Jump to content
sealteam

Domena a nazwa sieci sklepów

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam domenę .pl pod taką nazwą funkcjonuje też sieć sklepów agd i rtv która liczy obecnie ponad 200 punktów, czy ta firma może dochodzić jakiś praw do tej domeny ? Chce ją sprzedać ale kwota zaoferowana jak na mój gust jest trochę za mała. Czy mogę postawić coś na tej domenie twierdzą że logo jest zastrzeżone ale nie posiadają "R"ki przy nim i mogą dochodzić wyłączenia serwisu. Proszę o odpowiedź co mogę zrobić z tą domeną.

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W innym temacie podałeś nazwę tej domeny (z informacją o chęci sprzedaży) - to błąd, tym bardziej że to zarejestrowany znak towarowy słowno-graficzny (sprawdź w bazie uprp).

 

Jeżeli zgłosiłeś się sam do tej firmy z informacją o chęci sprzedaży tej domeny - to popełniłeś jeszcze większy błąd bo to podpada pod cybersquatting (i w tym wypadku nie żądaj wygórowanych kwot, bo bardzo możliwe że narazisz się tylko na koszty sądowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro cena Ci nie odpowiada, a jest ryzyko przejęcia tej domeny to może nawiaż współprace, coś na kształ PP albo sklepu dropshippingowego, może nawet mają jakieś gotowe rozwiązania. Takie rozwiązanie w dłuższym terminie może dać Ci większe profity niż sprzedaz tej domeny po cenie jaka Cię satysfakcjonuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×