier i zabaw, nagrania dźwiękowe i wideo, naświetlone taśmy filmowe i klisze fotograficzne, dyski, taśmy, kasety, wkładki, karty i inne nośniki, na których utrwalono lub można utrwalić nagrania dźwiękowe, nagrania wideo, dane, obrazy, gry, grafikę, tekst, programy lub informacje, okulary słoneczne, futerały, pojemniki, części i akcesoria wszystkich wymienionych towarów

35 prowadzenie aukcji i sprzedaży, zgrupowanie na rzecz osób trzecich różnych towarów pozwalające nabywcy wygodnie oglądać i kupować te towary na stronie Web lub w inny sposób dotyczącej sprzedaży różnorodnych towarów, wynajem powierzchni reklamowej, informacje o działalności gospodarczej związanej z wyżej wymienionymi usługami

39 organizowanie podróży, świadczenie usług poprzez biuro podróży, usługi informacyjne związane z wyżej wymienionymi usługami

43

organizowanie tymczasowego zakwaterowania, w tym pobytów w hotelach, pensjonatach i domach wakacyjnych, usługi informacyjne związane z wyżej wymienionymi usługami

 

... ale uważałbym.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast "cena do negocjacji" ustawić np. 25 000 zł i czekać.

 

***

 

Co do OXL.pl vel OLX.pl to sprawdziłbym, czy działalność QXl vel Allegro nie podpada pod "ogłoszenia", gdyż wówczas się wyłożysz:

 

Co prawda w UP RP jest tylko odnośnie QXL - znak słowny - data rejestracji 2005:

 

 

... ale uważałbym.

A mi się wydawało że wygasło...sprawdź dobrze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu ta domena należała do mnie. Udało mi się ją sprzedać za 1k zł. Były to czasy jak jeszcze Al..gro miało nazwę zgodną z domeną. W chwili obecnej przyjąłbym ofertę na średnie a nawet niskie xxx. Uważam że jest to zwykła 3-literówka z niepożądanymi "Q, X".

Edited by anbial
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu ta domena należała do mnie. Udało mi się ją sprzedać za 1k zł. Były to czasy jak jeszcze Al..gro miało nazwę zgodną z domeną. W chwili obecnej przyjąłbym ofertę na średnie a nawet niskie xxx. Uważam że jest to zwykła 3-literówka z niepożądanymi "Q, X".

To już wiem od kogo pochodziła jedna z ofert...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żartujesz chyba?

Przede wszystkim jest to nazwa 3-literowa dlatego nie oddałbym jej nie za mniej niż 6-10tyś ale ja dopiero co zaczynam przygodę z domenami, więc zbytnio się nie kieruj moją sugestią niech ktos się wypowie bardziej doświadczony.

Edited by piotr1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×